585959-2026 - Ergebnis
Rumänien – Instandhaltung von Fernstraßen – Acord Cadru pe 4 ani – Executarea lucrărilor de întreținere curentă “ Întreținere poduri, pasaje, podețe, tuneluri. Întreținerea zidurilor de sprijin și prevenirea efectelor inundațiilor – pe o perioadă de 4 ani Lot 1 - SDN Brașov, Lot 4 - SDN M. Ciuc, Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe, Lot 6 - S.A.S.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord Cadru pe 4 ani – Executarea lucrărilor de întreținere curentă “ Întreținere poduri, pasaje, podețe, tuneluri. Întreținerea zidurilor de sprijin și prevenirea efectelor inundațiilor – pe o perioadă de 4 ani Lot 1 - SDN Brașov, Lot 4 - SDN M. Ciuc, Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe, Lot 6 - S.A.S.
Beschreibung: Acord Cadru pe 4 ani – Executarea lucrărilor de întreținere curentă “ Întreținere poduri, pasaje, podețe, tuneluri. Întreținerea zidurilor de sprijin și prevenirea efectelor inundațiilor – pe o perioadă de 4 ani Lot 1 - SDN Brașov, Lot 4 - SDN M. Ciuc, Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe, Lot 6 - S.A.S. A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Partile contractante au dreptul, pe durata indeplinirii acordului cadru, de a conveni modificarea clauzelor, prin act aditional, inclusiv in cazul aparitiei unor circumstante care lezeaza interesele comerciale legitime ale acestora si care nu au putut fi prevazute la data incheierii contractului subsecvent, in conformitate cu art. 221 alin.1 lit a), e) si f) din Legea nr. 98/2016 privind Achizitiile Publice. Motivele modificarilor : Modificări ale cantităților de lucrări pentru un articol din contractul subsecvent; Modificări ale cantităților și caracteristicilor unui articol din contractul subsecvent; Modificări legislative sau de norme tehnice / normative / standarde / STAS-uri; Modificări generate de renunțarea la unele articole de lucrări; Prelungirea duratei contractului subsecvent ca urmare a apariției unor elemente independente de voința Autorității contractante și Executant. Limitele modificărilor la acordul cadru vor fi în conformitate cu Legea 98/2016, și va respecta situațiile prevăzute la art. 221: < 15% din prețul acordului cadru, conform art. 221 alin. lit f); durata contractului subsecvent – extindere cu maximum 4 luni (Conditii meteo nefavorabile).
Interne Kennung: 16054368/2023/815/S/1+2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233139 Instandhaltung von Fernstraßen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 SDN Brașov
Beschreibung: Acord Cadru pe 4 ani – Executarea lucrărilor de întreținere curentă “Întreținere poduri, pasaje, podețe, tuneluri. Întreținerea zidurilor de sprijin și prevenirea efectelor inundațiilor – pe o perioadă de 4 ani Lot 1 - SDN Brașov. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa la Caietul de Sarcini pentru fiecare lot. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45221119 Bauarbeiten zur Erneuerung von Brücken, 45221248 Tunnelauskleidungsarbeiten, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45233251 Erneuerung von Straßendecken
Los: LOT-0002
Titel: Lot 4 - SDN M. Ciuc
Beschreibung: Acord Cadru pe 4 ani – Executarea lucrărilor de întreținere curentă “Întreținere poduri, pasaje, podețe, tuneluri. Întreținerea zidurilor de sprijin și prevenirea efectelor inundațiilor – pe o perioadă de 4 ani Lot 2 - SDN M.CIUC. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa la Caietul de Sarcini pentru fiecare lot. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 5 SDN Sf. Gheorghe
Beschreibung: Acord Cadru pe 4 ani – Executarea lucrărilor de întreținere curentă “Întreținere poduri, pasaje, podețe, tuneluri. Întreținerea zidurilor de sprijin și prevenirea efectelor inundațiilor – pe o perioadă de 4 ani Lot 5 SDN Sf. Gheorghe. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa la Caietul de Sarcini pentru fiecare lot. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 6 S.A.S
Beschreibung: Acord Cadru pe 4 ani – Executarea lucrărilor de întreținere curentă “Întreținere poduri, pasaje, podețe, tuneluri. Întreținerea zidurilor de sprijin și prevenirea efectelor inundațiilor – pe o perioadă de 4 ani Lot 6 S.A.S. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa la Caietul de Sarcini pentru fiecare lot. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate.
Interne Kennung: 4