587849-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Bereich Unternehmensleitung – Usługa związana z pełnieniem funkcji personelu nominowanego w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej – kierownictwo, instruktorzy, znak sprawy: DZPZ.283.44.2026.AP
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa związana z pełnieniem funkcji personelu nominowanego w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej – kierownictwo, instruktorzy, znak sprawy: DZPZ.283.44.2026.AP
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z pełnieniem funkcji personelu nominowanego w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego ATO. Przedmiot zamówienia został podzielony na 11 części. 2. Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem § 2 ust. 10 lit a) i b) oraz § 5 ust. 3 pkt 2) lit. c). Projektowanych Postanowień Umowy.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79420000 Dienstleistungen im Bereich Unternehmensleitung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72224200 Planung im Bereich Systemqualitätssicherung, 80500000 Ausbildung, 80412000 Ausbildung in Flugschulen, 80650000 Schulung und Simulation für Luftfahrzeuge, Raketen und Raumfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1: Szef instruktorów szkolenia praktycznego (CFI)
Beschreibung1. Zakres czynności na stanowisku Szefa instruktorów szkolenia praktycznego (CFI): a) nadzór nad całością procesu szkolenia praktycznego w Ośrodku; b) sporządzanie planów szkoleń praktycznych; c) sporządzanie oceny efektywności szkolenia praktycznego; d) zapewnienie spójności szkolenia lotniczego; e) zapewnienie i kontrola zgodności prowadzonego szkolenia praktycznego z programem i obowiązującymi przepisami; f) nadzór nad sprawami związanymi z bezpieczeństwem lotniczym i w przypadku wystąpienia odstępstw od przyjętych standardów powiadamianie Kierownika Szkolenia (HT) i podejmowanie kroków zaradczych; g) bieżąca kontrola postępów w szkoleniu praktycznym (w tym loty sprawdzające); h) nadzór nad prawidłowością prowadzonej dokumentacji wyszkoleniowej; i) wnioskowanie do Kierownika Szkolenia o wystawienie zaświadczeń o odbyciu szkolenia praktycznego; j) wnioskowanie do Kierownika Szkolenia o wyznaczanie szkolonemu instruktora prowadzącego; k) wnioskowanie do Kierownika Szkolenia o wyznaczanie dla instruktorów - praktykantów instruktora nadzorującego; l) planowanie i wykonywanie (w porozumieniu z Kierownikiem Szkolenia) lotów sprawdzających na zakończenie Zadania (mającymi na celu nadanie kwalifikacji pilotażowych lub uprawnienia), lub wyznaczanie odpowiedniego instruktora do tych lotów; m) kontrola i ocena pracy podległych mu instruktorów; n) wydawanie zezwoleń na zwiększenie liczby lotów w przypadku niezadowalających postępów w szkoleniu praktycznym; o) wnioskowanie do Kierownika Szkolenia w sprawie przerwania szkolenia w wyniku braku postępów; p) nadzór nad sprawami związanymi z bezpieczeństwem lotniczym i w przypadku wystąpienia odstępstw od przyjętych standardów powiadamianie Kierownika Odpowiedzialnego i podejmowanie kroków zaradczych; q) bieżąca kontrola postępów w szkoleniu (w tym loty sprawdzające); r) nadzór nad prawidłowością prowadzonej dokumentacji szkoleniowej; s) kontrola przestrzegania czasu pracy i wypoczynku personelu lotniczego zatrudnionego w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej; t) utrzymanie i doskonalenie własnych kwalifikacji lotniczych. Wykonawca, składając ofertę jednocześnie oświadcza, że: • znany mu jest zakres i charakter zadań realizowanych w AOSL POLSL, opisanych w SWZ; • wykonywanie przez niego zadań lotniczych w innych podmiotach (ATO, przewoźnik lotniczy, itp.) nie będzie kolidowało z realizacją zadań w AOSL POLSL. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania, oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). UWAGA: Z uwagi na fakt, że zamówienie zostało podzielone na 6 części dot. kierownictwa, Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w każdej części odrębnie. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę w kilku częściach zobowiązany jest dysponować liczbą osób adekwatną do liczby części, tj. jeżeli zaoferowane będą 3 części, Wykonawca musi dysponować 3 osobami – kierownikami posiadającymi doświadczenie i kwalifikacje wymagane w danej części. Każda część musi być realizowana przez inną, jedną osobę, z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty i realizację usług przez jedną osobę w części 3, 4, 5 i 6, przy czym, jedna osoba może złożyć ofertę na dwie części z wymienionych. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.:  stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;  komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;  zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;  zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 1
Optionen
Beschreibung der Optionena) Zamawiający uprawniony jest do jednostronnego rozszerzenia zamówienia o maksymalnie 100% ceny umowy. b) Zamawiający uprawniony jest do jednostronnego wydłużenia terminu obowiązywania i realizacji umowy o okres nie dłuższy niż dodatkowo 12 miesięcy. c) Łączna wartość umowy będzie obejmowała cenę umowy podstawowej powiększoną o wartość prawa opcji w zakresie w jakim Zamawiający z niej skorzysta. d) Zamawiający może, ale nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji. e) O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę drogą e-mailową na adres wskazany w umowie, przed wygaśnięciem umowy, z podaniem warunków realizacji prawa opcji. Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji kilkukrotnie, przy czym dodatkowy łączny okres obowiązywania umowy nie może przekroczyć 12 miesięcy (o których mowa poniżej w § 2 ust. 10 lit. b) z zastrzeżeniem §5 ust. 3 pkt 2) lit. c) i wartość umowy nie może przekroczyć wartości wskazanej w ust. 11 niniejszego paragrafu. f) Rozliczenie za kolejne okresy będzie następowało miesięcznie na podstawie ceny wskazanej przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym zgodnie z proporcjami procentowymi za poszczególne miesiące. g) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji w przypadku gdy zajdzie w szczególności co najmniej jedna z poniższych okoliczności: - w przypadku dysponowania środkami finansowymi na dalszą realizację zamówienia, - nie wystąpią okoliczności powodujące konieczność zmiany sposobu świadczenia usług i nadal będzie istniała potrzeba ich realizacji, - obiekt będzie nadal eksploatowany. h) Do realizacji postanowień prawa opcji stosuje się odpowiednio postanowienia § 2 ust. 9 lit. b) - d) Projektowanych Postanowień Umowy,
LosLOT-0002
TitelCzęść 2: Szef instruktorów szkolenia teoretycznego (CTKI)
Beschreibung1. Zakres czynności na stanowisku Szefa Instruktorów Szkolenia teoretycznego (CTKI): a) nadzór nad całością procesu szkolenia teoretycznego w Ośrodku; b) sporządzanie planu szkolenia teoretycznego; c) organizowanie zastępstw za nieobecnych instruktorów szkolenia teoretycznego; d) sporządzanie oceny efektywności szkolenia teoretycznego; e) akceptowanie tematów prac kontrolnych, testów i pytań egzaminacyjnych; f) zapewnienie i kontrola zgodności prowadzonego szkolenia teoretycznego z programem i obowiązującymi przepisami; g) bieżąca kontrola postępów w szkoleniu teoretycznym; h) nadzór nad prawidłowością prowadzonej dokumentacji szkolenia teoretycznego; i) wnioskowanie do Kierownika Szkolenia o wystawienie zaświadczeń o odbyciu szkolenia teoretycznego; j) kontrola i ocena pracy podległych mu instruktorów szkolenia teoretycznego; k) wnioskowanie do Kierownika Szkolenia odnośnie składów komisji egzaminacyjnych dla przeprowadzenia egzaminów kończących szkolenia teoretyczne; l) wnioskowanie do Kierownika Szkolenia odnośnie składów komisji egzaminacyjnych dla przeprowadzenia egzaminów KWT; m) uzgadnianie z Kierownikiem Szkolenia procedur egzaminów poprawkowych; n) wnioskowanie do Kierownika Szkolenia o przerwaniu szkolenia w wyniku braku postępów; o) utrzymanie i doskonalenie własnych kwalifikacji lotniczych; p) przeprowadzenie 50 godzin szkolenia teoretycznego oraz 100 godzin szkolenia praktycznego w ramach realizowanych kursów; q) Szef instruktorów szkolenia teoretycznego podlega bezpośrednio Kierownikowi Szkolenia. Wykonawca, składając ofertę jednocześnie oświadcza, że: • znany mu jest zakres i charakter zadań realizowanych w AOSL POLSL, opisanych w SWZ; • wykonywanie przez niego zadań lotniczych w innych podmiotach (ATO, przewoźnik lotniczy, itp.) nie będzie kolidowało z realizacją zadań w AOSL POLSL. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania, oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). UWAGA: Z uwagi na fakt, że zamówienie zostało podzielone na 6 części dot. kierownictwa, Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w każdej części odrębnie. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę w kilku częściach zobowiązany jest dysponować liczbą osób adekwatną do liczby części, tj. jeżeli zaoferowane będą 3 części, Wykonawca musi dysponować 3 osobami – kierownikami posiadającymi doświadczenie i kwalifikacje wymagane w danej części. Każda część musi być realizowana przez inną, jedną osobę, z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty i realizację usług przez jedną osobę w części 3, 4, 5 i 6, przy czym, jedna osoba może złożyć ofertę na dwie części z wymienionych. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.:  stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;  komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;  zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;  zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3: Kierownik Monitorowania Zgodności (CMM)
Beschreibung1. Zakres czynności na stanowisku Kierownik Monitorowania Zgodności (CMM): a) zapewnienie jakości i monitorowania zgodności w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego; b) nadzorowanie prawidłowości funkcjonowania Systemu Zarządzania Jakością w Organizacji; c) stałe doskonalenie QMS; d) realizacja audytów wewnętrznych organizacji, zgodnie z rocznym planem; e) realizacja audytów zewnętrznych w odniesieniu do organizacji lotniczych realizujących zadania na korzyść Ośrodka ATO POLSL; f) zlecanie i nadzorowanie wykonywania procesów naprawczych, realizowanych w ramach Ośrodkach ATO POLSL; g) objęcie Systemem Zarządzania Jakością, monitorowanie zgodności wszystkich wymagań, a w przypadku dużej złożoności zadań kierowanie wyszkolonym personelem lub audytorem zewnętrznym; h) opracowywanie planów zapewnienia zgodności i udział w pracach Rady ds. Bezpieczeństwa; i) rekomendacja sposobów działań korygujących oraz monitorowanie ich realizacji i raportowanie; j) zapewnienie niezależności funkcji monitorowania zgodności wyrażającą się w tym, że audyty i inspekcje w Ośrodku ATO POLSL, są wykonywane przez personel nieponoszący odpowiedzialności za obszary będące przedmiotem audytu, k) odpowiedzialność za organizację szkoleń personelu Ośrodka ATO POLSL, w zakresie organizacji i funkcjonowania Ośrodka, w myśl obowiązujących przepisów prawa lotniczego. Wykonawca, składając ofertę jednocześnie oświadcza, że: • znany mu jest zakres i charakter zadań realizowanych w AOSL POLSL, opisanych w SWZ; • wykonywanie przez niego zadań lotniczych w innych podmiotach (ATO, przewoźnik lotniczy, itp.) nie będzie kolidowało z realizacją zadań w AOSL POLSL. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). UWAGA: Z uwagi na fakt, że zamówienie zostało podzielone na 6 części dot. kierownictwa, Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w każdej części odrębnie. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę w kilku częściach zobowiązany jest dysponować liczbą osób adekwatną do liczby części, tj. jeżeli zaoferowane będą 3 części, Wykonawca musi dysponować 3 osobami – kierownikami posiadającymi doświadczenie i kwalifikacje wymagane w danej części. Każda część musi być realizowana przez inną, jedną osobę, z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty i realizację usług przez jedną osobę w części 3, 4, 5 i 6, przy czym, jedna osoba może złożyć ofertę na dwie części z wymienionych. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.:  stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;  komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;  zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;  zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako:  dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES;  dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 3
LosLOT-0004
TitelCzęść 4: Kierownik Procedur i Projektów Lotniczych KPPL
Beschreibung1. Zakres czynności na stanowisku Kierownika Procedur i Projektów Lotniczych (KPPL): a) opracowywanie dokumentów związanych z realizacją procedur pozyskiwania usług szkoleniowych na potrzeby Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego; b) współudział w procesie nadzorowania prawidłowości funkcjonowania Systemu Zarządzania Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego; c) opracowywanie dokumentacji związanej z planowaniem i realizacją procesu zakupu techniki lotniczej na potrzeby Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego; d) opracowywanie dokumentacji związanej z zakupami pomocy naukowo-dydaktycznych na potrzeby Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej; e) zlecanie i nadzorowanie wykonywania procesów naprawczych, realizowanych w ramach Ośrodkach ATO POLSL; f) udział w opracowywaniu planów pozyskiwania zgodności i pracach Rady ds. Bezpieczeństwa; g) opracowywanie dokumentacji związanej z planowaniem i realizacją przedsięwzięć promocyjnych oraz eventów o charakterze lotniczym; h) współudział w opracowywaniu aktualizacji i poprawek do dokumentacji lotniczej i operacyjnej Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego; i) współudział w opracowywaniu rekomendacji dotyczących działań korygujących funkcjonowanie Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego; j) współudział w organizacji i prowadzeniu szkoleń personelu, w zakresie organizacji i funkcjonowania Ośrodka, w myśl obowiązujących przepisów prawa lotniczego; Wykonawca, składając ofertę jednocześnie oświadcza, że: • znany mu jest zakres i charakter zadań realizowanych w AOSL POLSL, opisanych w SWZ; • wykonywanie przez niego zadań lotniczych w innych podmiotach (ATO, przewoźnik lotniczy, itp.) nie będzie kolidowało z realizacją zadań w AOSL POLSL. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania, oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). UWAGA: Z uwagi na fakt, że zamówienie zostało podzielone na 6 części dot. kierownictwa, Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w każdej części odrębnie. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę w kilku częściach zobowiązany jest dysponować liczbą osób adekwatną do liczby części, tj. jeżeli zaoferowane będą 3 części, Wykonawca musi dysponować 3 osobami – kierownikami posiadającymi doświadczenie i kwalifikacje wymagane w danej części. Każda część musi być realizowana przez inną, jedną osobę, z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty i realizację usług przez jedną osobę w części 3, 4, 5 i 6, przy czym, jedna osoba może złożyć ofertę na dwie części z wymienionych. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 4
LosLOT-0005
TitelCzęść 5: Kierownik Jakości Part-147
Beschreibung1. Zakres czynności na stanowisku Kierownik Jakości Part-147: a) zapewnienie jakości i monitorowania zgodności w OSMOT Part- 147; b) nadzorowanie prawidłowości funkcjonowania Systemu Zarządzania Jakością w Organizacji; c) stałe doskonalenie QMS; d) realizacja audytów wewnętrznych organizacji, zgodnie z rocznym planem; e) realizacja audytów zewnętrznych w odniesieniu do organizacji lotniczych realizujących zadania na korzyść Ośrodka Part-147; f) zlecanie i nadzorowanie wykonywania procesów naprawczych, realizowanych w ramach Ośrodka Part-147; g) objęcie Systemem Zarządzania Jakością monitorowanie zgodności wszystkich wymagań, a w przypadku dużej złożoności zadań kierowanie wyszkolonym personelem lub audytorem zewnętrznym; h) rekomendacja sposobów działań korygujących oraz monitorowanie ich realizacji i raportowanie; i) zapewnienie niezależności funkcji monitorowania zgodności wyrażającą się w tym, że audyty i inspekcje w Ośrodku Part-147, są wykonywane przez personel nieponoszący odpowiedzialności za obszary będące przedmiotem audytu; j) odpowiedzialność za organizację szkoleń personelu Ośrodka Part-147, w zakresie organizacji i funkcjonowania Ośrodka Part-147, w myśl obowiązujących przepisów prawa lotniczego. Wykonawca, składając ofertę jednocześnie oświadcza, że: •znany mu jest zakres i charakter zadań realizowanych w AOSL POLSL, opisanych w SWZ; •wykonywanie przez niego zadań w innych podmiotach (ATO, przewoźnik lotniczy, itp.) nie będzie kolidowało z realizacją zadań w AOSL POLSL. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). UWAGA: Z uwagi na fakt, że zamówienie zostało podzielone na 6 części dot. kierownictwa, Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w każdej części odrębnie. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę w kilku częściach zobowiązany jest dysponować liczbą osób adekwatną do liczby części, tj. jeżeli zaoferowane będą 3 części, Wykonawca musi dysponować 3 osobami – kierownikami posiadającymi doświadczenie i kwalifikacje wymagane w danej części. Każda część musi być realizowana przez inną, jedną osobę, z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty i realizację usług przez jedną osobę w części 3, 4, 5 i 6, przy czym, jedna osoba może złożyć ofertę na dwie części z wymienionych. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: - dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES; - dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 5
LosLOT-0006
TitelCzęść 6: Jakości Organizacji Kompleksowej Zdatności do Lotu (CAO)
Beschreibung1. Zakres czynności na stanowisku Kierownik Jakości Organizacji Kompleksowej Zdatności do Lotu (CAO): a) kontrola i ocena kompetencji i kwalifikacji personelu CAO; b) monitorowanie czy wszystkie czynności Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu są wykonywane zgodnie z zatwierdzonymi procedurami; c) monitorowanie zgodności działania organizacji z wymaganiami EASA Part-M i Part-145 poprzez systematyczne wykonywanie audytów i inspekcji; d) opracowanie i wdrażanie programu jakości w obszarze systemu zarządzania ciągłą zdatnością do lotu statków powietrznych; e) opracowanie List Kontrolnych na potrzeby realizacji audytów wewnętrznych w organizacji CAO; f) opracowywanie raportów z przeprowadzonych audytów; g) składanie raportów do Kierownika Odpowiedzialnego o stanie systemu jakości w organizacji; h) przedstawianie Kierownikowi Odpowiedzialnemu półrocznych raportów z oceny działania systemu jakości w organizacji CAO; i) wnioskowanie o przeprowadzenie działań korygujących i naprawczych; j) inicjowanie o nadzorowanie wprowadzania działań korygujących i naprawczych; k) nadzorowanie usuwania niezgodności wynikających z systemu audytów wewnętrznych i bieżącego nadzoru prowadzonego przez ULC; l) Kierownik Jakości CAO podlega bezpośrednio Kierownikowi Odpowiedzialnemu. Wykonawca, składając ofertę jednocześnie oświadcza, że: • znany mu jest zakres i charakter zadań realizowanych w AOSL POLSL, opisanych w SWZ; • wykonywanie przez niego zadań w innych podmiotach (ATO, przewoźnik lotniczy, itp.) nie będzie kolidowało z realizacją zadań w AOSL POLSL. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania, oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). UWAGA: Z uwagi na fakt, że zamówienie zostało podzielone na 6 części dot. kierownictwa, Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w każdej części odrębnie. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę w kilku częściach zobowiązany jest dysponować liczbą osób adekwatną do liczby części, tj. jeżeli zaoferowane będą 3 części, Wykonawca musi dysponować 3 osobami – kierownikami posiadającymi doświadczenie i kwalifikacje wymagane w danej części. Każda część musi być realizowana przez inną, jedną osobę, z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty i realizację usług przez jedną osobę w części 3, 4, 5 i 6, przy czym, jedna osoba może złożyć ofertę na dwie części z wymienionych. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: - dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES; - dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 6
LosLOT-0007
TitelCzęść 7: Instruktor szkolenia praktycznego FI
Beschreibung1. Część 7: Instruktor szkolenia praktycznego FI Zakres czynności na stanowisku instruktora: a) realizacja szkoleń praktycznych zleconych przez Kierownika Szkolenia/Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego; b) wykonywanie czynności służbowych na terenie Ośrodka w wymiarze minimum 120 godzin, w tym minimum 4 nadzorów w miesiącu nad wykonywaniem lotów przez grupę szkolonych studentów oraz zamykania i plombowania obiektów lotniskowych po zakończeniu lotów zgodnie ze stosowanym regulaminem; c) prowadzenie praktycznego szkolenia naziemnego, w powietrzu zgodnie z zapisami obowiązujących przepisów lotniczych oraz zapisami dokumentów regulaminowych i programów szkolenia Ośrodka Szkolenia Lotniczego; d) prowadzenie zajęć teoretycznych wraz z związaną z nimi dokumentacją, zgodnie z planem, programem opracowanym przez Kierownika Szkolenia; e) wykonywanie czynności związanych z kontrolą i nadzorem poziomu i jakości wyszkolenia teoretycznego podległych uczniów-pilotów; f) prowadzenie nadzoru nad przydzieloną grupą szkoleniową, w tym prawidłowości realizacji programu szkolenia praktycznego i uzupełnianiu przez studentów harmonogramów szkolenia – osobistego i całościowego grupy szkoleniowej; g) nadzór nad dyscyplina szkoleniową studentów i dostępnością w odniesieniu do szkoleń praktycznych; h) nadzór nad procesem przygotowania i kontrola procesu przygotowywania się uczniów-pilotów do realizacji lotów szkolnych; i) prowadzenie brefingów i debriefingów z uczniami-pilotami przydzielonymi do szkolenia; j) sprawowanie nadzoru instruktorskiego nad lotami samodzielnymi wykonywanymi przez uczniów-pilotów, w terminach określonych w planie miesięcznym, opracowanym przez Kierownika Szkolenia; k) realizowanie czynności związanych z kontrolą prawidłowego prowadzenia osobistej dokumentacji lotniczej przez uczniów-pilotów; l) przedstawienie szkolonych pilotów do egzaminów na poszczególnych etapach szkolenia; m) wykonywanie lotów sprawdzających i egzaminacyjnych, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, zleconych przez Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego lub Kierownika Szkolenia; n) uczestniczenie w procesie przygotowywania tematów prac kontrolnych, testów (KWT) zgodnie z zaleceniami i postanowieniami Kierownika Szkolenia; o) prowadzenie dokumentacji planistycznej i dbanie o wpisy w karcie przebiegu szkolenia praktycznego pilota i zapisywanie lotów w systemie elektronicznym oraz wprowadzanie ćwiczeń do tabeli planistycznej na kolejny dzień szkoleniowy; p) zgłaszanie do Kierownika Szkolenia wniosków w zakresie przebiegu szkolenia podległych uczniów - pilotów, w tym, dotyczących postępów w szkoleniu, stanu dyscypliny, wniosków dotyczących dalszego szkolenia; q) przestrzeganie norm czasowych w zakresie czasu wykonywania czynności lotniczych, tj.: czasu pracy i czasu wypoczynku; r) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich w przypadku uzasadnionych wątpliwości, wg własnej oceny, posiadanej wiedzy i umiejętności, co do możliwości bezpiecznej ich realizacji w określonych warunkach oraz powiadamianie o tym fakcie Kierownika Szkolenia; s) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich, wykonywania lotów i uczestniczenia w ćwiczeniach naziemnych z wykorzystaniem statków powietrznych, w przypadkach wystąpienia niedyspozycji fizycznych i/lub psychicznych (alkohol, środki odurzające, leki ograniczające sprawność fizyczną i psychiczną) oraz powiadamianie Kierownika Szkolenia o zaistniałej sytuacji. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z PART-ORA ORA.GEN.210 i ORA.ATO.105 i ORA.ATO.110. Akceptowalne sposoby potwierdzania spełnienia wymagań (AMC) oraz materiały zawierające wytyczne (GM) do Part-ORA. AMC i GM, które opisują możliwe do zastosowania sposoby spełnienia wymagań określonych w rozporządzeniu (UE) nr 1178/2011 i z założenia mają ułatwiać oraz standaryzować działania podmiotów ubiegających się o uzyskanie i/lub utrzymanie certyfikatów w zakresie szkolenia personelu lotniczego. Bezpośrednie zastosowanie proponowanych w AMC i GM zasad, metod oraz środków jest najbardziej skutecznym i efektywnym sposobem spełnienia wspólnotowych wymagań. Powyższe dokumenty zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym ULC Wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Najnowsze wersje wraz ze wszystkimi dotychczasowymi zmianami zostały opublikowane Wytycznymi nr 1 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia 14 sierpnia 2018 r. (AMC i GM do Part-FCL, Part-ARA i Part-ORA), nr 16 z dnia 15 października 2014 r. (AMC i GM do Part-MED) oraz nr 15 z dnia 15 października 2014 r. (GM do Part-CC). Link do Dziennika Urzędowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego: https://edziennik.ulc.gov.pl/legalact/2018/0/47/ Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w procesie planowania lotów w Ośrodku oraz realizacji nadzorów nad wykonywaniem lotów samodzielnych przez szkolonych studentów. Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w cyklicznych posiedzeniach Zespołu Bezpieczeństwa Lotu. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania, oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). Dodatkowe czynności uzgadniane z instruktorem: −opracowywania (na polecenie HT) dziennych zestawień operacji zrealizowanych przez personel Ośrodka, −uczestniczenia w wyhangarowaniu statków powietrznych przed lotami oraz ich zahangarowaniu i zabezpieczeniu w hangarach po zakończonych lotach, podczas których pełnił nadzór, −realizacji zadań szkoleniowych w Ośrodku zobowiązany jest do opracowania (czynnym udziale w opracowaniu) skryptu obejmującego zagadnienia przygotowania do wykonywania lotów bez widoczności (IR), −wykonywania lotów sprawdzających na symulatorze (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 7
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80412000 Ausbildung in Flugschulen, 80650000 Schulung und Simulation für Luftfahrzeuge, Raketen und Raumfahrzeuge
LosLOT-0008
TitelCzęść 8: Instruktor szkolenia praktycznego FI
Beschreibung1. Część 8: Instruktor szkolenia praktycznego FI Zakres czynności na stanowisku instruktora: a) realizacja szkoleń praktycznych zleconych przez Kierownika Szkolenia/Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego; b) wykonywanie czynności służbowych na terenie Ośrodka w wymiarze minimum 120 godzin, w tym minimum 4 nadzorów w miesiącu nad wykonywaniem lotów przez grupę szkolonych studentów oraz zamykania i plombowania obiektów lotniskowych po zakończeniu lotów zgodnie ze stosowanym regulaminem; c) prowadzenie praktycznego szkolenia naziemnego, w powietrzu zgodnie z zapisami obowiązujących przepisów lotniczych oraz zapisami dokumentów regulaminowych i programów szkolenia Ośrodka Szkolenia Lotniczego; d) prowadzenie zajęć teoretycznych wraz z związaną z nimi dokumentacją, zgodnie z planem, programem opracowanym przez Kierownika Szkolenia; e) wykonywanie czynności związanych z kontrolą i nadzorem poziomu i jakości wyszkolenia teoretycznego podległych uczniów-pilotów; f) prowadzenie nadzoru nad przydzieloną grupą szkoleniową, w tym prawidłowości realizacji programu szkolenia praktycznego i uzupełnianiu przez studentów harmonogramów szkolenia – osobistego i całościowego grupy szkoleniowej; g) nadzór nad dyscyplina szkoleniową studentów i dostępnością w odniesieniu do szkoleń praktycznych; h) nadzór nad procesem przygotowania i kontrola procesu przygotowywania się uczniów-pilotów do realizacji lotów szkolnych; i) prowadzenie brefingów i debriefingów z uczniami-pilotami przydzielonymi do szkolenia; j) sprawowanie nadzoru instruktorskiego nad lotami samodzielnymi wykonywanymi przez uczniów-pilotów, w terminach określonych w planie miesięcznym, opracowanym przez Kierownika Szkolenia; k) realizowanie czynności związanych z kontrolą prawidłowego prowadzenia osobistej dokumentacji lotniczej przez uczniów-pilotów; l) przedstawienie szkolonych pilotów do egzaminów na poszczególnych etapach szkolenia; m) wykonywanie lotów sprawdzających i egzaminacyjnych, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, zleconych przez Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego lub Kierownika Szkolenia; n) uczestniczenie w procesie przygotowywania tematów prac kontrolnych, testów (KWT) zgodnie z zaleceniami i postanowieniami Kierownika Szkolenia; o) prowadzenie dokumentacji planistycznej i dbanie o wpisy w karcie przebiegu szkolenia praktycznego pilota i zapisywanie lotów w systemie elektronicznym oraz wprowadzanie ćwiczeń do tabeli planistycznej na kolejny dzień szkoleniowy; p) zgłaszanie do Kierownika Szkolenia wniosków w zakresie przebiegu szkolenia podległych uczniów - pilotów, w tym, dotyczących postępów w szkoleniu, stanu dyscypliny, wniosków dotyczących dalszego szkolenia; q) przestrzeganie norm czasowych w zakresie czasu wykonywania czynności lotniczych, tj.: czasu pracy i czasu wypoczynku; r) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich w przypadku uzasadnionych wątpliwości, wg własnej oceny, posiadanej wiedzy i umiejętności, co do możliwości bezpiecznej ich realizacji w określonych warunkach oraz powiadamianie o tym fakcie Kierownika Szkolenia; s) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich, wykonywania lotów i uczestniczenia w ćwiczeniach naziemnych z wykorzystaniem statków powietrznych, w przypadkach wystąpienia niedyspozycji fizycznych i/lub psychicznych (alkohol, środki odurzające, leki ograniczające sprawność fizyczną i psychiczną) oraz powiadamianie Kierownika Szkolenia o zaistniałej sytuacji. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z PART-ORA ORA.GEN.210 i ORA.ATO.105 i ORA.ATO.110. Akceptowalne sposoby potwierdzania spełnienia wymagań (AMC) oraz materiały zawierające wytyczne (GM) do Part-ORA. AMC i GM, które opisują możliwe do zastosowania sposoby spełnienia wymagań określonych w rozporządzeniu (UE) nr 1178/2011 i z założenia mają ułatwiać oraz standaryzować działania podmiotów ubiegających się o uzyskanie i/lub utrzymanie certyfikatów w zakresie szkolenia personelu lotniczego. Bezpośrednie zastosowanie proponowanych w AMC i GM zasad, metod oraz środków jest najbardziej skutecznym i efektywnym sposobem spełnienia wspólnotowych wymagań. Powyższe dokumenty zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym ULC Wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Najnowsze wersje wraz ze wszystkimi dotychczasowymi zmianami zostały opublikowane Wytycznymi nr 1 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia 14 sierpnia 2018 r. (AMC i GM do Part-FCL, Part-ARA i Part-ORA), nr 16 z dnia 15 października 2014 r. (AMC i GM do Part-MED) oraz nr 15 z dnia 15 października 2014 r. (GM do Part-CC). Link do Dziennika Urzędowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego: https://edziennik.ulc.gov.pl/legalact/2018/0/47/ Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w procesie planowania lotów w Ośrodku oraz realizacji nadzorów nad wykonywaniem lotów samodzielnych przez szkolonych studentów. Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w cyklicznych posiedzeniach Zespołu Bezpieczeństwa Lotu. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania, oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). Dodatkowe czynności uzgadniane z instruktorem: −opracowywania (na polecenie HT) dziennych zestawień operacji zrealizowanych przez personel Ośrodka, −uczestniczenia w wyhangarowaniu statków powietrznych przed lotami oraz ich zahangarowaniu i zabezpieczeniu w hangarach po zakończonych lotach, podczas których pełnił nadzór, −realizacji zadań szkoleniowych w Ośrodku zobowiązany jest do opracowania (czynnym udziale w opracowaniu) skryptu obejmującego zagadnienia przygotowania do wykonywania lotów bez widoczności (IR), −wykonywania lotów sprawdzających na symulatorze (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 8
LosLOT-0009
TitelCzęść 9: Instruktor szkolenia praktycznego FI
Beschreibung1. Część 9: Instruktor szkolenia praktycznego FI Zakres czynności na stanowisku instruktora: a) realizacja szkoleń praktycznych zleconych przez Kierownika Szkolenia/Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego; b) wykonywanie czynności służbowych na terenie Ośrodka w wymiarze minimum 120 godzin, w tym minimum 4 nadzorów w miesiącu nad wykonywaniem lotów przez grupę szkolonych studentów oraz zamykania i plombowania obiektów lotniskowych po zakończeniu lotów zgodnie ze stosowanym regulaminem; c) prowadzenie praktycznego szkolenia naziemnego, w powietrzu zgodnie z zapisami obowiązujących przepisów lotniczych oraz zapisami dokumentów regulaminowych i programów szkolenia Ośrodka Szkolenia Lotniczego; d) prowadzenie zajęć teoretycznych wraz z związaną z nimi dokumentacją, zgodnie z planem, programem opracowanym przez Kierownika Szkolenia; e) wykonywanie czynności związanych z kontrolą i nadzorem poziomu i jakości wyszkolenia teoretycznego podległych uczniów-pilotów; f) prowadzenie nadzoru nad przydzieloną grupą szkoleniową, w tym prawidłowości realizacji programu szkolenia praktycznego i uzupełnianiu przez studentów harmonogramów szkolenia – osobistego i całościowego grupy szkoleniowej; g) nadzór nad dyscyplina szkoleniową studentów i dostępnością w odniesieniu do szkoleń praktycznych; h) nadzór nad procesem przygotowania i kontrola procesu przygotowywania się uczniów-pilotów do realizacji lotów szkolnych; i) prowadzenie brefingów i debriefingów z uczniami-pilotami przydzielonymi do szkolenia; j) sprawowanie nadzoru instruktorskiego nad lotami samodzielnymi wykonywanymi przez uczniów-pilotów, w terminach określonych w planie miesięcznym, opracowanym przez Kierownika Szkolenia; k) realizowanie czynności związanych z kontrolą prawidłowego prowadzenia osobistej dokumentacji lotniczej przez uczniów-pilotów; l) przedstawienie szkolonych pilotów do egzaminów na poszczególnych etapach szkolenia; m) wykonywanie lotów sprawdzających i egzaminacyjnych, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, zleconych przez Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego lub Kierownika Szkolenia; n) uczestniczenie w procesie przygotowywania tematów prac kontrolnych, testów (KWT) zgodnie z zaleceniami i postanowieniami Kierownika Szkolenia; o) prowadzenie dokumentacji planistycznej i dbanie o wpisy w karcie przebiegu szkolenia praktycznego pilota i zapisywanie lotów w systemie elektronicznym oraz wprowadzanie ćwiczeń do tabeli planistycznej na kolejny dzień szkoleniowy; p) zgłaszanie do Kierownika Szkolenia wniosków w zakresie przebiegu szkolenia podległych uczniów - pilotów, w tym, dotyczących postępów w szkoleniu, stanu dyscypliny, wniosków dotyczących dalszego szkolenia; q) przestrzeganie norm czasowych w zakresie czasu wykonywania czynności lotniczych, tj.: czasu pracy i czasu wypoczynku; r) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich w przypadku uzasadnionych wątpliwości, wg własnej oceny, posiadanej wiedzy i umiejętności, co do możliwości bezpiecznej ich realizacji w określonych warunkach oraz powiadamianie o tym fakcie Kierownika Szkolenia; s) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich, wykonywania lotów i uczestniczenia w ćwiczeniach naziemnych z wykorzystaniem statków powietrznych, w przypadkach wystąpienia niedyspozycji fizycznych i/lub psychicznych (alkohol, środki odurzające, leki ograniczające sprawność fizyczną i psychiczną) oraz powiadamianie Kierownika Szkolenia o zaistniałej sytuacji. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z PART-ORA ORA.GEN.210 i ORA.ATO.105 i ORA.ATO.110. Akceptowalne sposoby potwierdzania spełnienia wymagań (AMC) oraz materiały zawierające wytyczne (GM) do Part-ORA. AMC i GM, które opisują możliwe do zastosowania sposoby spełnienia wymagań określonych w rozporządzeniu (UE) nr 1178/2011 i z założenia mają ułatwiać oraz standaryzować działania podmiotów ubiegających się o uzyskanie i/lub utrzymanie certyfikatów w zakresie szkolenia personelu lotniczego. Bezpośrednie zastosowanie proponowanych w AMC i GM zasad, metod oraz środków jest najbardziej skutecznym i efektywnym sposobem spełnienia wspólnotowych wymagań. Powyższe dokumenty zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym ULC Wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Najnowsze wersje wraz ze wszystkimi dotychczasowymi zmianami zostały opublikowane Wytycznymi nr 1 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia 14 sierpnia 2018 r. (AMC i GM do Part-FCL, Part-ARA i Part-ORA), nr 16 z dnia 15 października 2014 r. (AMC i GM do Part-MED) oraz nr 15 z dnia 15 października 2014 r. (GM do Part-CC). Link do Dziennika Urzędowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego: https://edziennik.ulc.gov.pl/legalact/2018/0/47/ Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w procesie planowania lotów w Ośrodku oraz realizacji nadzorów nad wykonywaniem lotów samodzielnych przez szkolonych studentów. Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w cyklicznych posiedzeniach Zespołu Bezpieczeństwa Lotu. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania, oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). Dodatkowe czynności uzgadniane z instruktorem: −opracowywania (na polecenie HT) dziennych zestawień operacji zrealizowanych przez personel Ośrodka, −uczestniczenia w wyhangarowaniu statków powietrznych przed lotami oraz ich zahangarowaniu i zabezpieczeniu w hangarach po zakończonych lotach, podczas których pełnił nadzór, −realizacji zadań szkoleniowych w Ośrodku zobowiązany jest do opracowania (czynnym udziale w opracowaniu) skryptu obejmującego zagadnienia przygotowania do wykonywania lotów bez widoczności (IR), −wykonywania lotów sprawdzających na symulatorze (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 9
LosLOT-0010
TitelCzęść 10: Instruktor szkolenia praktycznego FI
Beschreibung1. Część 10: Instruktor szkolenia praktycznego FI Zakres czynności na stanowisku instruktora: a) realizacja szkoleń praktycznych zleconych przez Kierownika Szkolenia/Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego; b) wykonywanie czynności służbowych na terenie Ośrodka w wymiarze minimum 120 godzin, w tym minimum 4 nadzorów w miesiącu nad wykonywaniem lotów przez grupę szkolonych studentów oraz zamykania i plombowania obiektów lotniskowych po zakończeniu lotów zgodnie ze stosowanym regulaminem; c) prowadzenie praktycznego szkolenia naziemnego, w powietrzu zgodnie z zapisami obowiązujących przepisów lotniczych oraz zapisami dokumentów regulaminowych i programów szkolenia Ośrodka Szkolenia Lotniczego; d) prowadzenie zajęć teoretycznych wraz z związaną z nimi dokumentacją, zgodnie z planem, programem opracowanym przez Kierownika Szkolenia; e) wykonywanie czynności związanych z kontrolą i nadzorem poziomu i jakości wyszkolenia teoretycznego podległych uczniów-pilotów; f) prowadzenie nadzoru nad przydzieloną grupą szkoleniową, w tym prawidłowości realizacji programu szkolenia praktycznego i uzupełnianiu przez studentów harmonogramów szkolenia – osobistego i całościowego grupy szkoleniowej; g) nadzór nad dyscyplina szkoleniową studentów i dostępnością w odniesieniu do szkoleń praktycznych; h) nadzór nad procesem przygotowania i kontrola procesu przygotowywania się uczniów-pilotów do realizacji lotów szkolnych; i) prowadzenie brefingów i debriefingów z uczniami-pilotami przydzielonymi do szkolenia; j) sprawowanie nadzoru instruktorskiego nad lotami samodzielnymi wykonywanymi przez uczniów-pilotów, w terminach określonych w planie miesięcznym, opracowanym przez Kierownika Szkolenia; k) realizowanie czynności związanych z kontrolą prawidłowego prowadzenia osobistej dokumentacji lotniczej przez uczniów-pilotów; l) przedstawienie szkolonych pilotów do egzaminów na poszczególnych etapach szkolenia; m) wykonywanie lotów sprawdzających i egzaminacyjnych, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, zleconych przez Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego lub Kierownika Szkolenia; n) uczestniczenie w procesie przygotowywania tematów prac kontrolnych, testów (KWT) zgodnie z zaleceniami i postanowieniami Kierownika Szkolenia; o) prowadzenie dokumentacji planistycznej i dbanie o wpisy w karcie przebiegu szkolenia praktycznego pilota i zapisywanie lotów w systemie elektronicznym oraz wprowadzanie ćwiczeń do tabeli planistycznej na kolejny dzień szkoleniowy; p) zgłaszanie do Kierownika Szkolenia wniosków w zakresie przebiegu szkolenia podległych uczniów - pilotów, w tym, dotyczących postępów w szkoleniu, stanu dyscypliny, wniosków dotyczących dalszego szkolenia; q) przestrzeganie norm czasowych w zakresie czasu wykonywania czynności lotniczych, tj.: czasu pracy i czasu wypoczynku; r) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich w przypadku uzasadnionych wątpliwości, wg własnej oceny, posiadanej wiedzy i umiejętności, co do możliwości bezpiecznej ich realizacji w określonych warunkach oraz powiadamianie o tym fakcie Kierownika Szkolenia; s) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich, wykonywania lotów i uczestniczenia w ćwiczeniach naziemnych z wykorzystaniem statków powietrznych, w przypadkach wystąpienia niedyspozycji fizycznych i/lub psychicznych (alkohol, środki odurzające, leki ograniczające sprawność fizyczną i psychiczną) oraz powiadamianie Kierownika Szkolenia o zaistniałej sytuacji. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z PART-ORA ORA.GEN.210 i ORA.ATO.105 i ORA.ATO.110. Akceptowalne sposoby potwierdzania spełnienia wymagań (AMC) oraz materiały zawierające wytyczne (GM) do Part-ORA. AMC i GM, które opisują możliwe do zastosowania sposoby spełnienia wymagań określonych w rozporządzeniu (UE) nr 1178/2011 i z założenia mają ułatwiać oraz standaryzować działania podmiotów ubiegających się o uzyskanie i/lub utrzymanie certyfikatów w zakresie szkolenia personelu lotniczego. Bezpośrednie zastosowanie proponowanych w AMC i GM zasad, metod oraz środków jest najbardziej skutecznym i efektywnym sposobem spełnienia wspólnotowych wymagań. Powyższe dokumenty zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym ULC Wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Najnowsze wersje wraz ze wszystkimi dotychczasowymi zmianami zostały opublikowane Wytycznymi nr 1 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia 14 sierpnia 2018 r. (AMC i GM do Part-FCL, Part-ARA i Part-ORA), nr 16 z dnia 15 października 2014 r. (AMC i GM do Part-MED) oraz nr 15 z dnia 15 października 2014 r. (GM do Part-CC). Link do Dziennika Urzędowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego: https://edziennik.ulc.gov.pl/legalact/2018/0/47/ Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w procesie planowania lotów w Ośrodku oraz realizacji nadzorów nad wykonywaniem lotów samodzielnych przez szkolonych studentów. Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w cyklicznych posiedzeniach Zespołu Bezpieczeństwa Lotu. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania, oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). Dodatkowe czynności uzgadniane z instruktorem: −opracowywania (na polecenie HT) dziennych zestawień operacji zrealizowanych przez personel Ośrodka, −uczestniczenia w wyhangarowaniu statków powietrznych przed lotami oraz ich zahangarowaniu i zabezpieczeniu w hangarach po zakończonych lotach, podczas których pełnił nadzór, −realizacji zadań szkoleniowych w Ośrodku zobowiązany jest do opracowania (czynnym udziale w opracowaniu) skryptu obejmującego zagadnienia przygotowania do wykonywania lotów bez widoczności (IR), −wykonywania lotów sprawdzających na symulatorze (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 10
