587200-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawę energii elektrycznej na potrzeby Gminy Miasta Toruń, jej jednostek organizacyjnych oraz Grupy Zakupowej Toruń przez okres 12 miesięcy tj. od 01.01.2027 przez 12 miesięcy w 4 częściach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawę energii elektrycznej na potrzeby Gminy Miasta Toruń, jej jednostek organizacyjnych oraz Grupy Zakupowej Toruń przez okres 12 miesięcy tj. od 01.01.2027 przez 12 miesięcy w 4 częściach
Beschreibung1. Część 1 1.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej dostawy energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów innych niż oświetlenie uliczne i iluminacja obiektów w okresie od 1 stycznia 2027 r. przez 12 miesięcy (z zastrzeżeniem postanowień § 8 ust. 2 wzoru umowy) obejmującej sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (dalej: PE) do punków poboru energii wymienionych w załączniku nr 1 do wzoru umowy (zgodnie z posiadanymi umocowaniami). Szczegółowe warunki zamówienia określa wzór umowy – załącznik nr 11 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający w lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej wraz z mocą umowną i szacowanym zużyciem, zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ. 2. Część 2- Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu 2.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej dostawy energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów innych niż oświetlenie uliczne i iluminacja obiektów w okresie od 1 stycznia 2027 r. przez 12 miesięcy (z zastrzeżeniem postanowień § 8 ust. 2 wzoru umowy) obejmującej sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (dalej: PE) do punków poboru energii wymienionych w załączniku nr 1 do wzoru umowy (zgodnie z posiadanymi umocowaniami). Szczegółowe warunki zamówienia określa wzór umowy – załącznik nr 12 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający w lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej wraz z mocą umowną i szacowanym zużyciem, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Część 3 - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o. 3.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania sp. z o.o. w Toruniu w okresie od 1 stycznia 2027 r. przez 12 miesięcy (z zastrzeżeniem postanowień § 8 ust. 2 wzoru umowy) zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (dalej: PE) do punktów poboru energii wymienionych w załączniku nr 1 do wzoru umowy. Przedmiotowe zamówienia nie obejmą usług dystrybucji energii elektrycznej. Szczegółowe warunki zamówienia określa wzór umowy – załącznik nr 13 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający w lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej wraz z mocą umowną i szacowanym zużyciem, zawarty jest w załączniku nr 3 do SWZ. 4. Część 4 4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa zakup energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia ulicznego i iluminacji obiektów od 1stycznia 2027 r. przez 12 miesięcy (z zastrzeżeniem postanowień § 8 ust. 2 wzoru umowy), zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (dalej: PE) do punktów poboru energii wymienionych w załączniku nr 1 do wzoru umowy (zgodnie z posiadanymi umocowaniami). Niniejsze zamówienia nie obejmą usług dystrybucji energii elektrycznej. Szczegółowe warunki zamówienia określa wzór umowy – załącznik nr 14 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający w lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej wraz z mocą umowną i szacowanym zużyciem, zawarty jest w załączniku nr 4 do SWZ.
Interne Kennung66/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający wyznacza do kontaktu z Wykonawcami: Joanna Nosewicz-Lewandowska za pośrednictwem Platformy zakupowej https://umtorun.ezamawiajacy.pl Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców – Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający określa, iż formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z rozporządzeniem Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Wykonawca może złożyć jednorazowo maks. 15 plików. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Rejestracja Wykonawcy odbywa się automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych Po założeniu konta, po zalogowaniu Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamawiający w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy e-Zamawiający w zakładce "ZADAJ PYTANIE": w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, Wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy . Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, albo przez podwykonawcę. Zamawiający treść zapytań wraz z wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom, bez ujawniania źródła zapytania, poprzez zamieszczenie wyjaśnień na stronie internetowej – Platformie e-Zamawiający. Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią specyfikacji i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-Zamawiający, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod numerem telefonu: +48 22 257 22 23, e-mail:oneplace.admin@marketplanet.pl. 3. Zgodnie z art. 63 ust. 1 PZP w przedmiotowym postępowaniu ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Formę elektroniczną należy rozumieć zgodnie z treścią art. 781 § 1 KC jako postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Titelczęść 1: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej
Beschreibung1.1. Część 1 – Obiekty kubaturowe 1.1.1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej dostawy energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej do obiektów kubaturowych ujętych w załączniku nr 1 do wzoru umowy w okresie od 1 stycznia 2027 r. przez 12 miesięcy (z zastrzeżeniem postanowień § 8 ust. 2 wzoru umowy). Szczegółowe warunki zamówienia określa wzór umowy – załącznik nr 14 do SWZ. 1.1. 2. Przedmiotem zamówienia w części 1 jest świadczenie kompleksowej dostawy energii elektrycznej, obejmującej sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na rzecz Zamawiającego – jego punktów poboru energii wymienionych w załączniku numer 1 do wzoru Umowy. Parametry jakościowe energii elektrycznej określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r., poz. 919). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający w lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej wraz z mocą umowną i szacowanym zużyciem, zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ. 1.1.3. Zamawiający informuje, że: a) poszczególne stawki jednostkowe za usługę dystrybucji energii elektrycznej w okresie obowiązywania Umowy będą zgodne z zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfą bądź taryfami dla przedsiębiorstwa będącego operatorem OSD (ENERGA Operator SA); b) stawki części dystrybucyjnej zawarte w załączniku nr 5 do SWZ są zgodne na dzień składania oferty z zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfą dystrybucyjną lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego. c) w celu uproszczenia złożenia oferty w części dystrybucyjnej załączniku nr 5 do SWZ przyjęto jedną stawkę opłaty dystrybucyjnej wynikającą ze średniej ceny płaconej przez Zamawiającego w 2025 roku. d) rozliczenie ostateczne opłat dystrybucyjnych będzie zgodne z obowiązującą taryfą OSD, e) Zamawiający informuje, że w grupie zakupowej znajdują się jednostki posiadające instalacje fotowoltaiczne. Stawka jednostkowa z 1 kWh energii elektrycznej musi uwzględniać odbiór energii wyprodukowanej z tych instalacji na zasadach prosumenta. Zamawiający zastrzega, że liczba instalacji w okresie objętym zamówieniem może ulec zmianie. W załączniku nr 1 do SWZ (EE zał. nr 1 część 1) przedstawiono wykaz punktów PPE, do których przyłączone są instalacje fotowoltaiczne zgłoszone przed 31 marca 2022 roku oraz wykaz punktów PPE do których przyłączone są instalacje zgłoszone po 31 marca 2022 roku. 1.1.4.Wykonawca musi mieć zawartą oraz obowiązującą umowę, tzw. Generalną Umowę Dystrybucyjną, z OSD, na podstawie, której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów Zamawiającego wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający zaznacza, że dla punktów wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ rolę OSD pełni: ENERGA Operator S.A. 1.1.5.W celu skalkulowania ceny ofertowej Wykonawca powinien uwzględnić zużycie energii wskazane w załącznikach nr 1 do SWZ (EE zał. nr 1 część 1). Zamawiający zaznacza, iż dla uniknięcia ewentualnych błędów rachunkowych przy przygotowywaniu oferty, zamieszcza w załączniku „Formularz cenowy w celu oszacowania wartości zamówienia na dostawę energii elektrycznej” (zał. nr 5) dane do wyliczenia wartości zamówienia i ceny ofertowej. 1.1.6. Wykonawca, na wniosek Zamawiającego, prześle nie częściej niż raz na kwartał, w wersji elektronicznej, zgodnie z możliwościami działania systemu bilingowego Wykonawcy w formacie pliku .xls (w formie elektronicznej) pakiet danych rozliczeniowych dla każdego PPE objętego umową. Szczegółowy zakres danych określa Załącznik nr 21 do SWZ – „Wzór formularza raportu” udostępniony Wykonawcom w formie elektronicznego arkusza kalkulacyjnego do pobrania wraz z dokumentacją postępowania.
Interne KennungLOT-0001
LosLOT-0002
Titelczęść 2: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla SPZOZ w Toruniu
BeschreibungCzęść 2- Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej. 1.2.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej dostawy energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej ujętych w zał. nr 1 do wzoru umowy w okresie od 1 stycznia 2027 r. przez 12 miesięcy (z zastrzeżeniem postanowień § 8 ust. 2 wzoru umowy) Szczegółowe warunki zamówienia określa wzór umowy – załącznik nr 15 do SWZ. 1.2. 2. Przedmiotem zamówienia w części 2 jest świadczenie kompleksowej dostawy energii elektrycznej, obejmującej sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego wymienionych w zał. nr 1 do wzoru umowy. Parametry jakościowe energii elektrycznej określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r., poz. 919). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający w lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej wraz z mocą umowną i szacowanym zużyciem, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ. 1.2.3. Zamawiający informuje, że: a) poszczególne stawki jednostkowe za usługę dystrybucji energii elektrycznej w okresie obowiązywania Umowy będą zgodne z zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfą bądź taryfami dla przedsiębiorstwa operatora OSD (ENERGA Operator SA); b) stawki części dystrybucyjnej zawarte w załączniku nr 6 do SWZ są zgodne na dzień składania oferty z zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfą dystrybucyjną lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego. c) W celu uproszczenia złożenia oferty w części dystrybucyjnej załączniku nr 6 do SWZ przyjęto jedną stawkę opłaty dystrybucyjnej wynikającą ze średniej ceny płaconej przez zamawiającego w 2025 roku. d) rozliczenie ostateczne opłat dystrybucyjnych będzie zgodne z obowiązującą taryfą OSD, e) Zamawiający informuje, że w grupie zakupowej znajdują się jednostki posiadające instalacje fotowoltaiczne. Stawka jednostkowa z 1 kWh energii elektrycznej musi uwzględniać odbiór energii wyprodukowanej z tych instalacji na zasadach prosumenta. Zamawiający zastrzega, że liczba instalacji w okresie objętym zamówieniem może ulec zmianie. W załączniku nr 2 do SWZ (EE zał. nr 1 część 2) przedstawiono wykaz punktów PPE, do których przyłączone są instalacje fotowoltaiczne zgłoszone przed 31 marca 2022 r. 1.2.4. Wykonawca musi mieć zawartą oraz obowiązującą umowę, tzw. Generalną Umowę Dystrybucyjną, z OSD, na podstawie, której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów Zamawiającego wskazanych w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający zaznacza, że dla punktów wskazanych w załączniku nr 2 do SWZ rolę OSD pełni: ENERGA Operator S.A. 1.2.5. W celu skalkulowania ceny ofertowej Wykonawca powinien uwzględnić zużycie energii wskazane w załączniku nr 2 do SWZ (EE zał. nr 1 część 2). Zamawiający zaznacza, iż dla uniknięcia ewentualnych błędów rachunkowych przy przygotowywaniu oferty, zamieszcza w załączniku „Formularz cenowy w celu oszacowania wartości zamówienia na dostawę energii elektrycznej” (zał. nr 6) dane do wyliczenia wartości zamówienia i ceny ofertowej. 1.2.6. Wykonawca, na wniosek Zamawiającego, prześle nie częściej niż raz na kwartał, w wersji elektronicznej, zgodnie z możliwościami działania systemu bilingowego Wykonawcy w formacie pliku .xls (w formie elektronicznej) pakiet danych rozliczeniowych dla każdego PPE objętego umową. Szczegółowy zakres danych określa Załącznik nr 21 do SWZ – „Wzór formularza raportu” udostępniony Wykonawcom w formie elektronicznego arkusza kalkulacyjnego do pobrania wraz z dokumentacją postępowania.
Interne KennungLOT-0002
LosLOT-0003
Titelczęść 3: Dostawa energii elektrycznej do infrastruktury oświetleniowej
Beschreibung1.3. Część 3- Oświetlenie 1.3.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia ulicznego i iluminacji obiektów w okresie od 1 stycznia 2027 r. przez 12 miesięcy (z zastrzeżeniem postanowień § 8 ust. 2 wzoru umowy) do punktów poboru energii wymienionych w załączniku nr 1 do wzoru umowy. Przedmiotowe zamówienia nie obejmą usług dystrybucji energii elektrycznej zawieranej z OSD Szczegółowe warunki zamówienia określa wzór umowy – załącznik nr 16 do SWZ. 1.3.2. Parametry jakościowe energii elektrycznej określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r., poz. 919). 1.3.3. Szczegółowe opis przedmiotu zamówienia, zawierający lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej wraz z mocą umowną i szacowanym zużyciem zawarty jest w załączniku nr 3 do SWZ. 1.3.4. W celu skalkulowania ceny ofertowej Wykonawca powinien uwzględnić zużycie energii wskazane w załączniku nr 3 do SWZ (EE zał. nr 1 część 3). Zamawiający zaznacza, iż dla uniknięcia ewentualnych błędów rachunkowych przy przygotowywaniu oferty, zamieszcza w załączniku „Formularz cenowy w celu oszacowania wartości zamówienia na dostawę energii elektrycznej” (zał. nr 7) dane do wyliczenia wartości zamówienia i ceny ofertowej. 1.3.5 Wykonawca, na wniosek Zamawiającego, prześle nie częściej niż raz na kwartał, w wersji elektronicznej, zgodnie z możliwościami działania systemu bilingowego Wykonawcy w formacie pliku .xls (w formie elektronicznej) pakiet danych rozliczeniowych dla każdego PPE objętego umową. Szczegółowy zakres danych określa Załącznik nr 22 do SWZ – „Wzór formularza raportu” udostępniony Wykonawcom w formie elektronicznego arkusza kalkulacyjnego do pobrania wraz z dokumentacją postępowania.
Interne KennungLOT-0003
LosLOT-0004
Titelczęść 4 - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji-Lodowisko TOR-TOR
Beschreibung1.4. Część 4 - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji-Lodowisko TOR-TOR 1.4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa zakup energii elektrycznej dla potrzeb Lodowiska TOR-TOR od 1 stycznia 2027 r. przez 12 miesięcy (z zastrzeżeniem postanowień § 8 ust. 2 wzoru umowy) do punktów poboru energii wymienionych w załączniku nr 1 do wzoru umowy. Przedmiotowe zamówienie nie obejmują usług dystrybucji energii elektrycznej. Szczegółowe warunki zamówienia określa wzór umowy – załącznik nr 17 do SWZ. 1.4.2. Parametry jakościowe energii elektrycznej określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r., poz. 919). 1.4.3. Szczegółowe opis przedmiotu zamówienia, zawierający lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej wraz z mocą umowną i szacowanym zużyciem zawarty jest w załączniku nr 4 do SWZ. 1.4.4. Zamawiający informuje, że na obiekcie Zamawiającego, wymienionym w Załączniku nr 1 do umowy zainstalowana jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 240 kWp. 1.4.5. W celu skalkulowania ceny ofertowej Wykonawca powinien uwzględnić zużycie energii wskazane w załączniku nr 4 do SWZ (EE zał. nr 1 część 4). Zamawiający zaznacza, iż dla uniknięcia ewentualnych błędów rachunkowych przy przygotowywaniu oferty, zamieszcza w załączniku „Formularz cenowy w celu oszacowania wartości zamówienia na dostawę energii elektrycznej” (zał. nr 8) dane do wyliczenia wartości zamówienia i ceny ofertowej. 1.4.6. Wykonawca zobowiąże się do odkupu wytworzonej energii i świadczenia usługi bilansowania handlowego energii wytworzonej, w okresie dostawy z instalacji PV, dla której zostały wskazane w zał. nr 4 do SWZ : moc wytwórcza tej instalacji, szacowana roczna ilość wytworzonej energii, szacowana roczna ilość energii do odsprzedaży oraz wielkość autokonsumpcji. Zamawiający zawrze umowę na odkup energii wytworzonej i bilansowania handlowego energii elektrycznej wytwarzanej w instalacji PV na wzorze stosowanym przez Wykonawcę z zastrzeżeniem konieczności realizacji warunków zawartych w zał. 13 do SWZ – Istotne postanowienia do Umowy sprzedaży energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnym źródle energii, które w razie sprzeczności postanowień z zapisami wzorów umów stosowanych przez Wykonawców mają pierwszeństwo. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zawarcia analogicznych umów po przetargu regulujących odbiór energii od Klienta, dla kolejnych źródeł wytwórczych, jeśli takie zostaną oddane do użytku w okresie dostawy. Wybrany Wykonawca będzie świadczył usługę odkupu energii wytworzonej i nie skonsumowanej (wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej), jak również będzie świadczył usługę Podmiotu Odpowiedzialnego za Bilansowanie handlowe dla energii wytworzonej w instalacjach OZE. Kupowana energia elektryczna będzie rozliczana według średniej ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym w poprzednim kwartale ogłoszonej przez Prezesa URE na podstawie art. 23 ust. 2 pkt 18a ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 Prawo Energetyczne (t.j. Dz.U.2026 poz.43.), dalej „PE”.
Interne KennungLOT-0004
587200-2026 - Competition
Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawę energii elektrycznej na potrzeby Gminy Miasta Toruń, jej jednostek organizacyjnych oraz Grupy Zakupowej Toruń przez okres 12 miesięcy tj. od 01.01.2027 przez 12 miesięcy w 4 częściach
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier66/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierLOT-0001
LotLOT-0002
Internal identifierLOT-0002
LotLOT-0003
Internal identifierLOT-0003
LotLOT-0004
Internal identifierLOT-0004