2. Verfahren
Verfahren
Titel: Biocentrum LBC1 v k. ú. Líšťany u Cítolib (NOŘ-SZP)
Beschreibung: Založení biocentra na parcele č. 1603 v k. ú. Líšťany u Cítolib o výměře 5,0472 ha. V biocentru bude vysázena liniová výsadba – stromořadí podél pěších tras v délce cca 700 m a plošná výsadba v oplocenkách na ploše 1,7380 ha, tj. cca 35% plochy biocentra. Bude vysázeno celkem 2 546 ks dřevin, z toho 64 ks v stromořadí a 2 482 ks v oplocenkách. Založení lokálního biocentra jako společné opatření v rámci schválených KoPÚ s funkcí ekologické stability krajiny, protierozní, mikroklimatickou, hydrologickou a krajinotvornou. stavu lokality, kdy náhradou polních monokultur za travinobylinný porost dojde ke zvýšení trvalých rostlinných společenstev, na které se vážou společenstva živočišná. Chudá agrární krajina bude měněna na stabilní biotopy dřevin s travinobylinným porostem. Dojde k zvýšení biodiverzity v území, omezení větrné eroze půdy a zlepšení retenční schopnosti půdy.
Interne Kennung: SP1666/2026-508101
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Založení biocentra na parcele č. 1603 v k. ú. Líšťany u Cítolib o výměře 5,0472 ha. V biocentru bude vysázena liniová výsadba – stromořadí podél pěších tras v délce cca 700 m a plošná výsadba v oplocenkách na ploše 1,7380 ha, tj. cca 35% plochy biocentra. Bude vysázeno celkem 2 546 ks dřevin, z toho 64 ks v stromořadí a 2 482 ks v oplocenkách. Založení lokálního biocentra jako společné opatření v rámci schválených KoPÚ s funkcí ekologické stability krajiny, protierozní, mikroklimatickou, hydrologickou a krajinotvornou. stavu lokality, kdy náhradou polních monokultur za travinobylinný porost dojde ke zvýšení trvalých rostlinných společenstev, na které se vážou společenstva živočišná. Chudá agrární krajina bude měněna na stabilní biotopy dřevin s travinobylinným porostem. Dojde k zvýšení biodiverzity v území, omezení větrné eroze půdy a zlepšení retenční schopnosti půdy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Vyhrazené změny závazku jsou podrobně popsány v čl. 3 a čl. 17 návrhu smlouvy o dílo a odst. 15.3. zadávací dokumentace.