587763-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii elektrycznej na potrzeby 2 Spółek wodociągowych na 2026 rok
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii elektrycznej na potrzeby 2 Spółek wodociągowych na 2026 rok
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku - Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266, zwanym dalej Ustawa PE, czyli ustawa Prawo energetyczne) do obiektów Zamawiającego przez okres 12 miesięcy od daty 01 stycznia 2026 roku.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup energii elektrycznej na potrzeby 2 Spółek wodociągowych na 2026 rok - nr postępowania: 10/PN/2025/RWiK - część I RWiK Białogard
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku - Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266, zwanym dalej Ustawa PE, czyli ustawa Prawo energetyczne) do obiektów Zamawiającego przez okres 12 miesięcy od daty 01 stycznia 2026 roku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). Wewnętrzny identyfikator: część I - RWiK Białogard.
Optionen
Beschreibung der OptionenCzęść I - RWiK Białogard - szacunkowe zapotrzebowanie - zamówienie podstawowe 6 587 MWh Opcja – 10% zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystaniu z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. W ramach prawa opcji Zamawiający może zwiększyć ilość zamawianej energii elektrycznej o maksymalnie 10% w stosunku do ilości podstawowej określonej w niniejszej umowie. Cena jednostkowa i pozostałe warunki realizacji opcji są tożsame z warunkami części podstawowej. Wykonawca nie może odmówić zrealizowania prac objętych przedmiotem Opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) zmienności zużycia energii w zależności od sezonu grzewczego, liczby dni roboczych i pracy urządzeń technicznych, 2) uruchamiania nowych punktów poboru, 3) potrzeby zwiększenia zapotrzebowania na energie elektryczną w punktach objętych niniejszym zamówieniem. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe za 1 kWh zawarte w Formularzu oferty. Zastosowanie opcji pozwala na elastyczne dostosowanie zakresu zamówienia do rzeczywistych potrzeb.
LosLOT-0002
TitelZakup energii elektrycznej na potrzeby 2 Spółek wodociągowych na 2026 rok - nr postępowania:10/PN/2025/RWiK - część II PWiK Szczecinek
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku - Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266, zwanym dalej Ustawa PE, czyli ustawa Prawo energetyczne) do obiektów Zamawiającego przez okres 12 miesięcy od daty 01 stycznia 2026 roku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). Wewnętrzny identyfikator: część II - PWiK Szczecinek
Beschreibung der OptionenCzęść II - PWiK Szczecinek - szacunkowe zapotrzebowanie - zamówienie podstawowe 5 394 MWh. Opcja – 10% zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystaniu z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. W ramach prawa opcji Zamawiający może zwiększyć ilość zamawianej energii elektrycznej o maksymalnie 10% w stosunku do ilości podstawowej określonej w niniejszej umowie. Cena jednostkowa i pozostałe warunki realizacji opcji są tożsame z warunkami części podstawowej. Wykonawca nie może odmówić zrealizowania prac objętych przedmiotem Opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) zmienności zużycia energii w zależności od sezonu grzewczego, liczby dni roboczych i pracy urządzeń technicznych, 2) uruchamiania nowych punktów poboru, 3) potrzeby zwiększenia zapotrzebowania na energie elektryczną w punktach objętych niniejszym zamówieniem. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe za 1 kWh zawarte w Formularzu oferty. Zastosowanie opcji pozwala na elastyczne dostosowanie zakresu zamówienia do rzeczywistych potrzeb.