587615-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – CONSUMABILE SI REACTIVI COMPATIBILI CU ECHIPAMENTELE DIN DOTAREA LABORATORULUI DE ANATOMIE PATATOLOGICA SI S.J.M.L.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CONSUMABILE SI REACTIVI COMPATIBILI CU ECHIPAMENTELE DIN DOTAREA LABORATORULUI DE ANATOMIE PATATOLOGICA SI S.J.M.L.
Beschreibung: Acord cadru pentru furnizarea de Consumabile si reactivi compatibili cu echipamentele din dotarea Laboratorului de Anatomie Patologica si S.J.M.L., defalcat pe 6 loturi conform informațiilor prezentate in caietul de sarcini atașat. Acord cadru încheiat pe 36 luni, cu maxim 3 operatori economici. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare, in a 12-a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor (răspunsurile clare si complete ale tuturor solicitărilor de clarificare se vor atașa in a 12-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor), cnf.art.161 alin.(1) din Legea nr.98/2016 cu modificările si completările ulterioare. Nota: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la sectiunea I.1 din Fisa de date. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 19 Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 4253650_2026_PAAPD1633605
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CONSUMABILE LINIE DE PRIMIRE, ORIENTARE SI INSCRIPTIONARE PROBE
Beschreibung: CONSUMABILE LINIE DE PRIMIRE, ORIENTARE SI INSCRIPTIONARE PROBE -CONFORM CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: CONSUMABILE LINIE DE INCLUDERE SI SECTIONARE PROBE HISTOPATOLOGICE
Beschreibung: CONSUMABILE LINIE DE INCLUDERE SI SECTIONARE PROBE HISTOPATOLOGICE -CONFORM CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: CONSUMABILE LINIE DE PRELUCRARE, COLORARE SI MONTARE PROBE CITOLOGICE
Beschreibung: CONSUMABILE LINIE DE PRELUCRARE, COLORARE SI MONTARE PROBE CITOLOGICE -CONFORM CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: CONSUMABILE LINIE DE VIZUALIZARE, SCANARE SI ARHIVARE LAME
Beschreibung: CONSUMABILE LINIE DE VIZUALIZARE, SCANARE SI ARHIVARE LAME-CONFORM CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Consumabile necesare pentru linia de prelucrare-colorare-montare-interpretare probe histologice
Beschreibung: Consumabile necesare pentru linia de prelucrare-colorare-montare-interpretare probe histologice -CONFORM CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Reactivi necesari pentru linia de prelucrare-colorare-montare-interpretare probe histologice
Beschreibung: Reactivi necesari pentru linia de prelucrare-colorare-montare-interpretare probe histologice-CONFORM CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 6
587615-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4253650_2026_PAAPD1633605
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
LotLOT-0004
Internal identifier4
LotLOT-0005
Internal identifier5
LotLOT-0006
Internal identifier6