587731-2026 - Ergebnis
Finnland – Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn – Lukitusjärjestelmän uusiminen
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lukitusjärjestelmän uusiminen
Beschreibung: TVT Asunnot Oy pyysi tarjouksia Turussa sijaitsevien asuintalokohteiden lukitusjärjestelmän uusimisesta. Hankinnan tarkoituksena on korvata 16 asuintalokohteen nykyinen lukitusjärjestelmä uudella elektromekaanisella järjestelmällä. Vaatimusten mukainen elektromekaaninen lukitusjärjestelmä vähentää tilaajan huoltotöitä ja kustannuksia, mikä on tärkeää sekä asukkaille että tilaajan kaltaiselle vuokra-asuntotoimijalle. Hankinnasta tehdään sopimus yhden toimittajan kanssa. Hankittava lukitusjärjestelmä kattaa asuintalokohteissa sijaitsevat asuinhuoneistot, postilaatikot, porraskäytävät, tekniset tilat ja asukkaiden varasto- ja yhteiskäyttötilat. Avainpesät, avaimet sekä tarvittavat ohjelmistot lisensseineen toimitetaan asennettuina ja ohjelmoituina siten, että lukot ja avaimet ovat käyttökunnossa. Toimitusaikataulusta sovitaan asuintalokohteittain tarjouskilpailun voittaneen tarjoajan kanssa. Toimituksen tulee olla valmis kaikkien asuintalokohteiden osalta vuoden 2026 loppuun mennessä. Tarjouksen tulee sisältää avainten toimitus asukkaille tarjouspyynnön mukaisella tavalla. Tarjousten kokonaistaloudellisen edullisuuden vertailuperusteena on hinta. Saaduista tarjouksista valitaan hinnaltaan halvin. Tilaaja huomioi hankinnassa laadun asettamalla tilattavalle järjestelmälle korkeita laatuvaatimuksia.
Interne Kennung: 608940
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kyseessä on EU-kynnysarvon ylittävä tavarahankinta. Tähän hankintaan sovelletaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ohjelmoituja ja ohjelmoimattomia lisäavaimia ja kellopiirien lisäämistä avainpesään voidaan tilata lisätyönä tarpeen mukaan.