586121-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Świadczenie kompleksowej usługi pralniczej asortymentu będącego własnością SPZOZ WSS Nr 3 w Rybniku oraz świadczenie kompleksowej usługi pralniczej wraz z dzierżawą asortymentu będącego własnością Wykonawcy i niezbędnego wyposażenia oraz oprogramowania do obsługi procesu obiegu pralniczego w systemie RFID UHF lub równoważnym
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie kompleksowej usługi pralniczej asortymentu będącego własnością SPZOZ WSS Nr 3 w Rybniku oraz świadczenie kompleksowej usługi pralniczej wraz z dzierżawą asortymentu będącego własnością Wykonawcy i niezbędnego wyposażenia oraz oprogramowania do obsługi procesu obiegu pralniczego w systemie RFID UHF lub równoważnym
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest: świadczenie kompleksowej usługi pralniczej asortymentu będącego własnością SPZOZ WSS Nr 3 w Rybniku oraz świadczenie kompleksowej usługi pralniczej wraz z dzierżawą asortymentu będącego własnością Wykonawcy i niezbędnego wyposażenia oraz oprogramowania do obsługi procesu obiegu pralniczego w systemie RFID UHF lub równoważnym. Umowa zostanie zawarta po zakończeniu postępowania na okres 36 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia stanowiące podstawę wyliczenia ceny ofertowej zawarte są w załącznikach: 1) Formularz cenowy – załącznik nr 1.A 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 1.B.1 3) Opis wózków stosowanych do transportu prania – załącznik nr 1.B.2 4) Opis przedmiotu zamówienia dotyczący asortymentu będącego przedmiotem dzierżawy wraz z określeniem wyposażenia i wymagań w zakresie kompleksowego informatycznego systemu do obsługi i kontroli procesu obiegu pralniczego w systemie RFID UHF lub równoważnym – załącznik nr 1.B.3 5) Polityka ochrony środowiska oraz ochrony przeciwpożarowej w SPZOZ WSS Nr 3 w Rybniku – załącznik nr 1.C 6) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy - załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Realizując obowiązek wynikający z art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów zamawiający informuje, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku przyjęta została procedura wewnętrznych zgłoszeń informacji o naruszeniach prawa i podejmowania działań następczych. Treść procedury dostępna jest na stronie https://www.szpital.rybnik.pl/zglaszanie-nieprawidlowosci
Vorherige Bekanntmachung30223-2026
Interne KennungAAG-332-PN/79-2025.AK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia stanowiące podstawę wyliczenia ceny ofertowej zawarte są w załącznikach: 1) Formularz cenowy – załącznik nr 1.A 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 1.B.1 3) Opis wózków stosowanych do transportu prania – załącznik nr 1.B.2 4) Opis przedmiotu zamówienia dotyczący asortymentu będącego przedmiotem dzierżawy wraz z określeniem wyposażenia i wymagań w zakresie kompleksowego informatycznego systemu do obsługi i kontroli procesu obiegu pralniczego w systemie RFID UHF lub równoważnym – załącznik nr 1.B.3 5) Polityka ochrony środowiska oraz ochrony przeciwpożarowej w SPZOZ WSS Nr 3 w Rybniku – załącznik nr 1.C 6) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 2 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zgodnie art. 441 ust. 1 przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia o maksymalnie 20% wartości podstawowej. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji na zasadach i w trybie opisanym poniżej: a) przedmiotowe prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego etapowo / częściowo /fragmentarycznie / sukcesywnie w okresie realizacji zamówienia, przy czym oświadczenie o skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji (ewentualnie ostatnie z takich oświadczeń – w przypadku etapowego korzystania prawa opcji) może zostać złożone najpóźniej do dnia upływu terminu obowiązywania umowy. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji (w zakresie, w jakim nie zostało uruchomione) wygasa, w związku z czym Zamawiający po upływie tego terminu nie może już z niego skorzystać; b) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z uwagi na powyższe nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; c) zastrzega się, iż zakres zamówienia objęty prawem opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji; d) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji uruchomiony w tym trybie zakres opcjonalny ma być realizowany w sposób analogiczny, jak zakres podstawowy (przy zastrzeżeniu wyraźnych postanowień umowy swoistych dla zakresu opcjonalnego). Przedmiotu umowy objętego zakresem opcjonalnym zamówienia (w razie jego uruchomienia i realizacji) dotyczą te same warunki i zobowiązania umowne Wykonawcy (w tym zobowiązania z tytułu gwarancji i rękojmi), co przedmiotu umowy objętego zakresem podstawowym zamówienia; e) termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż termin wskazany w § 2 ust. 1 umowy; f) realizacja (uruchomienie) prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy pisemnego oświadczenia określającego zakres konkretnej usługi. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji (zakresu opcjonalnego zamówienia) nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy; g) w momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu usług objętych realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją; h) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z opcji nie skorzysta. Wykonawca nie jest obowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim zastrzeżone prawo opcji nie zostało uruchomione przez Zamawiającego zgodnie z zapisami umowy, jak również Wykonawca nie może domagać się jego realizacji. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca za usługi objęte opcją wystawi fakturę za zamówione usługi nie później niż ostatniego dnia obowiązywania umowy. Przyjmuje się, iż ostatni dzień wykonania prawa opcji nie może być późniejszy niż ostatni dzień obowiązywania umowy.