See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de servicii de asigurare facultativa tip CASCO
Beschreibung: Descriere succintă: Autoritatea contractantă intenționează să încheie un acord cadru de servicii pentru fiecare dintre cele 3 loturi: Lotul nr. 5 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitatea 2; Lotul nr. 6 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitatea 3; Lotul nr. 7 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitățile 2 și 3; Acordul cadru se încheie cu 1 (unu) singur operator economic pentru fiecare lot în parte, fără reluarea competiței. Durata acord-cadru: 12 luni. Contractele subsecvente se atribuie fără reluarea competiției. Detalierea serviciilor este prezentată în Caietele de sarcini aferente fiecărui lot. După publicarea anunțului de participare operatorii economici pot adresa solicitări de clarificări la secțiunea Detalii procedură/Solicitare de clarificare/Întrebări/Comunicări. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://e-licitatie.ro). Răspunsurile la solicitările de clarificări se realizează în conformitate cu art. 160-161 din Legea 98/2016. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări sau informații în legătură cu documentația de atribuire înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări ale operatorilor economici/informaţiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Valoare (lei, fară TVA) acord cadru estimată: minim 3.544,00 / maxim 1.395.459,00 Frecvența contractelor subsecvente care urmează să fie încheiate: se estimează a fi încheiat cel puțin un contract subsecvent pentru fiecare lot în parte. Cantități estimate acord cadru: Lotul nr. 5 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitatea 2– minim 1 auto, maxim 78 auto; Lotul nr. 6 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitatea 3– minim 1 auto, maxim 75 auto; Lotul nr. 7 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitățile 2 și 3– minim 1 auto, maxim 23 auto. Cantitățile estimate minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Lotul nr. 5 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitatea 2 – minim 1 auto, maxim 76 auto; Lotul nr. 6 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitatea 3– minim 1 auto, maxim 74 auto; Lotul nr. 7 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitățile 2 și 3– minim 1 auto, maxim 16 auto. Valoarea estimtă a celui mai mare contract subsecvent ce se anticipează că va fi atribuit este: Lotul nr. 5 – Servicii de asigurare faculativă tip CASCO Unitatea 2– minim 473,00 lei fără TVA, maxim 128.830,00 lei fără TVA; Lotul nr. 6 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitatea 3– minim 1.250,00 lei fără TVA, maxim 266.900,00 lei fără TVA; Lotul nr. 8 – Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitățile 2 și 3– minim 1.821,00 lei fără TVA, maxim 584.092,00 lei fără TVA;
Interne Kennung: 12071099_2025_PAAPD1569491
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
Los: LOT-0005
Titel: Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitatea 2
Beschreibung: Se va încheia un acord-cadru pentru servicii de asigurare tip CASCO. Cantitățile minime estimate ale Acordului-cadru sunt: asigurare tip CASCO pentru 1 autovehicul; Cantitățile maxime estimate ale Acordului-cadru sunt: asigurare tip CASCO pentru 78 autovehicule; Cantitatea estimată e a celui mai mare contract subsecvent este: asigurare tip CASCO pentru 76 autovehicule; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este128.830,00 lei. Frecvența contractelor subsecvente care urmează să fie încheiate: se estimează a fi încheiat cel puțin un contract subsecvent. Autoritatea contractantă nu are obligația de a achiziționa servicii astfel încât să acopere cantitatea maximă/valoarea maximă a acordului cadru.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitatea 3
Beschreibung: Se va încheia un acord-cadru pentru servicii de asigurare tip CASCO. Cantitățile minime estimate ale Acordului-cadru sunt: asigurare tip CASCO pentru 1 autovehicul; Cantitățile maxime estimate ale Acordului-cadru sunt: asigurare tip CASCO pentru 75 autovehicule; Cantitatea estimată e a celui mai mare contract subsecvent este: asigurare tip CASCO pentru 74 autovehicule; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este 266.900 lei. Frecvența contractelor subsecvente care urmează să fie încheiate: se estimează a fi încheiat cel puțin un contract subsecvent. Autoritatea contractantă nu are obligația de a achiziționa servicii astfel încât să acopere cantitatea maximă/valoarea maximă a acordului cadru.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Servicii de asigurare facultativă tip CASCO Unitățile 2 și 3
Beschreibung: Se va încheia un acord-cadru pentru servicii de asigurare tip CASCO. Cantitățile minime estimate ale Acordului-cadru sunt: asigurare tip CASCO pentru 1 autovehicul; Cantitățile maxime estimate ale Acordului-cadru sunt: asigurare tip CASCO pentru 23 autovehicule; Cantitatea estimată e a celui mai mare contract subsecvent este: asigurare tip CASCO pentru 16 autovehicule; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este 584.092,00 lei. Frecvența contractelor subsecvente care urmează să fie încheiate: se estimează a fi încheiat cel puțin un contract subsecvent. Autoritatea contractantă nu are obligația de a achiziționa servicii astfel încât să acopere cantitatea maximă/valoarea maximă a acordului cadru. Se va încheia un acord-cadru pentru servicii de asigurare tip CASCO
Interne Kennung: 7