See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS Vankiterveydenhuollon yksikön (VTH) kuvantamistutkimuspalvelut 2026-2028
Beschreibung: Vankiterveydenhuollon yksikkö pyytää tarjouksia kuvantamistutkimuspalveluiden hankintaan tämän tarjouspyynnön mukaisesti. Hankinnan kohteena ovat Toimittajan tiloissa tehtävät kuvantamistutkimukset ja niistä tehtävät lausunnot. Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä sekä hankinnan asiakirjoissa ja sopimusluonnoksessa. Tarjouksia pyydetään radiologisista tutkimuksista ja suunterveyden tutkimuksista. Tarjouspyyntö on jaettu maantieteellisesti viiteen (5) osa-alueeseen. Hankintayksikkö valitsee tarjouskilpailun perusteella yhden (1) Toimittajan kullekin osa-alueelle toimittajaksi radiologisille tutkimuksille ja toimittajan suunterveyden tutkimuksille. Valituksi voi tulla yhteen tai useampaan osa-alueeseen. Sopimukset tehdään osa-alue kohtaisesti. Sopimus alkaa sopimuksen allekirjoittamisesta. Sopimus on voimassa määräaikaisena kaksi (2) vuotta. Tilaaja varaa oikeuden kahteen (2) yhden (1) vuoden mittaiseen optiokauteen. Hankinnan ennakoitu arvo on noin 1 360 000 euroa alv 0%.
Interne Kennung: 608457
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016, hankintalaki). Hankinta ylittää EU-kynnysarvon. Hankintamenettelynä käytetään hankintalain 32 §:n mukaista avointa menettelyä. Menettelyn vaiheet ovat seuraavat: Hankintayksikkö 1. Avaa tarjoukset 2. Tarkastaa tarjoajien soveltuvuutta koskevat vastaukset ESPD-lomakkeen tiedoista ja tarjoustiedoista 3. Tarkastaa tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden ja vertaa tarjoukset 4. Valitsee parhaat tarjoukset 5. Tekee hankintapäätökset ja antaa päätökset tiedoksi kaikille tarjoajille sekä pyytää ja tarkastaa soveltuvuutta koskevat todistukset ja selvitykset 6. Solmii hankintasopimukset voittajien kanssa Hankintasopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella. EU-kynnysarvon ylittävässä hankinnassa hankintasopimus voidaan tehdä aikaisintaan 14 päivän kuluttua siitä, kun tarjoaja on saanut tai hänen katsotaan saaneen päätös perusteluineen tiedoksi. Tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan todellisesta ja perustellusta syystä. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjousasiakirjat ovat saatavissa suomen kielellä.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Helsinki - Uusimaa: Radiologiset tutkimukset
Beschreibung: Osa-alue sisältää vankilat: Helsingin vankila Keravan vankila Vantaan vankila, poliklinikka ja Psykiatrinen vankisairaala Jokelan vankila
Interne Kennung: Osa-alue 1.-0
Los: LOT-0002
Titel: Kanta-Häme, Pirkanmaa ja Keski-Suomi: Radiologiset tutkimukset
Beschreibung: Osa-alue sisältää vankilat: Hämeenlinnan vankila, poliklinikka ja vankisairaala Vanajan vankila, Ojoisten ja Vanajan toimipaikat Riihimäen vankila Kylmäkosken vankila Vilppulan vankila Jyväskylän vankila
Interne Kennung: Osa-alue 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Varsinais-Suomi, Satakunta ja Vaasa: Radiologiset tutkimukset
Beschreibung: Osa-alue sisältää vankilat: Turun vankila, poliklinikka ja Psykiatrinen vankisairaala Satakunnan vankila, Köyliön ja Huittisten toimipaikat Vaasan vankila
Interne Kennung: Osa-alue 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Itä-Suomi: Radiologiset tutkimukset
Beschreibung: Osa-alue sisältää vankilat: Kuopion vankila Mikkelin vankila Naarajärven vankila Sulkavan vankila Pyhäselän vankila Sukevan vankila Juuan vankila
Interne Kennung: Osa-alue 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Pohjois-Suomi: Radiologiset tutkimukset
Beschreibung: Osa-alue sisältää vankilat: Oulun vankila Vaalan vankila Kestilän vankila Ylitornion vankila
Interne Kennung: Osa-alue 5-4
Los: LOT-0006
Titel: Helsinki - Uusimaa: Suunterveyden tutkimukset
Beschreibung: Osa-alue sisältää vankilat: Helsingin vankila Keravan vankila Vantaan vankila Jokelan vankila
Interne Kennung: Osa-alue 6-5
Haupteinstufung (cpv): 85150000 Dienstleistungen im Bereich medizinische Bildverarbeitung
Los: LOT-0007
Titel: Kanta-Häme, Pirkanmaa ja Keski-Suomi: Suunterveyden tutkimukset
Beschreibung: Hämeenlinnan vankila, poliklinikka ja vankisairaala Vanajan vankila, Ojoisten ja Vanajan toimipaikat Riihimäen vankila Kylmäkosken vankila Vilppulan vankila Jyväskylän vankila
Interne Kennung: Osa-alue 7-6
Los: LOT-0008
Titel: Varsinais-Suomi, Satakunta ja Vaasa: Suunterveyden tutkimukset
Interne Kennung: Osa-alue 8-7
Los: LOT-0009
Titel: Itä-Suomi: Suunterveyden tutkimukset
Beschreibung: Kuopion vankila Mikkelin vankila Naarajärven vankila Sulkavan vankila Pyhäselän vankila Sukevan vankila Juuan vankila
Interne Kennung: Osa-alue 9-8
Los: LOT-0010
Titel: Pohjois-Suomi: Suunterveyden tutkimukset
Beschreibung: Oulun vankila Vaalan vankila Kestilän vankila Ylitornion vankila
Interne Kennung: Osa-alue 10-9