2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tildelingsbekendtgørelse - Rammeaftale om vintertjeneste til ATP Hillerød, Allerød og Vordingborg
Beschreibung: Udbud af rammeaftale om levering af vintertjeneste til ATP. Rammeaftalen dækker følgende af ATP's lokationer: Hillerød, Allerød og Vordingborg.Den der tildeles Rammeaftalen vil skulle levere vintertjeneste til ATP de kommende fire år og dermed sørge for, at der hurtigt saltes og sneryddes på ATP's lokationer, når vejrliget kræver det.
Interne Kennung: 249599913
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Rammeaftalen udbydes i et offentligt udbud, jf. udbudslovens §§ 56-57.ATP skal udelukke en tilbudsgiver fra deltagelse i udbudsproceduren, hvis tilbudsgiveren er omfattet af de i udbudslovens §§ 134a, 135 og 136 nævnte obligatoriske udelukkelsesgrunde. ATP vil herudover udelukke tilbudsgivere fra deltagelse i udbudsproceduren, hvis de er omfattet af en udelukkelsesgrund i udbudslovens § 137, stk. 1, nr. 1-3 eller nr. 5-6. ATP vil dog ikke udelukke en tilbudsgiver, som har fremlagt tilstrækkelig dokumentation for, at denne er pålidelig, jf. udbudslovens § 138.Tilbudsgivere modtager intet honorar for deltagelse i denne udbudsforretning.ATP kan anvende fremgangsmåden i udbudslovens § 159, stk. 5, da ATP ikke har angivet, at en konkret fejl eller mangel vil føre til, at et tilbud skal afvises.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0000