See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare diverse produse alimentare
Beschreibung: Acord-cadru de FURNIZARE DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE, perioada 12 luni, 19 loturi, conform Caietului de sarcini. Acordul-cadru va fi încheiat cu un singur operator economic. Acordul cadru poate fi modificat prin act aditional pe durata de valabilitate al acestuia, cu acordul ambelor parti, in conformitate cu art. 221 din Legea 98/2016, modificata. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar tuturor solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare in a 10-a zi, inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2614341_2026_PAAPD1590265
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: OUA
Beschreibung: CS min 1000 buc- max 7200 buc, AC min 4000 buc- max 30000 buc.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: FRUCTE SI LEGUME PROASPETE
Beschreibung: 2.1 - BANANE CS min 200 kg- max 800 kg, AC min 800 kg- max 2000 kg; 2.2 - LAMAI CS min 40 kg- max 80 kg, AC min 120 kg- max 500 kg; 2.3 - MANDARINE/CLEMENTINE CS min 60 kgc- max 100 kg, AC min 100 kg- max 200 kg; 2.4 - MERE CS min 200 kg- max 1200 kg, AC min 1000 kg- max 6000 kg; 2.5 - PIERSICI/NECTARINE CS min 60 kgc- max 100 kg, AC min 100 kg- max 200 kg; 2.6 - PORTOCALE CS min 60 kgc- max 100 kg, AC min 100 kg- max 200 kg; 2.7- ARDEI(iulie-septembrie) CS min 100 kg- max 300 kg, AC min 400 kg- max 1400 kg 2.8- ARDEI (octombrie-iunie) CS min 100 kg- max 300 kg, AC min 300 kg- max 1200 kg 2.9- CARTOFI(august-decembrie) CS min 600 kg- max 2400 kg, AC min 600 kg- max 7000 kg 2.10- CARTOFI(ianuarie-iulie) CS min 400 kg- max 2400 kg, AC min 600kg- max 9000 kg 2.11 - CASTRAVETI CS min 40 kg- max 120 kg, AC min 200 kg - max 700 kg 2.12- CEAPA(august-decembrie) CS min 80 kg- max 240 kg, AC min 300 kg- max 800 kg 2.13- CEAPA(ianuarie-iulie) CS min 80 kg- max 240 kg, AC min 300 kg- max 1000 kg 2.14 - CIUPERCI CS min 60 kg- max 180 kg, AC min 200 kg- max 500 kg 2.15 -DOVLECEI CS min 40 kg- max 160 kg, AC min 200 kg - max 800 kg 2.16- LEUSTEAN CS min 10 kg- max 40 kg, AC min 50 kg - max 100 kg 2.17- MARAR CS min 10 kg- max 40 kg, AC min 50 kg - max 100 kg 2.18- MORCOV(august-decembrie) CS min 300 kg- max 800 kg,AC min 500 kg- max 1800 kg 2.19- MORCOV(ianuarie-iulie) CS min 300 kg- max 800 kg, AC min 600 kg- max 3000 kg 2.20- PASTARNAC RADACINA CS min 40 kg- max 120 kg, AC min 200 kg- max 600 kg 2.21- PATRUNJEL VERDE CS min 20 kg- max 80 kg, AC min 100 kg- max 250 kg 2.22-ROSII(iulie-noiembrie) CS min 120 kg- max 480 kg, AC min 300 kg- max 1200 kg 2.23- ROSII(decembrie-iunie) CS min 120 kg- max 480 kg, AC min 300 kg- max 1200 kg 2.24- SALATA VERDE CS min 20 kg- max 80 kg, AC min 100 kg- max 500 kg 2.25-SFECLA ROSIE CS min 200 kg- max 800 kg, AC min 400 kg- max 1600 kg 2.26- TELINA CS min 80 kg- max 100 kg, AC min 200 kg- max 600 kg 2.27-VARZA(august-decembrie) CS min 100 kg- max 600 kg, AC min 300 kg- max 1200 kg 2.28- VARZA(august-decembrie) CS min 100 kg- max 600 kg, AC min 300 kg- max 1600 kg
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: FRUCTE SI LEGUME CONGELATE
Beschreibung: 3.1-BROCOLI CS min 100 kg- max 400 kg, AC min 400 kg - max 2600 kg, 3.2-CONOPIDA CS min 40 kg- max 160 kg, AC min 150 kg- max 290 kg, 3.3- FASOLE PASTAI CS min 150 kg- max 300 kg, AC min 500 kg - max 1200 kg, 3.4- LEGUME MEXICANE CS min 200 kg- max 600 kg, AC min 600 kg - max 2000 kg, 3.5- MAZARE CS min 150 kg- max 300 kg, AC min 400 kg - max 1200 kg , 3.6- SPANAC CS min 30 kg- max 100 kg, AC min 100 kg- max 400 kg, 3.7- MIX FRUCTE DE PADURE CS min 20 kg- max 60 kg, AC min 100 kg- max 400 kg,
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: PREPARATE DIN CARNE
Beschreibung: 4.1- CARNATI DE CASA CS min 20 kgc- 60 kg, AC min 100 kg- max 400 kg, 4.2 - RULADA DIETETICA PIEPT DE PUI CS min 20 kgc- 120 kg, AC min 120 kg- max 500 kg, 4.3 - SUNCA DE PUI DIETETICA CS min 20 kgc- 120 kg, AC min 120 kg- max 500 kg.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: CARNE PORC CONGELATA
Beschreibung: 5.1 - CEAFA PORC CS min 150 kgc- 400 kg, AC min 500 kg- max 2000 kg, 5.2 - COTLET PORC DEZOSAT CS min 200 kgc- 600 kg, AC min 500 kg- max 24000 kg,
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: PULPA VITA
Beschreibung: CS min 100 kgc- 600 kg, AC min 200 kg- max 1200 kg
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: PESTE FILE
Beschreibung: CS min 100 kgc- 300 kg, AC min 600 kg- max 1600 kg
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: CARNE PUI CONGELATA
Beschreibung: 8.1 - FICATEI PUI CS min 50 kgc- 200 kg, AC min 400 kg- max 1000 kg, 8.2 - PIEPT DE PUI CS min 100 kgc- 600 kg, AC min 300 kg- max 5000 kg, 8.3 - PULPE PUI fara spata CS min 400 kgc- 1500 kg, AC min 1000 kg- max 5000 kg, 8.4 - PULPE PUI dezosate CS min 400 kgc- 1500 kg, AC min 1000 kg- max 4800 kg,
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: CONSERVE
Beschreibung: 9.1 - COMPOT FRUCTE 720g CS min 100 buc- max 500 buc, AC min 300 buc- max 2000 buc, 9.2 - DULCEATA 340g CS min 40 buc- max 120 buc, AC min 120 buc- max 300 buc, 9.3 - FASOLE PASTAI 720g CS min 100 buc- max 500 buc, AC min 300 buc- max 1600 buc, 9.4 - GEM 20g CS min 2400 buc- max 12000 buc, AC min 12000 buc- max 32000 buc, 9.5 - PASTA TOMATE 720g CS min 50 buc- max 100 buc, AC min 200 buc- max 800 buc, 9.6 - ROSII IN BULION 720g CS min 200 buc- max 600 buc, AC min 700 buc- max 1600 buc, 9.7 - MASLINE FARA SAMBURI CS min 20 kg- max80 kg AC min 100 kg- max 400 kg,
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: ULEIURI
Beschreibung: 10.1 - MARGARINA CS min 40 kg- max 80 kg, AC min 100 kg- max 200 kg, 10.2 - ULEI DE FLOAREA SOARELUI CS min 100 L- max 400 L, AC min 240 L- max 1600 L,
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: PRODUSE LACTATE
Beschreibung: 11.1 - LAPTE CONSUM 3,5 % CS min 30 L- max 100 L, AC min 150 L- max 300 L, 11.2 - BRANZA DE VACI CS min 250 kg- max 800 kg, AC min 600 kg- max 3400 kg, 11.3 - SMANTANA CS min 60 kg- max 300 kg, AC min 200 kg- max 1000 kg, 11.4 -CASCAVAL CS min 20 kg- max 600 kg, AC min 800 kg- max 2000 kg, 11.5- TELEMEA DE VACA NESARATA CS min 200 kg- max 600 kg, AC min 800 kg- max 2500 kg, 11.6 - IAURT 200 g CS min 2000 buc- max 6000 buc, AC min 8000 buc- max 20000 buc, 11.7 - SANA 200 g CS min 400 buc- max 1200 buc, AC min 1500 buc- max 8000 buc, 11.8 - UNT 200 g CS min 30 kg- max 200 kg, AC min 200 kg- max 350 kg, 11.9 - UNT PORTIONAT 20 gr CS min 3000 buc- max 6000 buc, AC min 8000 buc- max 34000 buc, 11.10 - BRANZA TOPITA CS min 2000 buc- max 6000 buc, AC min 8000 buc- max 22000 buc,
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LAPTE PRAF 0-6 LUNI probioteice
