2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal fastighetsvärderingstjänster
Beschreibung: Ramavtalet omfattar värdering av fastigheter och nyttjanderätter samt tillhörande analyser och utredningar. Uppdrag kan avse värdering i tätortsmiljö och inom skog och/eller lantbruk inom följande områden: Intrångs- och ersättningsvärdering Inlösen- och expropriationsvärdering Mark- och fastighetsvärdering Värdering tomträtt Värdering inför fastighetsförsäljning och fastighetsförvärv. Ramavtal kommer att tecknas med tre anbudsgivare, förutsatt att det finns tre anbudsgivare som kvalificerar sig.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79412000 Beratung im Bereich Finanzverwaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133358:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung, 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit, 70000000 Immobiliendienste, 79410000 Unternehmens- und Managementberatung, 79419000 Beratung in Sachen Evaluierung
587132-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finansiella konsulttjänster – Ramavtal fastighetsvärderingstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster