See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w okresie 57 miesięcy na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w okresie 57 miesięcy na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych w zakresie przyjmowania, sortowania, nadawania, przemieszczania i doręczania w trybie ekonomicznym i pilnym przesyłek listowych rejestrowanych oraz paczek pocztowych, których nadanie jest konieczne u operatora wyznaczonego oraz zwracania tych przesyłek do Zamawiającego.
Interne Kennung: DSR-ZP-III.271.8.2021
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64110000 Postdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta Łodzi oraz miejskich jednostek organizacyjnych, w zakresie przyjmowania, sortowania, nadawania, przemieszczania i doręczania w trybie ekonomicznym i pilnym przesyłek listowych rejestrowanych oraz paczek pocztowych, których nadanie jest konieczne u operatora wyznaczonego oraz zwracania tych przesyłek do Zamawiającego po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy. Świadczenie usług pocztowych będzie realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa wraz z usługą odbioru przesyłek od Zamawiającego i miejskich jednostek organizacyjnych. Miejskie jednostki organizacyjne zostały wymienione w Załączniku nr 1 do zarządzenia nr 6426/VII/17 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 30 czerwca 2017 r. zmienionego zarządzeniem nr 7215/VII/17 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 10 listopada 2017 r. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia oraz sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w dokumentach do postępowania – opisie przedmiotu zamówienia i wzorze umowy. Czas trwania zamówienia: 57 miesięcy, albo do wcześniejszego wyczerpania kwoty wynagrodzenia przewidzianego w umowie.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64112000 Briefpostdienste, 64113000 Paketpostdienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje także możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 31 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w wysokości dodatkowych 10 % całkowitej wartości przedmiotu zamówienia w przypadku zwiększenia potrzeb Urzędu Miasta Łodzi lub miejskich jednostek organizacyjnych wymienionych w załączniku do umowy w zakresie przedmiotu umowy. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest, z zastrzeżeniem postanowień zawartych w § 6 wzoru umowy, do stosowania cen jednostkowych brutto podanych w formularzu cenowym złożonym przez Wykonawcę.