2. Verfahren
Verfahren
Titel: PRZEBUDOWA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W NYSIE
Beschreibung: PRZEBUDOWA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W NYSIE
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45252100 Bau von Kläranlagen, 45232424 Bau von Abwasserausmündungsstellen, 45252110 Bau von beweglichen technischen Anlagen, 45252130 Ausrüstung für Kläranlage, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45232421 Abwasserbehandlungsanlage, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: III.1. CEL PLANOWANEJ INWESTYCJI 1. Przedmiotowa inwestycja polega na przebudowie istniejącej oczyszczalni ścieków w Nysie. Do oczyszczalni doprowadzone są ścieki komunalne (zmieszane bytowe, przemysłowe i wody opadowe) ze zbiorczego systemu kanalizacji aglomeracji Nysa obejmującej gminy Nysa, Otmuchów i Głuchołazy, ścieki przemysłowe i bytowe dowożone taborem asenizacyjnym. Ścieki oczyszczone odprowadzane są do rzeki Nysy Kłodzkiej w km 59+810. Na terenie obiektu zlokalizowane są następujące obiekty technologiczne: • pompownia główna ścieków, • budynek krat mechanicznych, • piaskownik poziomy 3-komorowy, • koryto pomiarowe kpv-x ze zwężką Venturiego, • poletka osuszania piasku, • osadniki wstępne radialne, • komory napowietrzania, • osadniki wtórne radialne, • pompownia recyrkulacyjna ścieków i osadów, • pompownia osadu „surowego” i nadmiernego oraz osadów „własnych”, • zagęszczanie osadu „surowego” i nadmiernego, • maszynownia WKF z kotłownią, • dwie komory fermentacyjne zamknięte, • zagęszczacz osadu przefermentowanego z pompownią, • składowisko osadów odwodnionych, • składowisko opału i żużla, • stacja odwadniania osadów, • zbiornik gazu, • pochodnia gazowa, • hydrofornia wody przemysłowej „własnej”, • budynek główny zaplecza, • przepust rurowy – przekrycie kanału bielawskiego, • rozdzielnia wn ze stacja transformatorową dla części mechanicznej, • otwarte komory fermentacyjne ziemne, • stacja dmuchaw, • WKF – „stara oczyszczalnia ścieków”, • zlewnia ścieków dowożonych. Oczyszczalnia posiada wyodrębnione ciągi technologiczne: 1) Ciąg ściekowy składający się z: a) części mechanicznego oczyszczania, b) części biologicznego oczyszczania, c) chemicznego stopnia oczyszczania tj. instalacji do dawkowania reagentów do strącania osadu 2) Ciąg przeróbki osadów ściekowych i odpadów tłuszczowych składających się z: a) trzech poletek odciekowych na piasek b) przepompowni osadu surowego c) zbiorników retencyjnych/zagęszczaczy osadu zmieszanego wraz z pompami wirowymi osadu surowego II-go stopnia, d) zamkniętych komór fermentacji osadu, e) budynku technicznego (maszynowni) gospodarki osadowej wraz z systemem cyrkulacji i podgrzania osadu f) dwie otwarte komory fermentacyjne (zbiorniki ziemne), g) stacji wirówek do mechanicznego odwadniania osadu, h) otwartego magazynu osadu odwodnionego 3) Ciąg czyszczenia, magazynowania i wykorzystania biogazu składający się z: a) ujęcia biogazu w komorach WKF b) dwóch skruberów odsiarczania biogazu na rudzie darniowej, stacji pomiaru i tłoczenia gazu c) zbiornika biogazu o pojemności V = 2000m3 d) pochodni biogazu e) agregatu kogeneracyjnego/prądotwórczego Obiekty towarzyszące: • budynek socjalno-techniczny, • budynek rozdzielni WN wraz ze stacja transformatorową, • pompownia wody technologicznej, • zlewnia ścieków dowożonych, • kotłownia olejowo-gazowa z agregatem prądotwórczym. W ramach inwestycji planuje się: 1) Likwidację istniejących, wyeksploatowanych technicznie i przestarzałych technicznie obiektów tj. obiektów węzła mechanicznego oczyszczania ścieków, w tym pompowni głównej ścieków, budynku krat mechanicznych, piaskownika poziomego trzykomorowego wraz z poletkami na piasek oraz części kanału otwartego ścieków mechanicznie oczyszczonych, trzech zbiorników na osad surowy i nadmierny (zbiorniki te są w złym stanie technicznym), składowiska osadów odwodnionych, WKF (obiekt wyłączony z eksploatacji – pozostałość po „starej oczyszczalni ścieków”) 2) Budowę, w miejsce likwidowanych, nowych obiektów o nowoczesnych rozwiązaniach technicznych tj. węzła mechanicznego oczyszczania ścieków (składającego się z budynku, w którym zamontowane zostaną kraty do mechanicznego oczyszczania ścieków, pompowni głównej ścieków oraz separatory pisaku – urządzenia zastępujące poletka osadowe oraz dwóch piaskowników, zbiornika na osad surowy i dwóch zbiorników na osad nadmierny, magazyn osadu odwodnionego) 3) Remont i doposażenie obiektów przeznaczonych do dalszej eksploatacji tj., doposażenie w nowoczesne urządzenia technologiczne obiektów gospodarki ściekowej i osadowej – pompy, mieszadła, urządzenia do odwadniania i transportu osadu, system napowietrzania ścieków, wymienniki ciepła, kotły, elementy systemu sterowania i monitoringu, doposażenie w instalacje dawkowania wapna, substancji organicznych pożywkowych, tlenu i innych reagentów chemicznych, w celu wspomagania biologicznych i chemicznych procesów oczyszczania ścieków, remont obiektów budowlanych, w tym budynku techniczno-administracyjnego, budynku trafostacji i pozostałych obiektów kubaturowych. 4) Budowę obiektów dodatkowych poprawiających warunki eksploatacji całego obiektu. Realizacja przedsięwzięcia nie wprowadza zmian w układzie technologicznym oczyszczania ścieków i przeróbki osadów ściekowych oraz nie zmieni projektowanej przepustowości (wielkości) oczyszczalni, zmianie ulegnie jedynie sposób gospodarowania wodami burzowymi (będą one dodatkowo retencjonowane w jednym z istniejących osadników wstępnych). Szczegółowy zakres prac przedstawiony został w SWZ oraz załącznikach do SWZ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji