586584-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii elektrycznej dla OPWiK Sp. z o.o. w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii elektrycznej dla OPWiK Sp. z o.o. w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa i odkup energii elektrycznej na potrzeby Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi: 3570 MWh.
Interne KennungOPWiK/19/P/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
TitelZ
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa i odkup energii elektrycznej na potrzeby Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. do obiektów wymie-nionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 2. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi: 3570 MWh. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznego wolumenu energii elektrycznej, względem ilości określonej w pkt 2. +/- 15 % w stosunku do całego wolumenu zamówienia. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia określonego w ust. 2 nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość energii elektrycznej. 4. Szacowany odkup energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi: 100 MWh (+/- 30%). 5. Zamawiający zawrze umowę odkupu energii wytworzonej w źródłach należących do Zamawiającego na wzorze umownym zaproponowanym przez Wykonawcę. Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania umowy, dostosowania zapisów do wymagań SWZ. 6. W związku z brakiem możliwości przewidzenia w momencie zawierania umowy wszystkich okoliczności mających wpływ na ilość posiadanych przez Zamawiającego, w terminie wykonania zamówienia, obiektów (punktów poboru), możliwe jest zwiększenie lub zmniejszenie tej ilości, na wniosek Zamawiającego, osobno w obrębie każdej z grup taryfowych, a wymienionych enumeratywnie odpowiednio w załączniku nr 1 do SWZ oraz wycenione w Formularzu Ofertowym. Zmiana ta nie może przekroczyć 10% ilości punktów poboru (ale nie mniej niż 1PPE) wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ. (art. 455 ust. 1 pkt 1 Pzp). 7. Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na terenie działania Zmawiającego jest PGE Dystrybucja S.A. Oddziała Warszawa. 8. Zamawiający posiada status wytwórcy w Małej Instalacji Odnawialnych źródeł Energii – Biogazownia na terenie oczyszczalni ścieków. Taryfa, w której znajduje się źródło to B23, moc źródła 514 kW, data uruchomienia 15 czerwca 2011r. Zamawiający w 2027 roku nie będzie korzystał z świadectw pochodzenia energii. Źródło przyłączone jest do PPE nr. 590543570301035743. 9. Zamawiający w trakcie trwania umowy uruchomi Instalację fotowoltaiczną o mocy 499 kW w taryfie B23 przyłączone jest do PPE nr. 590543570301035743. 10. Zamawiający będzie posiadał źródła wytwórcze w postaci kogeneracji z wykorzystaniem biogazu z oczyszczalni ścieków o mocy 514 kWe oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy 499 kW, w związku z powyższym Wykonawca musi posiadać ważne umowy, uprawnienia umożliwiające pełnienie przez Wykonawcę funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe dla energii elektrycznej sprzedanej w ramach przedmiotowej Umowy. 11. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały we wzorze umowy sprze-daży energii elektrycznej – Załącznik nr 3 do SWZ. 12. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej, której parametry ja-kościowe (art. 246 ust. 2 PZP) określone są m. in. w: a) Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej opracowanej zgodnie z art. 9g ustawy Prawo energetyczne; b) PN-EN 50160:2010 Parametry napięcia zasilającego w publicznych sieciach rozdzielczych; c) Polska Norma PN-IEC 60038 Napięcia znormalizowane IEC. 13. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, ze względu na jednolity charakter zamówienia, jednocześnie wydzielono osobne wolumeny energii w zależności od napięcia i sposobu jej wykorzystania: a) Taryfa C11 - zakup energii elektrycznej w okresie zamówienia szacunkowo wynosi 40,00 MWh. b) Taryfa C12A - zakup energii elektrycznej w okresie zamówienia szacunkowo wynosi 280,00 MWh. c) Taryfa B23 - zakup energii elektrycznej w okresie zamówienia szacunkowo wynosi 3250,00 MWh. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego załącznik nr 3.1 do projektu umowy (załącznik nr 3 do SWZ), dotyczącego wykazu obiektów, stanowiącego załącznik nr 3.2 do projektu umowy (załącznik nr 3 do SWZ), w szcze-gólności zgłoszenia do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego, składania oświadczeń woli oraz ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji w zakresie wypowiadania dotych-czas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji. 14. Zamawiający informuje, że posiada: a) umowy rozdzielone na sprzedaż energii, obowiązującą do 31-12-2026 dla Taryf C11 i C12A - kolejna zmiana sprzedawcy. Umowy dystrybucyjne zawarte na czas nieokreślony. b) umowy rozdzielone dla taryfy B23, na sprzedaż energii zawarte do 31-12-2026 r. – kolejna zmiana sprzedawcy. Umowy dystrybucyjne zawarte na czas nieokreślony. c) Zamawiający nie posiada umów promocyjnych ani lojalnościowych, uniemożliwiających rozpoczęcie sprzedaży we wskazanym terminie. d) Zamawiający oświadcza, że punkty poboru w taryfie B23 mają układy pomiarowe dosto-sowane do zasady TPA. e) Zamawiający oświadcza, iż posiada stosowne tytuły prawne oraz prawo do zakupu energii elektrycznej do obiektów wskazanych w postępowaniu f) Wyłoniony Wykonawca otrzyma wszystkie szczegółowe posiadane przez Zamawiającego informacje dotyczące PPE służące przeprowadzeniu zmiany Sprzedawcy w edytowalnej wersji elektronicznej niezwłocznie po rozstrzygnięciu postępowania 15. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu rozpoczęcia wykonania zamówienia, jednak nie wcześniej niż po skutecznym przeprowadzeniu procesu zmiany sprzedawcy u OSD. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Od dnia 01-01-2027 r. do dnia 31-12-2027 r.
586584-2026 - Competition
Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Zakup energii elektrycznej dla OPWiK Sp. z o.o. w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: OPWiK/19/P/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Z