586107-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Büromaterial – Achiziția în sistem centralizat de produse de papetărie și birotică
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția în sistem centralizat de produse de papetărie și birotică
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri de achiziție centralizată îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de produse de papetărie și birotică, în numele și pentru Utilizatorii prevăzuți în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori. În funcție de gradul de executare a Acordului-cadru centralizat, precum și de situațiile care pot apărea pe durata de valabilitate a acestuia, Utilizatorii înscriși în Registrul Utilizatorilor și care nu sunt menționați în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori pot solicita accesul la Acordul-cadru centralizat numai cu acordul ONAC și exclusiv cu respectarea condițiilor prevăzute în documentația de atribuire și în Acordul-cadru centralizat. Procedura de atribuire este împărțită în 4 loturi regionale, după cum urmează: Lotul 1: Nord-Est și Sud-Est: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui, Vrancea, Galați, Buzău, Brăila, Tulcea, Constanța; Lotul 2: Sud și Sud-Vest: Ialomița, Călărași, Prahova, Giurgiu, Dâmbovița, Teleorman, Argeș, Olt, Vâlcea, Dolj, Gorj, Mehedinți; Lotul 3: Nord-Vest: Caraș-Severin, Hunedoara, Timiș, Arad, Alba, Sibiu, Brașov, Covasna, Harghita, Mureș, Cluj, Bihor, Satu-Mare, Sălaj, Bistrița-Năsăud, Maramureș; Lotul 4: București și Ilfov. Durata Acordului-cadru centralizat este de 24 de luni de la data intrării acestuia în vigoare. Produsele care fac obiectul achiziției și specificațiile tehnice aferente sunt prevăzute în Anexa nr. 3 la Caietul de sarcini – Specificații tehnice. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul-limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este cu 21 de zile înainte de data-limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, ONAC va transmite răspunsul consolidat la solicitările de clarificări și/sau informații suplimentare în a 11-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 39983313_2026_PAAPD1633983
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30192700 Büromaterial
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1: Nord-Est și Sud-Est: Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui, Vrancea, Galați, Buzău, Brăila, Tulcea, Constanța
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de produse de papetărie și birotică, în numele și pentru Utilizatorii prevăzuți în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori. În funcție de gradul de executare a Acordului-cadru centralizat, precum și de situațiile care pot apărea pe durata de valabilitate a acestuia, Utilizatorii înscriși în Registrul Utilizatorilor și care nu sunt menționați în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori pot solicita accesul la Acordul-cadru centralizat numai cu acordul ONAC și exclusiv cu respectarea condițiilor prevăzute în documentația de atribuire și în Acordul-cadru centralizat. Produsele care fac obiectul Lotului 1, precum și specificațiile tehnice aferente acestora, sunt prevăzute în Anexa nr. 3 la Caietul de sarcini – Specificații tehnice produse. Cantitățile minime și maxime estimate ale Acordului-cadru centralizat, precum și cantitățile minime și maxime estimate ale unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini – Listă cantități. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 1 este de 123.689,00 lei fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 1 este de 302,10 lei fără TVA.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2: Sud și Sud-Vest: Ialomița, Călărași, Prahova, Giurgiu, Dâmbovița, Teleorman, Argeș, Olt, Vâlcea, Dolj, Gorj, Mehedinți
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de produse de papetărie și birotică, în numele și pentru Utilizatorii prevăzuți în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori. În funcție de gradul de executare a Acordului-cadru centralizat, precum și de situațiile care pot apărea pe durata de valabilitate a acestuia, Utilizatorii înscriși în Registrul Utilizatorilor și care nu sunt menționați în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori pot solicita accesul la Acordul-cadru centralizat numai cu acordul ONAC și exclusiv cu respectarea condițiilor prevăzute în documentația de atribuire și în Acordul-cadru centralizat. Produsele care fac obiectul Lotului 2, precum și specificațiile tehnice aferente acestora, sunt prevăzute în Anexa nr. 3 la Caietul de sarcini – Specificații tehnice produse. Cantitățile minime și maxime estimate ale Acordului-cadru centralizat, precum și cantitățile minime și maxime estimate ale unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini – Listă cantități. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 2 este de 122.299,00 lei fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 2 este de 300,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3: Nord-Vest: Caraș-Severin, Hunedoara, Timiș, Arad, Alba, Sibiu, Brașov, Covasna, Harghita, Mureș, Cluj, Bihor, Satu Mare, Sălaj, Bistrița-Năsăud, Maramureș
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de produse de papetărie și birotică, în numele și pentru Utilizatorii prevăzuți în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori. În funcție de gradul de executare a Acordului-cadru centralizat, precum și de situațiile care pot apărea pe durata de valabilitate a acestuia, Utilizatorii înscriși în Registrul Utilizatorilor și care nu sunt menționați în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori pot solicita accesul la Acordul-cadru centralizat numai cu acordul ONAC și exclusiv cu respectarea condițiilor prevăzute în documentația de atribuire și în Acordul-cadru centralizat. Produsele care fac obiectul Lotului 3, precum și specificațiile tehnice aferente acestora, sunt prevăzute în Anexa nr. 3 la Caietul de sarcini – Specificații tehnice produse. Cantitățile minime și maxime estimate ale Acordului-cadru centralizat, precum și cantitățile minime și maxime estimate ale unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini – Listă cantități. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 3 este de 124.538,70 lei fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 3 este de 300,90 lei fără TVA.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4: București și Ilfov
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri îl constituie încheierea de către ONAC a unui Acord-cadru centralizat pentru furnizarea de produse de papetărie și birotică, în numele și pentru Utilizatorii prevăzuți în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori. În funcție de gradul de executare a Acordului-cadru centralizat, precum și de situațiile care pot apărea pe durata de valabilitate a acestuia, Utilizatorii înscriși în Registrul Utilizatorilor și care nu sunt menționați în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini – Listă utilizatori pot solicita accesul la Acordul-cadru centralizat numai cu acordul ONAC și exclusiv cu respectarea condițiilor prevăzute în documentația de atribuire și în Acordul-cadru centralizat. Produsele care fac obiectul Lotului 4, precum și specificațiile tehnice aferente acestora, sunt prevăzute în Anexa nr. 3 la Caietul de sarcini – Specificații tehnice produse. Cantitățile minime și maxime estimate ale Acordului-cadru centralizat, precum și cantitățile minime și maxime estimate ale unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini – Listă cantități. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 4 este de 786.408,30 lei fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 4 este de 300,60 lei fără TVA.
Interne Kennung: 4