See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare diverse produse alimentare
Beschreibung: Acord-cadru având ca obiect furnizarea de produse alimentare, doua loturi: Lot nr. 1 Produse de origine animala si Lot nr. 2 Fructe si legume, pentru o perioadă de 2 ani. Livrarea se va face la Centrul Social Multifunctional “Cantina de Ajutor Social si Camin Persoane Varstnice“ Focsani si anume: - Serviciul Social Camin Persoane Varstnice, str. Fraternitatii nr. 11, Focsani. - Serviciul Social Cantina de Ajutor Social, str. Miorita nr. 5, Focsani. Constituirea si restituirea garanției de participare în conformitate cu ar. 154 alin.2 din LG 98/2016 si art. 36 din HG 395/2016. Garantia de participare este de 1% din valoarea estimativa celui mai mare contract subsecvent pentr fiecare lot in parte. Contul Autorității contractante: R010TREZ6915006XXX010192, deschis la Trezoreria Focșani, CIF 37349213. Pentru determinarea ofertei cea mai avantajoasă din punct de vedere economic, criteriului de atribuire ce va fi aplicat este raportul catitate-pret; -Pentru cel mai scazut pret se acorda punctajul maxim alocat, respectiv 40p, pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n)=(pret minim ofertat/Pret n) x punctaj maxim alocat. Pentru evaluarea ofertelor conform raportului calitate-pret, ponderea stabilita pentru factorul calitativ este de 60%, ea este compusa din: - 30% pentru factorul “lantul de aprovizionare” , calculat astfel: - pentru livrari directe (de a producator la consumator final) se acorda puncatujul maxim de 30; - pentru un singur intermediar implicat in lantul de aprovizionare- se acorda 20p;- pentru doi intermediari implicati in lantul de aprovizionare -se acorda 10p, pentru mai mult de doi intermediari se acorda 0p. Pentru demonstrarea factorului de evaluare “Lant de aprovizionare” impreuna cu ofertele se va depune in cadrul propunerii tehnice dovada faptului ca operatorul economic este producatorul produsului respectiv sau forma de colaborare cu producatorul produsului (contract de furnizare, orice forma de intelegere scrisa semnata si stampilata intre parti, purtand mentiunea conform cu originalul). Ofertele care propun mai mult de doi intermediari implicat in lantul de aprovizionare- SE ACORDA 0p. - 30% pentru realizarea unei etape de productie in regiunea de dezvoltare unde isi are sediul autoritatea contractanta, astfel cum este prevazut la art.8 din Legea 315/2004 privind Dezvoltarea regionala in Romania. Autoritatea contractanta este situata in Jud.Vrancea si prin urmare apartine de Agentia pentru Dezvoltare Regionala Sud-Est. Se acorda 0p operatorilor economici care nu fac parte din aceasta Agentie.
Interne Kennung: PAAP1091805
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Produse de origine animala
Beschreibung: Acord-cadru având ca obiect furnizarea de produse alimentare, pentru o perioadă de 2 ani.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Fructe si legume
Beschreibung: Acord-cadru având ca obiect furnizarea de produse alimentare, pentru o perioadă de 2 ani
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst