2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af revisionsbistand til Minksekretariatet, 2. instans
Beschreibung: Udbuddet vedrører rammeaftale vedrørende revisionsbistand til Minksekretariatets, 2. instans (herefter Ordregiver). Ordregiver har behov for ekstern revisionsbistand i forbindelse med klagesagsbehandling. Revisionsbistanden vil bl.a. omfatte følgende opgaver: Forestå samt bistå den løbende behandling af klagesager Understøtte ordregiver ved særligt komplicerede eller principielle økonomiske problemstillinger Bistå med udarbejdelse af sagsbehandlingsinstruks (til internt brug) for ordregivers ansatte økonomer Forestå undervisning af ordregivers ansatte økonomer ved behov. Leverandøren skal kun yde bistand og vil ikke selvstændigt træffe forvaltningsretlige afgørelser.
Interne Kennung: 204085
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens §§ 56-57. Udbuddet omfatter derfor udelukkende en tilbudsfase.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79200000 Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen, 79210000 Rechnungslegung und -prüfung
5. Los
Los: LOT-0000