587184-2025 - Planung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Skarżysko w 2026 roku.
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Skarżysko w 2026 roku.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. 2025 poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo - rolnej, nasiennictwa oraz zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Skarżysko w roku 2025. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026r. - 31.12.2026r.
Interne Kennung: SA.270.1.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tryb postępowania: przetarg nieograniczony Podstawa prawna – art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132 - 139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 01 - Gospodarka leśna w leśnictwach Rzepin i Wanacja
Beschreibung: Pakiet 01 - Gospodarka leśna w leśnictwach Rzepin i Wanacja, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa, gospodarki łąkowo - rolnej oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 01
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30% Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02 - Gospodarka leśna w leśnictwie Węglów
Beschreibung: Pakiet 02 - Gospodarka leśna w leśnictwie Węglów, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 02
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 03 - Gospodarka leśna w leśnictwie Parszów
Beschreibung: Pakiet 03 - Gospodarka leśna w leśnictwie Parszów, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 03
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 04 - Gospodarka leśna w leśnictwie Skarżysko Książęce
Beschreibung: Pakiet 04 - Gospodarka leśna w leśnictwie Skarżysko Książęce, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej, nasiennictwa oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 04
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 05 - Gospodarka leśna w leśnictwie Majdów
Beschreibung: Pakiet 05 - Gospodarka leśna w leśnictwie Majdów, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 05
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 06 - Gospodarka leśna w leśnictwie Ciechostowice
Beschreibung: Pakiet 06 - Gospodarka leśna w leśnictwie Ciechostowice, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 06
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 07 - Gospodarka leśna w leśnictwie Nad Kamienną
Beschreibung: Pakiet 07 - Gospodarka leśna w leśnictwie Nad Kamienną, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 07
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 08 - Gospodarka leśna w leśnictwach Trębowiec i Kierz Niedźwiedzi
Beschreibung: Pakiet 08 - Gospodarka leśna w leśnictwach Trębowiec i Kierz Niedźwiedzi, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa, gospodarki łąkowo-rolnej oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 08
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 09 - Gospodarka leśna w leśnictwie Sadek
Beschreibung: Pakiet 09 - Gospodarka leśna w leśnictwie Sadek, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej, nasiennictwa oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 09
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10 - Gospodarka leśna w leśnictwie Budki
Beschreibung: Pakiet 10 - Gospodarka leśna w leśnictwie Budki, obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania lasu. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: Pakiet 10