See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rakennustarvikkeiden hankinta
Beschreibung: Salon kaupunki (jäljempänä Hankintayksikkö / Tilaaja) pyysi tarjouksia Salon kaupungin rakennustarvikkeiden ja -materiaalin hankinnasta hankinnan tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankittavia tarvikkeita käytetään pääsääntöisesti kaupungin tilapalvelujen, mutta myös muiden kaupungin palvelualueiden toimesta. Hankinta koskee siten koko Salon kaupunkia. Hankinta toteutetaan puitejärjestelynä. Hankinnan sopimuskausi on kahdelle vuodelle ja alkaa sopimuksen allekirjoituksesta, mutta päättyy kuitenkin 30.6.2028. Hankinta sisältää option kahdelle vuoden pituiselle optiokaudelle. Option käytöllä tarkoitetaan sopimuksen jatkamista alkuperäisin ehdoin. Option käytöstä ja kestosta päätetään erikseen. Tuotteita hankitaan pääsääntöisesti nouto-ostoina, mutta myös tilauksen perusteella toimittajan valmiiksi keräämien tuotteiden noutoina sekä asiakkaan toimipisteeseen toimituksina. Jälki-ilmoituksessa ilmoitetut eri osien enimmäismäärät ovat hyvin karkeita arvioita, eikä tilaaja sitoudu eri osissa kuvattuihin enimmäismääriin. Rakennustarvikkeita hankitaan tilaajan tarpeen mukaisesti ja määrät eri osien välillä voivat vaihdella merkittävästikin. Näin ollen tarkkaa enimmäismäärää per osa-alue ei ole mahdollista arvioida tarkkaan. Koko hankinnan arvioitu arvo ja siihen ilmoitettu enimmäismäärä sitoo hankintayksikköä.
Interne Kennung: 2840/02.08.00.06/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Rautakauppa- ja puutavaratuotteet
Beschreibung: Hankinnan kohteena on rautakauppa- ja puutavaratuotteet hankinnan tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Interne Kennung: 1.-0
Los: LOT-0002
Titel: 2. Maalaus-, laatoitus-, tasoitus- ja betonikorjaustuotteet
Beschreibung: Hankinnan kohteena on maalaus-, laatoitus-, tasoitus- ja betonikorjaustuotteet hankinnan tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Interne Kennung: 2.-1
Los: LOT-0003
Titel: 3. Työkalut ja kiinnitystarvikkeet.
Beschreibung: Hankinnan kohteena on työkalut ja kiinnitystarvikkeet hankinnan tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Interne Kennung: 3.-2