2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af Learning Management System (LMS)
Beschreibung: Udbuddet omfatter kontrakt om Aarhus Kommunes anvendelse af leverandørens Learning Management System (LMS). Leverandøren stiller iht. kontrakten en it-løsning til rådighed, som kunden kan anvende til administration, udgivelse og afvikling af læringsaktiviteter. It-løsningen tilpasses kundens krav, og kontrakten omfatter tilknyttede tjenesteydelser. Der henvises i øvrigt til udbudsmaterialet, herunder navnlig Bilag 1 Kravspecifikation og løsningsbeskrivelse.
Vorherige Bekanntmachung: 91677-2026
Interne Kennung: 653395
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000