2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud med forhandling af koncessionskontrakt vedr. buslæskærme i Gentofte Kommune
Beschreibung: Dette udbud vedrører udbud af koncessionskontrakt om levering, opstilling, drift og vedligehold af reklamefinansierede Buslæskærme og vitriner i Gentofte Kommune (Kommunen) samt håndtering af reklameydelser.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres med forhandling, hvilket betyder, at enhver økonomisk aktør kan ansøge om deltagelse, men alene egnede ansøgere, der udvælges og opfordres hertil, har ret til at afgive tilbud på kontrakten og indgå i forhandling med Kommunen herom. Ordregiver planlægger at prækvalificere op til 3 ansøgere til at afgive tilbud. Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af det indledende tilbud uden yderligere forhandlinger.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45213315 Bau von überdachten Bushaltestellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928400 Stadtmobiliar, 35261000 Informationstafeln, 35261100 Anzeigetafeln mit wechselnder Meldung, 45000000 Bauarbeiten, 45213300 Mit dem Transportwesen verbundene Gebäude, 45213310 Bauarbeiten für Gebäude in Verbindung mit dem Güterverkehr, 79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen, 79341000 Werbedienste, 79341100 Werbeberatung, 79341200 Werbeverwaltung, 98350000 Dienstleistungen von öffentlichen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har option på tilkøb af levering, opstilling og drift af yderligere Buslæskærme. Optionen er beskrevet yderligere i udbudsmaterialet