586027-2026 - Ergebnis
Schweden – Kraftfahrzeuge – Personbilar 2025 Södra Sverige
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Personbilar 2025 Södra Sverige
Beschreibung: Upphandlingen omfattar köp av fabriksnya fordon som får köras med B-körkort. Vid avrop ska upphandlande myndigheter ha möjlighet att avropa tillhörande service och fabriksmonterad tillvalsutrustning. Leverantören har under hela ramavtalstiden möjlighet att uppdatera de fordon som omfattas av ramavtalet enligt ramavtalets avsnitt Uppdatering av fordon. Inköpscentralen kommer under ramavtalstiden löpande sammanställa utbudet med de fordon som antas.
Interne Kennung: 10711
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen, 34114100 Notfallwagen, 34114400 Kleinbusse, 34144900 Elektrofahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000