2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbudowa Oczyszczalni Ścieków w Paczkowie
Beschreibung: Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi zaprojektowanie i wykonanie Inwestycji pn.: „Odbudowa Oczyszczalni Ścieków w Paczkowie.” Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację Inwestycji, w szczególności: a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii i uzgodnień wymaganych przepisami prawa, w tym m.in. pozwolenia na budowę oraz (jeśli dotyczy) aktualizacji pozwolenia wodnoprawnego; b) wykonanie wszystkich Robót budowlanych oraz dostaw maszyn i urządzeń zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową i PFU; c) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych; d) przeprowadzenie pełnego procesu Rozruchu oraz Ruchu Próbnego (Próby Eksploatacyjnej) wraz z potwierdzeniem osiągnięcia Parametrów Kontrolnych i Efektu Ekologicznego; e) uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; f) udzielenie Gwarancji na zasadach określonych w umowie; g) świadczenie Serwisu (Opieki Serwisowej) w okresie 12 miesięcy od dnia podpisania Końcowego protokołu odbioru Robót budowlanych; Realizacja inwestycji na terenie zalewowym. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również usługa Serwisu, na warunkach wskazanych w PFU. Po powodzi, która miała miejsce w 2024 roku stan techniczny istniejącej oczyszczalni uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Obecnie oczyszczalnia pracuje w układzie tymczasowym. Oczyszczalnia wymaga pilnej odbudowy z uwzględnieniem lokalizacji na terenie zalewowym. W oparciu o wymagania zawarte w PFU należy zaprojektować, wykonać i uzyskać efekt ekologiczny w praktyce nowej oczyszczalni ścieków z zaawansowanymi systemami oczyszczania mechanicznego, biologicznego, gospodarki osadowej, zasilania, sterowania i monitoringu. Spełnienie wymagań lokalizacyjnych dla odbudowy oczyszczalni ścieków w Paczkowie wymusza zaprojektowanie i wykonanie robót rozbiórkowych oraz obiektów technologicznych o parametrach gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie oraz trwałość konstrukcji przy możliwej powodzi oraz napływach burzowych, które destabilizują pracę oczyszczalni, także z uwzględnieniem złożonych warunków gruntowych opisanych w PFU. Opracowana przez Wykonawcę dokumentacja projektowa przed uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz na etapie projektów technicznych podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Do projektu PAB Wykonawca załączy wykaz projektowanych urządzeń zawierający nazwę Producenta oraz podstawowe parametry techniczne wydajnościowe, mocy i materiałowe, zgodne z wymaganiami określonymi w PFU. Wykonawca po wykonaniu i uruchomieniu oczyszczalni zobowiązany będzie do udokumentowania wymaganych gwarancji procesowych określonych w PFU. Wykonawca w ofercie skalkuluje zapewnienie, w okresie 1 roku, pełnego i nieodpłatnego serwisu gwarancyjnego, w tym przeglądów (wraz z materiałami, częściami zużywającymi się, środkami smarnymi, itp. kompletnym zapotrzebowaniem) wymaganych przez Dostawców urządzeń dla utrzymania gwarancji. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III SWZ, jak również wynika z PFU (Część II SWZ). Poniżej zamieszczono głowne wymagania realizacji przedmiotu zamówienia Z uwagi na realizację zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj”, szczegółowe parametry, specyfikacje techniczne, protokoły komunikacyjne, certyfikaty cyberbezpieczeństwa oraz architektura systemów i rozwiązań ICT podlegać będą weryfikacji i zatwierdzeniu przez Zamawiającego / Inżyniera Kontaktu na etapie opracowywania dokumentacji projektowej oraz w procedurze wniosków materiałowych, zgodnie z postanowieniami PPU. Wykonawca na etapie składania oferty zobowiązany jest do złożenia w Formularzu oferty oświadczenia o pełnym związaniu wymogami PFU w obszarze technologii i systemów ICT oraz ujęciu wszystkich niezbędnych prac, oprogramowania, licencji i wdrożeń w ryczałtowej cenie oferty
Interne Kennung: ZP.271.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1 Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi zaprojektowanie i wykonanie Inwestycji pn.: „Odbudowa Oczyszczalni Ścieków w Paczkowie.” Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację Inwestycji, w szczególności: a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii i uzgodnień wymaganych przepisami prawa, w tym m.in. pozwolenia na budowę oraz (jeśli dotyczy) aktualizacji pozwolenia wodnoprawnego; b) wykonanie wszystkich Robót budowlanych oraz dostaw maszyn i urządzeń zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową i PFU; c) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych; d) przeprowadzenie pełnego procesu Rozruchu oraz Ruchu Próbnego (Próby Eksploatacyjnej) wraz z potwierdzeniem osiągnięcia Parametrów Kontrolnych i Efektu Ekologicznego; e) uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; f) udzielenie Gwarancji na zasadach określonych w umowie; g) świadczenie Serwisu (Opieki Serwisowej) w okresie 12 miesięcy od dnia podpisania Końcowego protokołu odbioru Robót budowlanych; Realizacja inwestycji na terenie zalewowym. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również usługa Serwisu, na warunkach wskazanych w PFU. 2 Po powodzi, która miała miejsce w 2024 roku stan techniczny istniejącej oczyszczalni uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Obecnie oczyszczalnia pracuje w układzie tymczasowym. Oczyszczalnia wymaga pilnej odbudowy z uwzględnieniem lokalizacji na terenie zalewowym. W oparciu o wymagania zawarte w PFU należy zaprojektować, wykonać i uzyskać efekt ekologiczny w praktyce nowej oczyszczalni ścieków z zaawansowanymi systemami oczyszczania mechanicznego, biologicznego, gospodarki osadowej, zasilania, sterowania i monitoringu. Spełnienie wymagań lokalizacyjnych dla odbudowy oczyszczalni ścieków w Paczkowie wymusza zaprojektowanie i wykonanie robót rozbiórkowych oraz obiektów technologicznych o parametrach gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie oraz trwałość konstrukcji przy możliwej powodzi oraz napływach burzowych, które destabilizują pracę oczyszczalni, także z uwzględnieniem złożonych warunków gruntowych opisanych w PFU. Opracowana przez Wykonawcę dokumentacja projektowa przed uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz na etapie projektów technicznych podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Do projektu PAB Wykonawca załączy wykaz projektowanych urządzeń zawierający nazwę Producenta oraz podstawowe parametry techniczne wydajnościowe, mocy i materiałowe, zgodne z wymaganiami określonymi w PFU. Wykonawca po wykonaniu i uruchomieniu oczyszczalni zobowiązany będzie do udokumentowania wymaganych gwarancji procesowych określonych w PFU. Wykonawca w ofercie skalkuluje zapewnienie, w okresie 1 roku, pełnego i nieodpłatnego serwisu gwarancyjnego, w tym przeglądów (wraz z materiałami, częściami zużywającymi się, środkami smarnymi, itp. kompletnym zapotrzebowaniem) wymaganych przez Dostawców urządzeń dla utrzymania gwarancji. 3 Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III SWZ, jak również wynika z PFU (Część II SWZ). Poniżej zamieszczono głowne wymagania realizacji przedmiotu zamówienia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71210000 Beratungsdienste von Architekten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP.271.4.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71221000 Architectural services for buildings, 45111200 Site preparation and clearance work, 71320000 Engineering design services, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45220000 Engineering works and construction works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 71210000 Advisory architectural services, 71320000 Engineering design services, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45220000 Engineering works and construction works, 45111200 Site preparation and clearance work