585666-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – MEDICAMENTE: Analgezice - CPV-33632100-0; Antispastice - CPV-33610000-9; Vitamine- CPV-33616000-1; Antianemice - CPV-33692500-2; SNC - CPV-33661000-1;Laxative - CPV-33613000-0; Antihistamice - CPV-33675000-2; Hormoni - CPV-33642000-2; Vaccinuri - CPV-33651600-4;Urologie - CPV-33640000-8
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MEDICAMENTE: Analgezice - CPV-33632100-0; Antispastice - CPV-33610000-9; Vitamine- CPV-33616000-1; Antianemice - CPV-33692500-2; SNC - CPV-33661000-1;Laxative - CPV-33613000-0; Antihistamice - CPV-33675000-2; Hormoni - CPV-33642000-2; Vaccinuri - CPV-33651600-4;Urologie - CPV-33640000-8
Beschreibung: Scopul acordului-cadru este achizitionarea de medicamente generale, pentru diferite afectiuni, in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini. Medicamente antibiotice si solutii injectabile. Tipurile de medicamente si cantitatile estimate se regasesc in Anexa la prezenta documentatie de atribuire. Numar de loturi =????? loturi Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 11 zile Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor cu 3 zile lucratoare.
Interne Kennung: 1359/13.03.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aceclofen sup
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime pentru acord cadru si contract subsecvent se gasesc in caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0002
Titel: Aflamil 100mg
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Algifen
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Piafen
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Algocalmin 1g/2ml
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Novocalmin 500 mg
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Celecoxib 200 mg
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Dexametazona 4mg/ml
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Hidrocortizon 19.6 mg/5ml
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Hidrocortizon 100mg
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Dicloreum 150mg
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Dynastat 40mg
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Mabron 100mg/2ml
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Refen 75mg
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Tramadol 50mg
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Doreta 37.5/325mg
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Gabaran 300mg
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Clorzoxazon 250mg
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Paracetamol 500mg
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Acid acetilsalicilic 500mg
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Metilprednisolon 500 mg fl
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Lemod solu 125mg
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Metilprednisolon 250mg
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Lornoxicam 8mg
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Indometacin 50mg
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Ketoprofen 100 mg/2 ml
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Medrol 16 mg
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Paduden junior 40 mg/ml
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Novocalmin
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Calypsol 50 mg/m
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime pentru acordul cadru si contractul subsecvent se gasesc in caietul de sarcini
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Mialgin 100 mg/ml
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Morfina 20 mg/ml
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Fentanyl 0.05 mg/ml
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Neodolpasse 0.3 mg+0.12 mg
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Paracetamol 250 mg
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Paracetamol 125 mg
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Sanador 150 mg/5 ml
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Paduden 20 mg/ml
Interne Kennung: 38
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0039
Titel: Pantoprazol 40 mg
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Granisetron 1 mg / ml
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Gastrofait 1 g
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Metoclopramid 10 mg
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Metoclopramid 10 mg / 2 ml
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Motilium 10 mg
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: No-spa 40 mg/2 ml
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Quamatel 20 mg
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Osetron 4 mg
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Pantoprazol 20 mg
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Famotidin 40 mg
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Esomeprazol 40 mg
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Octreotida 0.1 mg/ml
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Spasmocalm 40 mg
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Silimarina 35 mg
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Hepa-Merz 0.5 mg/ml
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Espumisan 40 mg
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Espumisan L
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Ursolith 250 mg
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Aspatofort
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Sulfat de atropina 1 mg
Interne Kennung: 59
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0060
Titel: Uscosin
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Vitamina C 100 mg/ml
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Gluconat de Ca 95mg/ml
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Neuromultivit 110 mg/100 mg/1 mg
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Milgamma 100+100
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Milgamma NA
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: GEROVITAL H³ 100 mg
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Venofer 100 mg/5 ml
Interne Kennung: 67
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0068
Titel: Ferinject 50 mg
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Maltofer 100 mg
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Anxiar 1 mg
Interne Kennung: 70
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
Los: LOT-0071
Titel: Betahistina 24 mg
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Carbamazepina 200 mg
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Depakine 300 mg
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Diazepam 10 mg
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Diazepam 5 mg/ml
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Diazepam desitin 5 mg
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Haloperidol 2 mg/ml
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Fenobarbital 100 mg/ml
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Fenobarbital 100 mg
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Memotal 1 g /5 ml
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Midazolam 5 mg/ml
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Sertralina 50 mg cp/serlift
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Xanax 0.5 mg
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Cerebrolysin 215.2 mg/ml
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Flucoric/Flucovim 50 mg
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Supozitoare glicerina copii
Interne Kennung: 86
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33613000 Laxanzien
Los: LOT-0087
Titel: Lactecon 66.7 % flacon
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Stadalax 5 mg
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Supozitoare cu glicerina adult
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Zyrtec 10mg/ml
Interne Kennung: 90
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0091
Titel: Dermodrin 30 mg/2 ml
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Lorastamin 10 mg
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Zyrtec 10 mg
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: Arefam 200 mg
Interne Kennung: 94
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33642000 Systemische Hormonpräparate, exkl. Sexualhormone und Insuline
Los: LOT-0095
Titel: Utesel 0.2 mg/ml
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Gynipral 10 mcg/2 ml
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: Oxytocin 5 ui/ml
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Pabal 100 mcg
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Sulfat de magneziu 200 mg/ml
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: Topogyne 400 mcg
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: Rhophylac 300 mcg
Interne Kennung: 101
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
Los: LOT-0102
Titel: Tetavax 0.5 ml
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: Inkontan 15 mg
Interne Kennung: 103
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33640000 Arzneimittel für das Urogenitalsystem sowie Hormone
Los: LOT-0104
Titel: Contiflo 0.4 mg
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: Solifenacin 5 mg
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: Kabiven peripheral 1440 ml
Interne Kennung: 106
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen