585525-2026 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Długoterminowy kredyt w wysokości 4.000.000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego na 2026 r. deficytu Gminy Śmigiel oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDługoterminowy kredyt w wysokości 4.000.000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego na 2026 r. deficytu Gminy Śmigiel oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 4.000.000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego na 2026 r. deficytu Gminy Śmigiel oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
Vorherige Bekanntmachung401548-2026
Interne KennungWI.271.9.2026.KA
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 4.000.000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego na 2026 r. deficytu Gminy Śmigiel oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań na następujących warunkach: 1) Przeznaczenie kredytu – sfinansowanie planowanego na 2026 r. deficytu budżetu Gminy Śmigiel oraz spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 2) Okres kredytowania – od dnia uruchomienia do dnia 31.12.2037 r. Uruchomienie kredytu nastąpi w oparciu o pisemne dyspozycje, które zostaną złożone Wykonawcy za pośrednictwem adresu e-mail wskazanego w umowie. Uruchomienie kredytu powinno nastąpić w terminie wskazanym przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym – zgodnie z kryterium oceny ofert określonym w pkt 18.4 SWZ. Koszty obsługi kredytu stanowią: a) oprocentowanie kredytu, na które składa się: - stawka bazowa – oprocentowanie zmienne obliczone dla każdego okresu odsetkowego w oparciu o WIBOR 3M, - marża wykonawcy – stała w całym okresie kredytowania. 3) Spłata kredytu w złotych polskich; kapitał w okresach kwartalnych w terminach określonych w harmonogramie spłat ujętych w SWZ, płatność rat kapitałowych może ulec przesunięciu pod warunkiem złożenia przez Zamawiającego pisemnego wniosku o odroczenie płatności o czas oznaczony. Wniosek powinien być złożony w banku najpóźniej na 10 dni przed terminem płatności raty kapitałowej. Oznaczony czas przesunięcia płatności raty kapitałowej nie może wykraczać poza termin obowiązywania umowy. Niespłacona rata kapitałowa wchodzi w skład niespłaconej części kapitału i jest oprocentowana na niezmienionych zasadach, określonych w ofercie i umowie. Po każdorazowym przesunięciu terminu raty kapitałowej bank dokona stosownego przeliczenia tabeli spłaty rat kapitałowych i odsetkowych, stosownie do treści wniosku Zamawiającego o odroczeniu terminu płatności. Z tytułu wyżej wymienionych czynności, opisanych w niniejszym punkcie, bank nie będzie pobierał opłat ani prowizji. Dopuszcza się także spłatę całości bądź części kredytu przed terminem. 4) Odsetki płatne w okresach miesięcznych, liczonych od faktycznie wykorzystanego kredytu, a przy naliczaniu odsetek przyjmuje się, że rok kalendarzowy ma 365 dni, a miesiąc kalendarzowy rzeczywistą liczbę dni w danym miesiącu. Odsetki płatne na ostatni dzień kalendarzowy danego miesiąca. 5) Sposób ustalenia wysokości stopy procentowej – stopa procentowa dla danego okresu zależna od wielkości wykorzystanego kredytu, a ustalona w oparciu o stawkę bazową WIBOR 3M dla depozytów międzybankowych właściwy dla danego okresu rozliczeniowego i niezmiennej w całym okresie kredytowania marży wykonawcy/banku. Przy naliczaniu odsetek za dany miesiąc kalendarzowy będzie przyjmowana stawka WIBOR 3M notowana w ostatnim dniu roboczym miesiąca poprzedzającego ten miesiąc. 6) Zmiana wysokości oprocentowania odsetek w okresie kredytowania dopuszczalna jest jedynie w przypadku zmiany stawki WIBOR 3M. Stosownie do art. 92 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1483 ze zm.) kapitalizacja odsetek jest niedopuszczalna. 7) Odsetki będą naliczane od kwoty rzeczywistego zadłużenia. 8) Okres karencji w spłacie kapitału – do 30.03.2027 r. 9) Zamawiający określa jako formę zabezpieczenia kredytu weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji rzeczonej deklaracji oraz dokonania jej modyfikacji w porozumieniu z wykonawcą / bankiem. Kontrasygnata Skarbnika zostanie złożona wyłącznie na deklaracji wekslowej. 10) Dopuszcza się możliwość uruchomienia mniejszej kwoty kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat. 11) Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia kwoty zamówienia uruchamianego kredytu do minimalnej wartości 100.000,00 zł. 12) Brak prowizji od kwoty udzielonego kredytu. 13) Brak prowizji rekompensacyjnej od kwoty kredytu spłaconej przed terminem. 14) Brak prowizji za gotowość od kwoty niewykorzystanego kredytu. 15) Wykonawca / bank nie będzie pobierał w związku z realizacją niniejszego zamówienia jakichkolwiek dodatkowych opłat lub prowizji poza określonymi w treści oferty. 16) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Specyfikacji Warunków Zamówienia.