2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu zabezpieczeń ruchu sieciowego polegająca na dostarczeniu licencji dotyczących oprogramowania wewnętrznego zainstalowanego w posiadanych już przez zamawiającego urządzeniach producenta Palo Alto Network o numerach seryjnych wskazanych w IV Części SWZ.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu zabezpieczeń ruchu sieciowego polegająca na dostarczeniu licencji dotyczących oprogramowania wewnętrznego zainstalowanego w posiadanych już przez zamawiającego urządzeniach producenta Palo Alto Network o numerach seryjnych wskazanych w IV Części SWZ; licencje obejmować muszą okres do dnia zakończenia obowiązywania aktualnej gwarancji i wsparcia technicznego dla tych urządzeń, tj. do dnia 24.01.2030 r. Modernizacji systemu zabezpieczeń służy również dostarczenie komponentów sprzętowych objętych zamówieniem opcjonalnym, które pozwalają na zwiększeniu wydajności systemu zabezpieczeń ruchu sieciowego. 2. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia i zawarte zostały w Części IV SWZ. 3. Przedmiot zamówienia musi być objęty gwarancją zgodnie z wymaganiami określonymi w Części III oraz IV SWZ. 4. Okres gwarancji liczony będzie od daty sporządzenia protokołu zdawczo-odbiorczego przedmiotu zamówienia. 5. Dostarczony przedmiot zamówienia objęty opcją musi być fabrycznie nowy, nieeksponowany na wystawach, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia oryginalnie zapakowany, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. 6. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 7. Dostarczony przedmiot zamówienia musi pochodzić z kanału dystrybucyjnego producenta niewyłączającego dystrybucji na rynek polski i zapewniającego realizację uprawnień gwarancyjnych. 8. Przedmiot zamówienia musi być dostarczony wraz z instrukcjami obsługi, sterownikami oraz ewentualnym oprogramowaniem towarzyszącym niezbędnym do prawidłowego korzystania z przedmiotu zamówienia (uzyskania pełnej funkcjonalności wskazanej w Części IV SWZ). Zamawiający nie będzie zobowiązany do wnoszenia żadnych dodatkowych należności, w szczególności opłat licencyjnych, zaś ewentualne licencje będą udzielone w ramach wynagrodzenia wykonawcy, bez ograniczenia czasowego i terytorialnego, chyba że w Części IV SWZ wyraźnie zaznaczono inaczej. Jeżeli do uruchomienia i korzystania z tego oprogramowania potrzebne będą licencje, kody lub inne uprawnienia muszą być one dostarczone bez dodatkowych opłat. Kody, licencje i inne uprawnienia muszą być dostarczone również wówczas, gdy są niezbędne do uruchomienia albo skonfigurowania elementów sprzętowych. 9. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia obejmujący produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia nie obejmował: • produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; • produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższych wymagań będzie skutkować odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. 10. Ilekroć w niniejszej SWZ jest mowa o rozwiązaniu ICT, elemencie ICT, produkcie ICT, usłudze ICT lub procesie ICT, należy przez to rozumieć produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT, o których mowa w ustawie z dnia 5 lipca 2018 r. o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (dalej również ustawa o KSC). 11. Ponieważ przedmiot zamówienia podstawowego i zamówienia objętego prawem opcji składa się z licencji oraz komponentów sprzętowych oraz powiązanego z nim oprogramowania, w związku z tym weryfikacji pod kątem wymagań, o których mowa w pkt I.3.11 SWZ, podlegać będą zarówno elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące. 12. Zamawiający, na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja polega na zakupie kart typu Networking Card (maksymalnie 2 sztuki) oraz kart typu Data Processing Card (maksymalnie 6 sztuk). Szczegółowy opis przedmiot zamówienia objęty prawem opcji znajduje się w pkt 2 Części IV SWZ.
Interne Kennung: PN 12/08/2026 – modernizacja systemu zabezpieczeń
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32422000 Netzkomponenten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający, na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja polega na zakupie kart typu Networking Card (maksymalnie 2 sztuki) oraz kart typu Data Processing Card (maksymalnie 6 sztuk). Szczegółowy opis przedmiot zamówienia objęty prawem opcji znajduje się w pkt 2 Części IV SWZ. Zamawiający może podjąć jedną lub więcej decyzji o skorzystaniu z prawa opcji w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z poniższych okoliczności: 1) uzyskania dodatkowych środków finansowych lub 2) uzyskania zgody na zmianę alokacji środków finansowych, umożliwiającej zakup dodatkowych elementów. W przypadku skorzystania z opcji, wykonawca jest zobowiązany dostarczyć przedmiot zamówienia na warunkach określonych w niniejszym SWZ, stosując ceny jednostkowe wskazane w ofercie wykonawcy złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Decyzje o zakupie (z określeniem liczby sztuk dla każdego z rodzajów kart) mogą być podejmowane przez zamawiającego wielokrotnie. Pisemna decyzja o woli skorzystania z prawa opcji zostanie przekazane wykonawcy najpóźniej do dnia 18 listopada 2026 r. Prawo opcji jest uprawnieniem jednostronnym zamawiającego. W przypadku nieskorzystania z niego, wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu 2. Przedmiot zamówienia objęty prawem opcji zostanie zrealizowany w terminie 30 dni kalendarzowych, od dnia poinformowania wykonawcy przez zamawiającego o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jednak nie później niż do dnia 18 listopada 2026 r. Do dnia 18 listopada 2026 r. zamawiający poinformuje wykonawcę pisemnie o ewentualnej decyzji dotyczącej realizacji prawa opcji. Nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie daje wykonawcy podstaw do zgłaszania jakichkolwiek roszczeń. Zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach określonych w niniejszym SWZ.