See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente atelier, mobilier vestiar și display smart în cadrul proiectului cu titlul: “CONSTRUCȚIA ȘI DOTAREA A 6 ATELIERE ȘCOLARE MODERNE LA LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1, CADEA” lotizat după cum urmează: LOT 1 - Achiziționarea de echipamente atelier LOT 2 - Achiziționarea de mobilier vestiar LOT 3 - Achiziționarea de display smart
Beschreibung: Obiectivul general al proiectului este îmbunătățirea calității educației tehnice și profesionale oferite de Liceul Tehnologic nr. 1 din Cadea. Îmbunătățirea calității educației tehnice și profesionale la Liceul Tehnologic nr. 1 din Cadea prin crearea unui mediu de învățare modern și adaptat nevoilor actuale ale elevilor și ale pieței muncii. Acest lucru se va realiza prin construirea și dotarea a 6 ateliere școlare moderne, echipate cu tehnologie de ultimă generație și amenajate astfel încât să faciliteze învățarea practică și interactivă. Prin aceste măsuri, se urmărește creșterea interesului elevilor pentru domeniile tehnice și profesionale, dezvoltarea abilităților practice și teoretice necesare pentru integrarea cu succes în piața muncii și asigurarea unei pregătiri solide pentru viitorul profesional al tinerilor. Obiectivul specific al proiectului este dotarea atelierelor cu echipamente atelier, mobilier vestiar și display smart: Asigurarea unor resurse tehnice avansate care să permită elevilor să se familiarizeze cu tehnologiile și metodele actuale din domeniile lor de studiu. Prin prezentul proiect se dorește construirea și dotarea a 6 ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic nr. 1 din localitatea Cadea, iar prin prezenta achiziție se dorește dotarea atelierelor cu echipamente atelier, mobilier vestiar și display smart prin următoarele investiții: LOT 1 - Achiziționarea de echipamente atelier pentru ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea LOT 2 - Achiziționarea de mobilier vestiar pentru ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea LOT 3 - Achiziționarea de display smart pentru ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea Operatorii economici vor putea solicita clarificări privind documentaţia de atribuire până la termenul de 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor astfel încât răspunsul autorităţii contractante să fie transmis cu cel puţin 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4593474/2025/8
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43800000 Werkstattausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - Achiziționarea de echipamente atelier pentru ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea
Beschreibung: Obiectivul specific este dotarea atelierelor cu echipamente atelier: Asigurarea unor resurse tehnice avansate care să permită elevilor să se familiarizeze cu tehnologiile și metodele actuale din domeniile lor de studiu. Astfel prin prezenta se dorește dotarea cu echipamente atelier a 6 ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic nr. 1 Cadea prin următoarea investiție: LOT 1 - Achiziționarea de echipamente atelier pentru ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea Prin prezentul lot se dorește achiziționarea următoarelor tipuri de produse: dulap scule mecanic auto, banc de lucru, menghină 150 mm, dulap mobil pentru scule, circular de formalizat cu incizor, elevator mașină, conform specificațiilor documentației de atribuire.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39151200 Werkbänke, 42417100 Pneumatische Aufzüge und Förderer, 42652000 Elektromechanische Handwerkzeuge
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Achiziționarea de mobilier vestiar pentru ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea
Beschreibung: Obiectivul specific este dotarea atelierelor cu mobilier vestiar: Asigurarea unor resurse tehnice avansate care să permită elevilor să se familiarizeze cu tehnologiile și metodele actuale din domeniile lor de studiu. Astfel prin prezenta se dorește dotarea cu mobilier vestiar a 6 ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic nr. 1 Cadea prin următoarea investiție: LOT 2 - Achiziționarea de mobilier vestiar pentru ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea Prin prezentul lot se dorește achiziționarea următoarelor tipuri de produse: dulap vestiar 6 module conform specificațiilor documentației de atribuire.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 39122100 Vorratsschränke
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - Achiziționarea de display smart pentru ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea
Beschreibung: Obiectivul specific este dotarea atelierelor cu display smart: Asigurarea unor resurse tehnice avansate care să permită elevilor să se familiarizeze cu tehnologiile și metodele actuale din domeniile lor de studiu. Astfel prin prezenta se dorește dotarea cu display smart a 6 ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic nr. 1 Cadea prin următoarea investiție: LOT 3 - Achiziționarea de display smart pentru ateliere școlare moderne la Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea Prin prezentul lot se dorește achiziționarea următoarelor tipuri de produse: Display smart+ OPS, conform specificațiilor documentației de atribuire.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 30195200 Elektronische Copyboards oder Zubehör