Beschreibung: CS min 2,40 kg,- max 4,80 kg, AC min 4,80 kg- max 10,20 kg.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LAPTE PRAF INTEGRAL
Beschreibung: CS min 50kg,- max 200 kg, AC min 300 kg- max 500 kg.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: PANIFICATIE
Beschreibung: 14.1 - CHIFLE 80 gr CS min 12000 buc- max 36000 buc, AC min 24000 buc- max 120000 buc, 14.2 - COZONAC CS min 30 buc- max 60 buc, AC min 40 buc- max 100 buc.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: BRANZA TOFU
Beschreibung: CS min 10 kgc- 100 kg, AC min 100 kg- max 500 kg
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: BACANIE
Beschreibung: 16.1 - BISCUITI CU CREMA CS min250 buc- max 750 buc, AC min 600 buc- max 5000 buc, 16.2 - BISCUITI SIMPLI CS min 400 buc- max 1200 buc, AC min 2000 buc- max 6000 buc, 16.3 - CEAI CS min 100 buc- max 300 buc, AC min 400 buc- max 1000 buc, 16.4 - DROJDIE CS min 6 kg- max 24 kg, AC ,min 20 kg- max 37 kg 16.5 - MIERE DE ALBINE 20g CS min 500 buc- max 4000 buc, AC min 4000 buc- max 14000 buc, 16.6 - OREZ CS min 10 kg- max 300 kg, AC min 600 kg- max 1400 kg, 16.7 - OTET DE MERE CU MIERE CS min 20 L- max 100 L, AC min 150 L- max 250 L, 16.8 - PATE FICAT PUI 100g CS min 100 buc- max 600 buc, AC min 1000 buc- max 4000 buc, 16.9 - RAHAT CS min 40 kg- max 100 kg, AC min 200 kg- max 400 kg, 16.10 - ZAHAR CS min 100 kg- max 300 kg, AC min 400 kg- max 1400 kg,
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: CONDIMENTE SI MIRODENII
Beschreibung: 17.1 - BOIA ARDEI DULCE 100g min 20 buc- max 100 buc, AC min 200 buc- max 500 buc, 17.2 - BUSUIOC 10g - CS min 20 buc- max 60 buc, AC min 100 buc- max 200 buc, 17.3 - CIMBRU 10g - CS min 20 buc- max 60 buc, AC min 100 buc- max 200 buc, 17.4 - FOI DAFIN 100g - CS min 20 buc- max 100 buc, AC min 200 buc- max 400 buc, 17.5 - OREGANO 10g - CS min 20 buc- max 100 buc, AC min 200 buc- max 400 buc, 17.6 - PIPER 50g - CS min 20 buc- max 100 buc, AC min 200 buc- max 300 buc, 17.7 - CACAO 100g - CS min 20 buc- max 100 buc, AC min 150 buc- max 300 buc, 17.8 - DROJDIE INSTANT 10g - CS min 100 buc- max 200 buc, AC min 400 buc- max 1100 buc, 17.9 - ESENTE DIVERSE 35ml - CS min 40 buc- max 200 buc, AC min 400 buc- max 1200 buc, 17.10 - PRAF DE COPT 10g - CS min 40 buc- max 400 buc, AC min 600 buc- max 1600 buc, 17.11 - SCORTISOARA 15g- CS min 20 buc- max 60 buc, AC min 100 buc- max 289 buc, 17.12 - USTUROI GRANULAT 15g - CS min 100 buc- max 200 buc, AC min 300 buc- max 600 buc, 17.13 - ZAHAR VANILAT 50gr - CS min 100 buc- max 300 buc, AC min 400 buc- max 1200 buc, 17.14 - SARE - CS min 25 kg - max 75 kg, AC min 100 kg- max 350 kg,
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: FAINURI
Beschreibung: 18.1 - FAINA GRAU CS min 100 kg- max 300 kg, AC min 400 kg- max 1500 kg, 18.2 - FAINA PORUMB CS min 40 kg- max 100 kg, AC min 150 kg- max 300 kg, 18.3 - GRIS CS min 54 kg- max 180 kg, AC min 200 kg- max 700 kg, 18.4 - TARATE DE GRAU CS min 20 kg- max 40 kg, AC min 60 kg- max 100 kg,
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: PASTE FAINOASE
Beschreibung: 19.1 - CUS CUS CS min 20 kg- max 60 kg, AC min 40 kg - max 200 kg, 19.2 - MACAROANE VRAC CS min 40 kg- max 200 kg, AC min 300 kg - max 600 kg, 19.3 - PASTE FAINOASE CS min 20 kg- max 50 kg, AC min 30 kg - max 200 kg, 19.4 - SPAGHETE VRAC CS min 40 kg- max 200 kg, AC min 300 kg - max 400 kg,
Interne Kennung: 19