See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Błękitno-zielone inicjatywy w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest zachowanie i zwiększenie terenów zielonych na obszarze Szkoły Podstawowej nr 5 Śremie ul. Chłapowskiego 12A. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano: - prace rozbiórkowe i przygotowawcze, które będą polegały m.in. na zlikwidowaniu nawierzchni utwardzonej o powierzchni 123 m2 wraz z wywozem odpadów, wyrównaniu terenu, nawiezieniu ziemi, wykonaniu ław i obrzeży betonowych; - prace ogrodnicze obejmujące m.in. posadzenie roślin przy patio szkoły - 80 szt. jeżówki purpurowej, 36 szt. śnieguliczki, 24 szt. werbeny patagońskiej wraz za zaprawą dołków, a przy boisku piłkarskim w miejscu usunięcia nieprzepuszczalnych powierzchni zostaną posadzone platany klonolistne 9 szt. wraz z opalikowaniem oraz dodatkowo przesadzonych zostanie 35 szt. krzewów iglastych rosnących dotychczas przy murze oporowym; utworzenie 146,88 m2 "zielonej ściany", dzięki posadzeniu pnączy winobluszczu pięciolistkowego na kratach o wymiarach 180 x 120 cm (68 szt.) wzdłuż muru oporowego oddzielającego centrum handlowe od szkoły; rośliny i drzewa zostaną zabezpieczone korą sosnową. - zakup i montaż małej architektury: 6 szt. ławek drewnianych zapewniających miejsce do odpoczynku, 3 szt. koszy na śmieci z podziałem na frakcje, 3 szt. hoteli dla owadów. Szczegółowe informacje znajdują się w dokumentacji projektowej. 2. Mała architektura Ławka parkowa - Kolor elementów drewnianych - jasny dąb - Kolor elementów stalowych - czarny mat RAL 9005 (malowanie proszkowe) - Długość ławki - 180 cm - Wysokość całkowita - 55 cm - Szerokość siedziska - 36 cm - Wymiary desek siedziska - ok. 3,8 cm x 8 cm - Odporna na różne warunki atmosferyczne Kosz na śmieci - Kolor elementów drewnianych - dąb - Kolor elementów stalowych - czarny mat RAL 9005 - 3 połączone pojemniki o pojemności wkładu 70 litrów każdy, oznaczone tabliczką z rodzajem frakcji odpadów (papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale) - Wykończenie elementów stalowych - stal ocynkowana malowana proszkowo - Wymiary - 82 x 114 x 38 cm (wys., dł., gł.) - Odporny na różne warunki atmosferyczne Zastosowane nazwy producentów i produktów służą tylko i wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia, a zamówienie należy zrealizować z materiałów wskazanych w dokumentacji lub równoważnych. W przypadku złożenia oferty równoważnej wymaga się, aby produkt równoważny posiadał identyczne lub lepsze właściwości, parametry użytkowe, skład chemiczny jak produkty wskazane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Wskazanie przez Zamawiającego marki lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustaleniu standardu, a nie wskazuje na konkretny produkt lub konkretnego producenta. Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Model wzorcowy stanowi przykładowy produkt spełniający wymogi Zamawiającego. W przypadku gdy w dokumentacji zamówienia wskazane zostały normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne rozwiązaniom opisywanym w dokumentacji zamówienia. Wykonawca udziela gwarancji na 12 miesięcy z możliwością jej wydłużenia (kryterium oceniane - Dobrowolne wydłużenie gwarancji: do 18 miesięcy, do 24 miesięcy). Wykonawca udziela gwarancji na żywotność nasadzonych roślin. W tym okresie Wykonawca powinien przeprowadzać prace pielęgnacyjne zieleni (np. odchwaszczanie, przycinanie pielęgnacyjne, podlewanie). W przypadku utraty żywotności, o której mowa Wykonawca jest zobowiązany do bezpłatnej wymiany nasadzeń w ramach uprawnień wynikających z gwarancji. Przedstawiciel Zamawiającego będzie dokonywał sprawdzenia stanu żywotności zieleni. W przypadku stwierdzenia braku żywotności, obumarcia sadzonek, drzew, Zamawiający poinformuje o powyższym Wykonawcę, który zobowiązany będzie do dokonania nowego nasadzenia. Bieg terminów żywotności oraz okresu adaptacyjnego biegnie od nowa. Wykonawca ustali szczegółowy harmonogram prac z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 w Śremie. Wykonawca zabezpieczy teren prac przed dostępem osób nieupoważnionych, w tym uczniów szkoły. Sposób oraz metody zabezpieczenia terenu prac zostaną uzgodnione z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 w Śremie. Wszystkie koszty transportu, w tym wywóz odpadów, ponosi Wykonawca zadania. Wymagania jakościowe sadzonek: - materiał szkółkarski kwalifikowany zgodny z obowiązującymi w tym zakresie normami, wyprodukowany zgodnie z zasadami agrotechniki szkółkarskiej oraz wyrównany pod względem wielkości, - pokrój typowy dla gatunku lub odmiany, prawidłowo uformowany, - bryła korzeniowa proporcjonalnie uformowana w stosunku do części nadziemnej, zwarta, nieprzesuszona i prawidłowo zapakowana, bądź korzenie wykształcone proporcjonalnie do pojemników, - brak uszkodzeń mechanicznych i oznak chorobowych części nadziemnych i podziemnych. Teren po wykonanych pracach zostanie uprzątnięty.
Interne Kennung: BP.271.48.2025.BS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233293 Installation von Straßenmobiliar, 45111300 Abbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001