586711-2026 - Ergebnis
Slowakei – Betriebssystemsoftwarepaket für Personalcomputer (PC) – Centrálne obstarávanie licencií pre operačné systémy, kancelársky balík, prístup používateľov na server a súvisiacich služieb
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Centrálne obstarávanie licencií pre operačné systémy, kancelársky balík, prístup používateľov na server a súvisiacich služieb
Beschreibung: Predmetom zákaziek zadávaných v zriadenom dynamickom nákupnom systéme (DNS) bude nákup desktop a server licencií (tovar, služba/predplatné) akými sú operačný systém, licencie na klientsky prístup (CAL), cloudové softvérové licencie, kancelárske office softvér systémy na tvorbu dokumentov a ich nadstavby pre vzájomnú komunikáciu a kolaboráciu. Cieľom zriadenia DNS je vytvorenie platformy pre štátnu a verejnú správu na zadávanie zákaziek v DNS za účelom umožniť verejným obstarávateľom a obstarávateľom flexibilné zadávanie zákaziek v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní podľa svojich reálnych potrieb, t.j. v čase a rozsahu, ktorý mu je známy a zároveň z úrovne licenčného gestora štátu centrálne riadiť a monitorovať nákup licencií jednotlivých ovládaných osôb.
Interne Kennung: 21/2021/DNS
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48624000 Betriebssystemsoftwarepaket für Personalcomputer (PC)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48300000 Softwarepaket für Dokumentenerstellung, Zeichnen, Bildverarbeitung, Terminplanung und Produktivität, 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket, 48219300 Verwaltungssoftwarepaket, 48310000 Dokumentenerstellungssoftwarepaket, 48620000 Betriebssysteme, 48510000 Kommunikationssoftwarepaket, 48821000 Netzwerkserver, 72222300 Informationstechnologiedienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72261000 Software-Unterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Predmetom čiastkovej zákazky č. 79 pre ÚVZ SR bolo dodanie produktov a služieb Microsoft k stávajúcemu vybaveniu v nasledovnom rozsahu: • Win Server Datcr Core 16 SL Datacenter (AAA-90052) - v počte 2 licencie • Win Server User CAL (AAA-03786) – v počte 300 licencií Verejný obstarávateľ umožňuje dodanie licencií aj zo sekundárneho trhu v súlade so smernicou Európskeho parlamentu a Rady č. 2009/24/ES z 23. apríla 2009 o právnej ochrane počítačových programov a rozhodnutím Súdneho dvora Európskej únie zo dňa 03. 07. 2012. V prípade licencií zo sekundárneho trhu je požadovaná nasledovná verzia licencií: Win Server Datcr Core 16 SL Datacenter vo verzii 2025 v celkovom počte 2 licencie a Win Server User CAL vo verzii 2025 v celkovom počte 300 licencií. Skoršie verzie licencií napr. 2022 nie sú povolené. Ak je v opise predmetu zákazky uvedený pojem „ekvivalentný“ alebo sa v opise predmetu zákazky nachádza odvolávka, resp. odkaz na konkrétneho výrobcu, výrobný postup, obchodné označenie, patent, typ, oblasť alebo miesto pôvodu alebo výroby, Centrálna obstarávacia organizácia umožňuje uchádzačom ponúknuť aj ekvivalent k požadovanému predmetu zákazky, pričom za (funkčný) ekvivalent sa v takomto prípade považuje také riešenie/zariadenie, ktoré spĺňa úžitkové, prevádzkové a funkčné charakteristiky, ktoré sú nevyhnutné na zabezpečenie účelu, na ktoré je obstarávaný predmet zákazky určený. Uchádzačom sa nepovoľuje predložiť variantné riešenie vo vzťahu k požadovanému predmetu zákazky. Ak súčasťou ponuky bude aj variantné riešenie, variantné riešenie nebude zaradené do vyhodnocovania ponúk a bude sa naň hľadieť, akoby nebolo predložené. Ekvivalenty sa nepovažujú za variantné riešenie. Predmet zákazky musí byť dodaný do 5 dní od doručenia záväznej objednávky na nákup licencií resp. účinnosti uzatvorenej licenčnej zmluvy, ktoré tvoria predmet zákazky v požadovanom rozsahu.