587070-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bau von Trinkwasseraufbereitungsanlagen – TL-CL-05 Extinderea si reabilitarea captarilor de apa, statiilor de tratare si rezervoarelor de inmagazinare in Sulina, Crisan si Mila 23
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TL-CL-05 Extinderea si reabilitarea captarilor de apa, statiilor de tratare si rezervoarelor de inmagazinare in Sulina, Crisan si Mila 23
Beschreibung: Proiectare si execuție lucrări aferente contractului „TL-CL-05 Extinderea si reabilitarea captarilor de apa, statiilor de tratare si rezervoarelor de inmagazinare in Sulina, Crisan si Mila 23“ NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. -Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 16775941_2026_PAAPD1605784
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252126 Bau von Trinkwasseraufbereitungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Proiectare si executie lucrari aferente contractului „TL-CL-05 Extinderea si reabilitarea captarilor de apa, statiilor de tratare si rezervoarelor de inmagazinare in Sulina, Crisan si Mila 23“ incluzând proiectarea de detaliu şi execuţia construcțiilor civile, a instalatiilor mecanice și electrice, inclusiv furnizarea și montarea echipamentelor aferente, pentru: Obiect 1: Sistem de alimentare cu apa Sulina 1.1 Reabilitare sursa existenta Sulina 1.1.1 Zona de protectie sanitara sursa existenta Sulina 1.1.2 Dotari statie pompare apa bruta existenta Sulina (in incinta GA Sulina) 1.2. Reabilitare gospodarie de apa GA Sulina: 1.2.1 Reabilitare statie de tratare (QIc = 18 l/s) 1.2.2 Extindere rezervoare de inmagazinare (reabilitare filtre lente) (V=4 x 240 mc) Obiect 2: Sistem de alimentare cu apa Crisan 2.1. Reabilitare sursa existenta Crisan 2.1.1 Reabilitare captare cu crib Crisan 2.1.2 Zona de protectie sanitara sursa existenta Crisan 2.1.3 Reabilitare conducta de aductiune apa bruta Crisan 2.1.4 Statie de pompare apa bruta noua (in incinta GA Crisan) 2.2. Reabilitare gospodarie de apa GA Crisan: 2.2.1 Statie de tratare noua (QIc = 8 l/s) 2.2.2 Rezervor de inmagazinare nou (V=450 mc) 2.2.3. Statie de pompare noua pentru distributie (in incinta GA Crisan) Obiect 3: Sistem de alimentare cu apa Mila 23 3.1. Reabilitarea sursa existenta Mila 23 3.1.1 Reabilitarea captarii cu crib Mila 23 3.1.2 Zona de protectie sanitara sursa existenta Mila 23 3.1.3 Realizare ponton de acostare 3.1.4 Reabilitare conducta de aductiune apa bruta Mila23 3.1.5 Reabilitare statie de pompare apa bruta (in incinta GA Mila 23) 3.2. Reabilitare gospodarie de apa GA Mila 23: 3.2.1 Reabilitare statie de tratare (QIc = 6 l/s) 3.2.2 Rezervoare de inmagazinare noi (V=2 x 250 mc) 3.2.3. Statie de pompare noua pentru distributie (in incinta GA Mila 23) In cadrul contractului sunt definite 3 sectoare de lucrari dupa cum urmeaza: Sector 1. SAA Sulina 1.1. Reabilitare sursa Sulina 1.1. Reabilitare gospodarie de apa GA Sulina Sector 2. SAA Crisan 2.1. Reabilitare sursa Crisan 2.2. Reabilitare gospodarie de apa GA Crisan Sector 3. SAA Mila 23 3.1. Reabilitare sursa Mila 23 3.2. Reabilitare gospodarie de apa GA Mila 23 Lucrarile din cadrul sectoarelor de lucrari definite mai sus se vor realiza concomitent, astfel incat la finalizarea executiei sectorul de fie operational. Contractul include: a) Elaborare Proiect Tehnic in conformitate cu legislatia nationala, incluzand toate documentele necesare (memorii, desene, calcule etc.) si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiei de constructie; b) Elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei c) Lucrari de constructie; d) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; e) Testare si punere in functiune; f) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Proiectarea si executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor este de 24 luni din care 6 luni proiectare. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 635.200 lei, pentru racorduri electrice si alimentarea cu energie electrica. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45232430 Arbeiten an Wasseraufbereitungsanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71356200 Technische Hilfe