2. Verfahren
Verfahren
Titel: RE-PISTEIDEN JA JÄTEASEMIEN URAKKASOPIMUS
Beschreibung: Hankinnan kohteena on jäteasemien ja RE-pisteiden hoitoon tarkoitetun henkilötyövoiman ostaminen palveluna. Hankinnalla varmistetaan jäteaseman laadukas toiminta, sujuva asiakaspalvelu ja säädöstenmukainen jätteenkäsittely. Palveluntuottaja vastaa jäteasemien ja RE-pisteiden päivittäisestä operatiivisesta toiminnasta sopimuskaudella. Palvelunhankinta on kuvattu tarkemmin liitteessä hankinnan sisältö.
Interne Kennung: PH001AM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: RE-PISTEIDEN JA JÄTEASEMIEN URAKKASOPIMUS, Positio 1
Beschreibung: Hankinnan kohteena on jäteasemien ja RE-pisteiden hoitoon tarkoitetun henkilötyövoiman ostaminen palveluna. Hankinnalla varmistetaan jäteaseman laadukas toiminta, sujuva asiakaspalvelu ja säädöstenmukainen jätteenkäsittely. Palveluntuottaja vastaa jäteasemien ja RE-pisteiden päivittäisestä operatiivisesta toiminnasta sopimuskaudella. Tämä positio koskee RE-pisteitä Kurikka, Lapua ja Seinäjoki. Tämä positio koskee jäteasemia Jalasjärvi, Jurva, Kuortane, Ylistaro. Palvelunhankinta on kuvattu tarkemmin liitteessä hankinnan sisältö.
Interne Kennung: 2026-055338-LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: RE-PISTEIDEN JA JÄTEASEMIEN URAKKASOPIMUS, Positio 2
Beschreibung: Hankinnan kohteena on jäteasemien ja RE-pisteiden hoitoon tarkoitetun henkilötyövoiman ostaminen palveluna. Hankinnalla varmistetaan jäteaseman laadukas toiminta, sujuva asiakaspalvelu ja säädöstenmukainen jätteenkäsittely. Palveluntuottaja vastaa jäteasemien ja RE-pisteiden päivittäisestä operatiivisesta toiminnasta sopimuskaudella. Tämä positio koskee Ilmajoen jäteasemaa. Palvelunhankinta on kuvattu tarkemmin liitteessä hankinnan sisältö.
Interne Kennung: 2026-055338-LOT-0002