585928-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Archivierung – Servicii de selecționare și distrugere documente
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de selecționare și distrugere documente
Beschreibung: Obiectul prezentei achiziții îl constituie achiziția de servicii specializate de selecționare și distrugere a documentelor din arhiva Direcției Generale Impozite şi Taxe Locale Sector 3, pentru un volum estimat de 5.000 metri liniari de documente, create în perioada 2002-2020. Serviciile care fac obiectul achiziției includ, fără a se limita la, următoarele activități: - analiza fondului arhivistic deținut de autoritatea contractantă și identificarea documentelor al căror termen de păstrare a expirat, pe baza nomenclatorului arhivistic aprobat; - selecționarea propriu-zisă a documentelor și întocmirea inventarelor și a proceselor-verbale de selecționare, conform prevederilor Legii nr. 16/1996; - întocmirea și depunerea documentației complete la Direcția Județeană/a Municipiului București a Arhivelor Naționale, în vederea obținerii confirmării selecționării; - asigurarea suportului necesar în relația cu Arhivele Naționale pe parcursul procesului de avizare; - ridicarea, manipularea și transportul securizat al documentelor confirmate spre eliminare; - distrugerea securizată (prin tocare și/sau incinerare, după caz) a documentelor confirmate, cu respectarea cerințelor de confidențialitate și a standardului DIN 66399 privind distrugerea suporturilor de date (clasa de protecție 2, nivel de securitate P4); - eliberarea procesului-verbal/certificatului de distrugere pentru fiecare tranșă procesată. Rezultatul final al contractului va consta în eliberarea spațiilor de depozitare ocupate de documentele cu termen de păstrare expirat, existența unei documentații de selecționare complete și conforme cu cerințele Arhivelor Naționale, precum și distrugerea securizată, trasabilă și confirmată a documentelor respective.
Interne Kennung: 41585182_2026_PAAPD1635650
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79995100 Archivierung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul prezentei achiziții îl constituie achiziția de servicii specializate de selecționare și distrugere a documentelor din arhiva Direcției Generale Impozite şi Taxe Locale Sector 3, pentru un volum estimat de 5.000 metri liniari de documente, create în perioada 2002-2020. Serviciile care fac obiectul achiziției includ, fără a se limita la, următoarele activități: - analiza fondului arhivistic deținut de autoritatea contractantă și identificarea documentelor al căror termen de păstrare a expirat, pe baza nomenclatorului arhivistic aprobat; - selecționarea propriu-zisă a documentelor și întocmirea inventarelor și a proceselor-verbale de selecționare, conform prevederilor Legii nr. 16/1996; - întocmirea și depunerea documentației complete la Direcția Județeană/a Municipiului București a Arhivelor Naționale, în vederea obținerii confirmării selecționării; - asigurarea suportului necesar în relația cu Arhivele Naționale pe parcursul procesului de avizare; - ridicarea, manipularea și transportul securizat al documentelor confirmate spre eliminare; - distrugerea securizată (prin tocare și/sau incinerare, după caz) a documentelor confirmate, cu respectarea cerințelor de confidențialitate și a standardului DIN 66399 privind distrugerea suporturilor de date (clasa de protecție 2, nivel de securitate P4); - eliberarea procesului-verbal/certificatului de distrugere pentru fiecare tranșă procesată. Rezultatul final al contractului va consta în eliberarea spațiilor de depozitare ocupate de documentele cu termen de păstrare expirat, existența unei documentații de selecționare complete și conforme cu cerințele Arhivelor Naționale, precum și distrugerea securizată, trasabilă și confirmată a documentelor respective. Cantitate minimă estimată acord-cadru (ml): 2.000 Cantitate maximă estimată acord-cadru (ml): 5.000
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92512100 Archivzerstörung