587880-2026 - Ergebnis
Rumänien – Verkehrsüberwachungseinrichtung – Implementarea/extinderea unui sistem de supraveghere video pentru mobilitate urbană, ca parte integrantă a unei soluții de Sisteme de Transport Inteligent (ITS)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Implementarea/extinderea unui sistem de supraveghere video pentru mobilitate urbană, ca parte integrantă a unei soluții de Sisteme de Transport Inteligent (ITS)
Beschreibung: Achiziția are ca obiect „Implementarea/extinderea unui sistem de supraveghere video pentru mobilitate urbană, ca parte integrantă a unei soluții de Sisteme de Transport Inteligent (ITS)”. În cadrul investiției propuse, achizițiile vizează în principal echipamente necesare sistemului integrat de supraveghere video și monitorizare trafic în Municipiul Turda, dar și suplimentarea/dotarea Centrului de Comanda și Control, prin serviciile de achiziție și montaj echipamente. Echipamentele din teren sunt propuse a fi instalate în cadrul amplasamentelor din coridoarelor de mobilitate, în completarea sistemului deja existent, astfel încât zonele/ariile neacoperite să fie în numar cât mai mic. În cadrul Centrului de Comandă și Control se propune suplimentarea cu echipamente de tip hardware și software, astfel încă sistemul de supraveghere video să poată susține întreaga infrastructură de monitorizare video.
Interne Kennung: 4378930_2026_PAAPD1610092
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34970000 Verkehrsüberwachungseinrichtung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 - Achiziția de echipamente necesare eficientizării centrului de comandă și control privind siguranța și calitatea traficului
Beschreibung: Achiziția are ca obiect „Implementarea/extinderea unui sistem de supraveghere video pentru mobilitate urbană, ca parte integrantă a unei soluții de Sisteme de Transport Inteligent (ITS)”. În cadrul investiției propuse, achizițiile vizează în principal echipamente necesare sistemului integrat de supraveghere video și monitorizare trafic în Municipiul Turda, dar și suplimentarea/dotarea Centrului de Comanda și Control, prin serviciile de achiziție și montaj echipamente. În cadrul Centrului de Comandă și Control se propune suplimentarea cu echipamente de tip hardware și software, astfel încă sistemul de supraveghere video să poată susține întreaga infrastructură de monitorizare video.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: 2-Achiziția de echipamente necesare extinderii sistemului de monitorizare video la nivelul coridoarelor de mobilitate urbană
Beschreibung: Achiziția are ca obiect „Implementarea/extinderea unui sistem de supraveghere video pentru mobilitate urbană, ca parte integrantă a unei soluții de Sisteme de Transport Inteligent (ITS)”. În cadrul investiției propuse, achizițiile vizează în principal echipamente necesare sistemului integrat de supraveghere video și monitorizare trafic în Municipiul Turda, dar și suplimentarea/dotarea Centrului de Comanda și Control, prin serviciile de achiziție și montaj echipamente. Echipamentele din teren sunt propuse a fi instalate în cadrul amplasamentelor din coridoarelor de mobilitate, în completarea sistemului deja existent, astfel încât zonele/ariile neacoperite să fie în numar cât mai mic.
Interne Kennung: 2