587658-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Reinigungsdienste – ACORD CADRU PENTRU ACHIZITIE SERVICII DE CURĂȚENIE ÎN CLĂDIRILE AFLATE ÎN ADMINISTRAREA CONSILIULUI JUDEȚEAN PRAHOVA,
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU PENTRU ACHIZITIE SERVICII DE CURĂȚENIE ÎN CLĂDIRILE AFLATE ÎN ADMINISTRAREA CONSILIULUI JUDEȚEAN PRAHOVA,
Beschreibung: ACORD CADRU PENTRU ACHIZITIE SERVICII DE CURĂȚENIE ÎN CLĂDIRILE AFLATE ÎN ADMINISTRAREA CONSILIULUI JUDEȚEAN PRAHOVA. UAT județul Prahova, în calitate de autoritate contractantă, derulează procedura de achiziție publică în scopul incheierii unui acord cadru avand ca obiect : ” ACORD CADRU PENTRU SERVICII DE CURAȚENIE ÎN CLĂDIRILE AFLATE ÎN ADMINISTRAREA CONSILIULUI JUDEȚEAN PRAHOVA”: - PALATUL ADMINISTRATIV, B-dul Republicii nr. 2-4, Ploieşti - PALATUL CULTURII, str. Soldat Erou Călin Cătălin, Ploieşti - IMOBIL str. Elena Doamna nr. 2, Ploieşti. Achiziția se va realiza prin încheierea unui Acord Cadru pe o durata de 4 ani ( 48 luni ) cu un singur operator economic, care se obligă să presteze servicii de curățenie, în conformitate cu obligațiile asumate prin Acordul Cadru. Obiectivul general al acordului cadru de servicii este asigurarea desfasurari activitatilor in conditii optime a personalului și menținerea clădirilor în parametri normali de functionare și exploatare . Având în vedere faptul că necesitatea autorităţii contractante are un caracter repetitiv, prevăzut cu limite minimale şi maximale pentru o perioadă determinată (48 luni), acordul-cadru va permite autorităţii contractante atribuirea a 4 contracte subsecvente anual, în funcţie de necesităţile concrete, în perioada de timp pentru care a fost încheiat. In conf.cu art.160 din Legea 98/2016, orice op.ec. interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire pana in a 22-a zi inainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire în a 12-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită.
Interne Kennung: 2842889/2025/3437
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: SERVICII DE CURĂŢENIE ÎN CLĂDIRILE AFLATE ÎN ADMINISTRAREA CONSILIULUI JUDEŢEAN PRAHOVA: PALATUL ADMINISTRATIV, B-dul Republicii nr. 2-4, Ploieşti -clădire cu destinaţie de birouri: 1 CORP P+8; 1 CORP P+1 -suprafaţa construită = 4516 mp PALATUL CULTURII, str. Soldat Erou Călin Cătălin, Ploieşti -clădire cu destinaţie în principal de birouri dar şi cu săli de expoziţie, prezentări de carte, bibliotecă: 1 CORP P+2 -suprafaţa construită = 4736 mp -clădirea se află în curs de consolidare, existand si zone de şantier. IMOBIL str. Elena Doamna nr. 2, Ploieşti. -clădire cu destinaţie de birouri: 1 CORP P+1 -suprafaţa construită = 97 mp. Achiziția se va realiza prin încheierea unui Acord Cadru pe o durata de 4 ani ( 48 luni ) cu un singur operator economic, care se obligă să presteze servicii de curățenie, în conformitate cu obligațiile asumate prin Acordul Cadru. Obiectivul general al acordului cadru de servicii, este asigurarea desfasurarii activitatilor in conditii optime a personalului și menținerea clădirilor în parametri normali de functionare și exploatare . Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent pentru perioada de 12 luni = 205.966,80 lei exclusiv TVA. Valoarea estimata a celui mare contract subsecvent pentru perioada de 12 luni = 892.522,80 lei exclusiv TVA. Valoare estimata minima a acordului cadru pentru perioada de 48 de luni = 823.867,20 lei exclusiv TVA. Valoare estimata maxima a acordului pentru perioada de 48 de luni = 3.570.091,20 lei exclusiv TVA.
Interne Kennung: 1