586287-2026 - Ergebnis
Polen – Reklamedienste – Przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej promującej działania na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie pomorskim, w szczególności działania wynikające z uchwał antysmogowych, skierowanej do osób w wieku 18–25 lat
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej promującej działania na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie pomorskim, w szczególności działania wynikające z uchwał antysmogowych, skierowanej do osób w wieku 18–25 lat
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej promującej działania na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie pomorskim, w szczególności działania wynikające z uchwał antysmogowych, skierowanej do osób w wieku 18–25 lat. 2. Opis przedmiotu zamówienia został określony w: • Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ; • projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. W takiej sytuacji Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw firm Podwykonawców (o ile są znane). 5. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 6. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 9. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy (Podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych Podwykonawców. 4) Powierzenie części zamówienia do realizacji Podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 10. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 11. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. 12. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 13. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacjach określonych w art. 93 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia dokonywane jest w PLN. 16. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 17. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung328654-2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp oraz z zachowaniem zasad określonych ustawą Pzp dla zamówienia klasycznego o wartości szacunkowej równej lub przekraczającej progi unijne. Do spraw nieuregulowanych w SWZ mają zastosowanie przepisy ustawy Pzp oraz kodeksu cywilnego. 2. Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp informuje, iż w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 18. Na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy, osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia, tj. osób wykonujących czynności związane z: a) przygotowaniem materiałów reklamowych, b) przeprowadzeniem działań promocyjnych, c) bieżącym kontaktem z przedstawicielem Zamawiającego w zakresie dot. realizacji przedmiotu umowy, o ile, mieszczą się one w zakresie art. 22 § 1 Kodeksu Pracy, który brzmi: „Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem”. 19. Czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, które Zamawiający wskazuje jako wymagające zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, są to czynności wymagające nadzoru ze strony Wykonawcy, z wyjątkiem: 1) czynności które wymagają prowadzenia działalności gospodarczej, 2) czynności, które są wykonywane bezpośrednio i wyłącznie przez Wykonawcę. 20. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób o którym mowa powyżej: Zamawiający ma prawo skontrolowania Wykonawcy w zakresie spełniania wymagań określonych w ust. 18. Na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego - nie krótszym niż 5 dni roboczych, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć: 1) oświadczenie zatrudnionego pracownika, 2) oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie stosunku pracy, 3) poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy zatrudnionego pracownika zawierającą informacje niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie stosunku pracy - w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy, rodzaj umowy i zakres obowiązków pracownika lub 4) poświadczony za zgodność inny dokument regulujący stosunek pracy zatrudnionego pracownika, zawierający w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę i rodzaj zawartej umowy oraz zakres obowiązków pracownika. 21. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób na podstawie stosunku pracy: powiadomienie właściwego inspektoratu pracy i zwrócenie się z prośbą o przeprowadzenie przez niego kontroli, a także zastosowanie kar przewidzianych w projekcie umowy, który stanowi zał. nr 2 do SWZ. 22. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych (zamówienie nie zostało podzielone na części). Zamówienie nie zostało podzielone na części ze względu na jego kompleksowy charakter. Realizacja wszystkich działań (przygotowanie i produkcja materiałów, w tym multimedialnych, tworzenie mediów, monitoring efektów, raportowanie wyników wymaga) wymaga spójnej koordynacji i jednolitego przekazu do grupy docelowej. Podział zamówienia mógłby obniżyć skuteczność kampanii, utrudnić zachowanie spójności komunikatu oraz zwiększyć koszty i czas realizacji.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79342200 Reklamedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 80540000 Ausbildung im Umweltschutz
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej promującej działania na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie pomorskim, w szczególności działania wynikające z uchwał antysmogowych, skierowanej do osób w wieku 18–25 lat. 2. Opis przedmiotu zamówienia został określony w: • Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ; • projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 1. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2. Zamawiający wymaga spełnienia warunku udziału w postępowaniu, w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawcy: 1) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich czterech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, przynajmniej dwóch usług polegających na: •przygotowaniu i przeprowadzeniu kampanii reklamowej, promocyjnej lub informacyjnej dla organów administracji publicznej i/lub •przygotowaniu i przeprowadzeniu kampanii reklamowej, promocyjnej lub informacyjnej dotyczącej ochrony środowiska lub spraw społecznych, wraz z podaniem nazw i adresów tych organów oraz dat wykonania usługi. UWAGA: • Zamawiający wymaga, aby w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, całość doświadczenia wymaganego niniejszym punktem została wykazana przynajmniej przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. • Jeżeli Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych innego podmiotu, powyższy warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli spełnia go w całości ten podmiot. 3. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postepowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. 4. Odnośnie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia mogą oni polegać na zdolnościach tych Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 5. W przypadku posługiwania się przez Wykonawcę cudzym potencjałem (podmiot trzeci), Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 6. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 1.Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, złożona w postaci elektronicznej oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym pod rygorem nieważności. Wykonawca po raz pierwszy korzystający z Platformy zakupowej, na której Zamawiający prowadzi niniejsze postępowanie winien odpowiednio wcześniej rozpocząć proces składania oferty. Należy wziąć pod uwagę czas złożenia oferty (nawet ze względu na zapoznanie się z warunkami technicznymi platformy czy różnymi innymi trudnościami technicznymi) tak, aby mieć możliwość złożenia oferty w wyznaczonym do tego terminie. 2. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. Oferty Wykonawcy, który przedłoży więcej niż jedną ofertę zostaną odrzucone. 3. Wykonawca składa ofertę wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami, wskazanymi w rozdziale IX ust. 1 i 2 SWZ oraz Rozdziale IX.I SWZ. 4. W przypadku załączania do oferty dokumentów lub oświadczeń sporządzonych w języku obcym należy je złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski. 5. Do upływu terminu składania ofert Wykonawca może wycofać ofertę. Sposób postępowania w przypadku oferty w systemie został opisany w Instrukcji korzystania z Platformy. 1.Wykonawca składa ofertę, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2.Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, których to reprezentacja wynika z przepisów prawa, z danych ujawnionych we właściwym rejestrze lub z innego upoważnienia. 3.Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEiDG lub innego właściwego rejestru), Wykonawca dołącza do oferty pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, o którym mowa w Rozdziale IX ust. 2 pkt 2) SWZ. 4.Pełnomocnictwo do złożenia oferty lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo do złożenia oferty lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym, potwierdzające zgodność odwzorowania cyfrowego z dokumentem w postaci papierowej. Odwzorowanie cyfrowe pełnomocnictwa powinno potwierdzać prawidłowość umocowania na dzień złożenia oferty lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. 5.W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia do oferty należy załączyć pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 6.Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy zakupowej.
Interne KennungDAZ-Z.272.30.2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen, 79341400 Werbekampagnen, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 80540000 Ausbildung im Umweltschutz