2. Verfahren
Verfahren
Titel: Öckerö Nya Centrum Del 2 Etapp 2 - Torget
Beschreibung: Entreprenaden omfattar schakt och fyllning, utförande av gata, mark- och ledningsarbeten, stensättning och utförande av regn- och planteringsbäddar i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Interne Kennung: MSBN 2023/16
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
587254-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – Öckerö Nya Centrum Del 2 Etapp 2 - Torget
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareMSBN 2023/16
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000