LosLOT-0011
TitelCzęść 11: Instruktor szkolenia praktycznego FI
Beschreibung1. Część 11: Instruktor szkolenia praktycznego FI Zakres czynności na stanowisku instruktora: a) realizacja szkoleń praktycznych zleconych przez Kierownika Szkolenia/Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego; b) wykonywanie czynności służbowych na terenie Ośrodka w wymiarze minimum 120 godzin, w tym minimum 4 nadzorów w miesiącu nad wykonywaniem lotów przez grupę szkolonych studentów oraz zamykania i plombowania obiektów lotniskowych po zakończeniu lotów zgodnie ze stosowanym regulaminem; c) prowadzenie praktycznego szkolenia naziemnego, w powietrzu zgodnie z zapisami obowiązujących przepisów lotniczych oraz zapisami dokumentów regulaminowych i programów szkolenia Ośrodka Szkolenia Lotniczego; d) prowadzenie zajęć teoretycznych wraz z związaną z nimi dokumentacją, zgodnie z planem, programem opracowanym przez Kierownika Szkolenia; e) wykonywanie czynności związanych z kontrolą i nadzorem poziomu i jakości wyszkolenia teoretycznego podległych uczniów-pilotów; f) prowadzenie nadzoru nad przydzieloną grupą szkoleniową, w tym prawidłowości realizacji programu szkolenia praktycznego i uzupełnianiu przez studentów harmonogramów szkolenia – osobistego i całościowego grupy szkoleniowej; g) nadzór nad dyscyplina szkoleniową studentów i dostępnością w odniesieniu do szkoleń praktycznych; h) nadzór nad procesem przygotowania i kontrola procesu przygotowywania się uczniów-pilotów do realizacji lotów szkolnych; i) prowadzenie brefingów i debriefingów z uczniami-pilotami przydzielonymi do szkolenia; j) sprawowanie nadzoru instruktorskiego nad lotami samodzielnymi wykonywanymi przez uczniów-pilotów, w terminach określonych w planie miesięcznym, opracowanym przez Kierownika Szkolenia; k) realizowanie czynności związanych z kontrolą prawidłowego prowadzenia osobistej dokumentacji lotniczej przez uczniów-pilotów; l) przedstawienie szkolonych pilotów do egzaminów na poszczególnych etapach szkolenia; m) wykonywanie lotów sprawdzających i egzaminacyjnych, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, zleconych przez Szefa Instruktorów Szkolenia Praktycznego lub Kierownika Szkolenia; n) uczestniczenie w procesie przygotowywania tematów prac kontrolnych, testów (KWT) zgodnie z zaleceniami i postanowieniami Kierownika Szkolenia; o) prowadzenie dokumentacji planistycznej i dbanie o wpisy w karcie przebiegu szkolenia praktycznego pilota i zapisywanie lotów w systemie elektronicznym oraz wprowadzanie ćwiczeń do tabeli planistycznej na kolejny dzień szkoleniowy; p) zgłaszanie do Kierownika Szkolenia wniosków w zakresie przebiegu szkolenia podległych uczniów - pilotów, w tym, dotyczących postępów w szkoleniu, stanu dyscypliny, wniosków dotyczących dalszego szkolenia; q) przestrzeganie norm czasowych w zakresie czasu wykonywania czynności lotniczych, tj.: czasu pracy i czasu wypoczynku; r) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich w przypadku uzasadnionych wątpliwości, wg własnej oceny, posiadanej wiedzy i umiejętności, co do możliwości bezpiecznej ich realizacji w określonych warunkach oraz powiadamianie o tym fakcie Kierownika Szkolenia; s) powstrzymywanie się od wykonywania czynności instruktorskich, wykonywania lotów i uczestniczenia w ćwiczeniach naziemnych z wykorzystaniem statków powietrznych, w przypadkach wystąpienia niedyspozycji fizycznych i/lub psychicznych (alkohol, środki odurzające, leki ograniczające sprawność fizyczną i psychiczną) oraz powiadamianie Kierownika Szkolenia o zaistniałej sytuacji. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z PART-ORA ORA.GEN.210 i ORA.ATO.105 i ORA.ATO.110. Akceptowalne sposoby potwierdzania spełnienia wymagań (AMC) oraz materiały zawierające wytyczne (GM) do Part-ORA. AMC i GM, które opisują możliwe do zastosowania sposoby spełnienia wymagań określonych w rozporządzeniu (UE) nr 1178/2011 i z założenia mają ułatwiać oraz standaryzować działania podmiotów ubiegających się o uzyskanie i/lub utrzymanie certyfikatów w zakresie szkolenia personelu lotniczego. Bezpośrednie zastosowanie proponowanych w AMC i GM zasad, metod oraz środków jest najbardziej skutecznym i efektywnym sposobem spełnienia wspólnotowych wymagań. Powyższe dokumenty zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym ULC Wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Najnowsze wersje wraz ze wszystkimi dotychczasowymi zmianami zostały opublikowane Wytycznymi nr 1 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia 14 sierpnia 2018 r. (AMC i GM do Part-FCL, Part-ARA i Part-ORA), nr 16 z dnia 15 października 2014 r. (AMC i GM do Part-MED) oraz nr 15 z dnia 15 października 2014 r. (GM do Part-CC). Link do Dziennika Urzędowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego: https://edziennik.ulc.gov.pl/legalact/2018/0/47/ Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w procesie planowania lotów w Ośrodku oraz realizacji nadzorów nad wykonywaniem lotów samodzielnych przez szkolonych studentów. Wykonawca jest zobowiązany do uczestniczenia w cyklicznych posiedzeniach Zespołu Bezpieczeństwa Lotu. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Raportu z realizacji zadań w miesiącu. W raporcie należy wykazać zadania, oraz terminy, w których były wykonywane. Raport stanowi załącznik do FV/rachunku i podlega zatwierdzeniu przez Kierownika Szkolenia Ośrodka (HT). Dodatkowe czynności uzgadniane z instruktorem: −opracowywania (na polecenie HT) dziennych zestawień operacji zrealizowanych przez personel Ośrodka, −uczestniczenia w wyhangarowaniu statków powietrznych przed lotami oraz ich zahangarowaniu i zabezpieczeniu w hangarach po zakończonych lotach, podczas których pełnił nadzór, −realizacji zadań szkoleniowych w Ośrodku zobowiązany jest do opracowania (czynnym udziale w opracowaniu) skryptu obejmującego zagadnienia przygotowania do wykonywania lotów bez widoczności (IR), −wykonywania lotów sprawdzających na symulatorze (...) UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwych do wpisania w niniejszym polu, pełny zakres zmian zawarty jest w SWZ.
Interne KennungDZPZ.283.44.2026.AP część 11