586304-2026 - Wettbewerb
Polen – Leuchten und Beleuchtungszubehör – Modernizacja części obwodów oświetleniowych w Częstochowie – wymiana opraw
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelModernizacja części obwodów oświetleniowych w Częstochowie – wymiana opraw
BeschreibungModernizacja części obwodów oświetleniowej na terenie miasta Częstochowy obejmuje wymianę istniejących opraw wraz z ich zabezpieczeniem na nowoczesne energooszczędne oprawy typu LED w ilości 4 325 szt. (opraw typu LED z systemem sterowania 1805 szt. oraz opraw typu LED z autonomiczną redukcją mocy 2520 szt.) Przygotowanie prac: - Opracowanie uzgodnień i dopuszczenia: - Projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót z zatwierdzeniem. - Harmonogram wykonania prac modernizacyjnych. - Uzgodnienia dotyczące sposobu wykonywania prac zgodnie z wytycznymi Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie Realizacja prac: - Wykonanie robót modernizacyjnych, na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, obejmujących w szczególności: - demontaż urządzeń oświetleniowych, - montaż opraw typu LED na istniejących podporach, - przebudowa istniejących opraw w strefie objętej nadzorem konserwatora zabytków poprzez montaż układów LED typu retrofit, - wykonawca winien przewidzieć możliwość pojawienia się potrzeb dostosowania montażu opraw parkowych do istniejących wysięgników, - wymiana zabezpieczeń, - uruchomienie systemu sterowania, - wykonanie badań i pomiarów oraz uruchomienie oświetlenia, - przycinkę gałęzi, które zasłaniają emitowany przez oprawę strumień światła, - wykonanie robót wykończeniowych i porządkowych. - sporządzenie dokumentacji odbiorowej – zawierającej, wyniki badań i pomiarów, inwentaryzację powykonawczą oraz inne elementy wymagane odrębnymi przepisami. - Przeprowadzenie 10 pomiarów luminancji na wskazanych odcinkach dróg oraz 10 pomiarów natężenia światła. - szkolenie z zakresu obsługi systemu sterowania. UWAGA: Oprawa oświetleniowa musi posiadać możliwość montażu bezpiecznika aparatowego (radiowego) na wejściu zasilania. Część obwodów objętych wymianą opraw posiada słupy bezwnękowe (system promenada) nie wyposażone w tabliczki bezpiecznikowe oraz bezpiecznik lampy. Montaż tego zabezpieczenia nie może powodować utraty gwarancji na oprawę. Pełny OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA zawarty jest w pkt 3 SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenBrak