587223-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE SI SOLUTII PERFUZABILE 24 LUNI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE SI SOLUTII PERFUZABILE 24 LUNI
Beschreibung: Obiectul general al contractului îl reprezintă furnizarea de MEDICAMENTE SI SOLUTII PERFUZABILE. Prezenta procedură este inițiată pentru achiziția unui număr de 33 loturi si se vor incheia un contracte acord cadru pe o perioada de 24 de luni. Valoarea estimată a procedurii: intervalul val. minima 1.434.833.25 – val, maxima 2.869.666.50 lei fără TVA . Termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare intr-o singura zi si anume 11- a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4990/06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: AMINOPHYLLINUM
Beschreibung: AMINOPHYLLINUM 24mg/ml Cutie x 5 fiole x 10ml = 5000 FIOLE
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0002
Titel: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM
Beschreibung: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM 1000mg/200mg Cutie x25 flacoane = 20000 FLACOANE
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0003
Titel: BENZYLPENICILLINUM
Beschreibung: BENZYLPENICILLINUM 1000000UI Cutie cu 10-50 flac = 7000 FL
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: CALCII GLUCONAS
Beschreibung: CALCII GLUCONAS 94mg/ml Cutie x 20 fiole x 10ml = 5000 F
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0005
Titel: CARBAZOCHROMI SALICYLAS
Beschreibung: CARBAZOCHROMI SALICYLAS 1,5mg/5ml Cutie x 5 fiole x 5ml =1500 FIOLE
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0006
Titel: CEFTRIAXONUM
Beschreibung: CEFTRIAXONUM 1000mg Cutie cu 10 flac.= 30000 FL
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CHLORQUINALDOLUM
Beschreibung: CHLORQUINALDOLUM 100mg Cutie cu 10 cp. =8000 CP
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33614000 Antidiarrhoika und intestinale Antiphlogistika/Antiinfektiva
Los: LOT-0008
Titel: COMBINATII TIP RINGER 250 ml
Beschreibung: Cutie cu 10-30 pungi/flacoane x 250ml sol. perf = 14000 fl
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: COMBINATII TIP RINGER 500 ml
Beschreibung: COMBINATII TIP RINGER 500 ml Cutie cu 10-20 pungi/ flacoane x 500 ml sol. perf.= 18000 FL
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: COMBINATII (METAMIZOLUM NATRIUM+PITOFENONI HYDROCHLORIDUM+FENPIVERINI BROMIDUM)
Beschreibung: COMBINATII (METAMIZOLUM NATRIUM+PITOFENONI HYDROCHLORIDUM+FENPIVERINI BROMIDUM) 500 mg/2 mg/0,02 mg/ml Cutie x 5 fiole x 5ml = 30000 FIOLE
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0011
Titel: DICLOFENACUM
Beschreibung: DICLOFENACUM 25mg/ml Cutie x 5 fiole x 3ml =15000 fiole
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: DROTAVERINUM
Beschreibung: DROTAVERINUM 40mg/2ml Cutie x 25 fiole x 2ml = 35000 fiole
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: ENOXAPARINUM 4000UI
Beschreibung: ENOXAPARINUM 4000UI(40mg)/0,4ml Cutie cu 10 seringi preumplute cu capac protector pentru ac = 3000 f
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0014
Titel: ENOXAPARINUM 6000UI
Beschreibung: ENOXAPARINUM 6000UI(60mg)/0,6ml Cutie cu 10 seringi preumplute cu capac protector pentru ac = 5000 f
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: EPINEPHRINUM
Beschreibung: EPINEPHRINUM 1mg/ml Cutie cu 10 fiole x 1 ml sol. inj. = 2000 fiole
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0016
Titel: ETAMSYLATUM
Beschreibung: ETAMSYLATUM 250mg/2ml Cutie x 5 fiole x 2ml = 7000 fiole
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: FUROSEMIDUM
Beschreibung: FUROSEMIDUM 10mg/ml Cutie x 5/10 fiole x 2ml = 14000 fiole
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33622300 Diuretika
Los: LOT-0018
Titel: GLUCOSUM 250 ml
Beschreibung: GLUCOSUM 250 ml 50mg/ml Cutie cu 10-30 pungi/ flacoane x250 ml sol. perf. = 20000 pg/fl
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: GLUCOSUM 500 ml
Beschreibung: GLUCOSUM 500 ml 50mg/ml Cutie cu 10-20 pungi/ flacoane x sol. perf. = 20000 pg/f
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: HYDROCORTISONUM 19,6mg/5ml
Beschreibung: HYDROCORTISONUM 19,6mg/5ml Cutie X 5 fiole cu capacitatea de 5ml x 1ml sol. A+ 5 fiole cu capacitatea de 5ml x 4ml sol. B = 20000 f
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0021
Titel: HYDROCORTISONUM 100 mg
Beschreibung: HYDROCORTISONUM Cutie cu 1 flac., cu capacitatea de 5 ml continand pulb. pt. sol.inj./perf. si o fiola cu 2 ml solv. = 12000 fl
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: LEVOFLOXACINUM
Beschreibung: LEVOFLOXACINUM 5mg/ml Cutie cu fl/pg cu capacitatea de 100 ml, 100 ml sol. perf.= 2000 fl/pg
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: MANNITOLUM
Beschreibung: MANNITOLUM 200mg/ml Cutie 10-30 pungi /flacoane x 100-250ml solutie perfuzabila;= 2000 pg/fl
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM
Beschreibung: METAMIZOLUM NATRIUM 500 mg/ml Cutie x 5/10 fiole x 2ml = 50000 fiole
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: NATRII CHLORIDUM 250 ml
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM 250 ml 9mg/mlCutie cu 10-30 pungi/ flacoane x250 ml sol. perf. = 50000 pg/fl
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: NATRII CHLORIDUM 500 ml
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM 500 ml 9mg/ml Cutie cu 10-20 pungi/ flacoane x sol. perf.= 70000 pg/fl
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: NYSTATINUM
Beschreibung: NYSTATINUM 100.000UI Cutie cu 2 blist. x 10 compr. film. = 43000 cp
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
Los: LOT-0028
Titel: OMEPRAZOLUM
Beschreibung: OMEPRAZOLUM 20mg Cutie cu 30 cp.= 50000 cp
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0029
Titel: PENTAERITHRITYLI TETRANITRAS
Beschreibung: PENTAERITHRITYLI TETRANITRAS 20mg Cutie cu 28-30 cp. = 24000 cp
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 33622000 Arzneimittel für das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0030
Titel: PENTOXIFYLLINUM
Beschreibung: PENTOXIFYLLINUM 100mg/5ml Cutie x 5 fiole x 5ml = 3000 f
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: PHYTOMENADIONUM
Beschreibung: PHYTOMENADIONUM 10mg/ml Cutie x 5 fiole x 1ml = 5000 fiole
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: PIPERACILLINUM + TAZOBACTAMUM
Beschreibung: PIPERACILLINUM + TAZOBACTAMUM 4g/0,50g Cutie cu 10 flac.= 6000 fl
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: VANCOMYCINUM
Beschreibung: VANCOMYCINUM 1000mg Cutie cu 10 flac. = 1200 fl
Interne Kennung: 33