2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowych elementów sprężystych zawieszenia do wagonów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych elementów sprężystych zawieszenia do wagonów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 (zwanych dalej również „częściami”). 2. Zakres Przedmiotu Zamówienia obejmuje dostawę części w podziale na 3 zadania. Nazwy i ilości części dla poszczególnych zadań zostały wskazane w „Wykazie części zamawianych” stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (dalej: „ST”), stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ i będącej jej integralną częścią. 3. Zamawiający wymaga realizacji Przedmiotu Zamówienia w partiach, wg harmonogramu dostaw oraz w ilościach wskazanych w załączniku nr 1 do ST. W ramach jednej partii dopuszczalne są maksymalnie dwie dostawy częściowe. 4. Dostarczony Przedmiot Zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieużywany (przez fabrycznie nowy, nieużywany rozumie się części zamienne oryginalnie zapakowane, nieposiadające śladów użycia). 5. Na dostarczone części Wykonawca udzieli 36-miesięcznej gwarancji na warunkach wskazanych we wzorze umowy. W okresie równym okresowi udzielonej przez Wykonawcę gwarancji, przedmiot zamówienia objęty będzie rękojmią za wady. 6. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: niniejszą SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz wzorem umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Zamawiający nie ma możliwości opisania Przedmiotu Zamówienia w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 4 ustawy Pzp, tj. bez wskazania znaków towarowych, w związku z czym elementy sprężyste zawieszenia wyszczególnione w zał. nr 1 do ST zostały opisane z użyciem numerów katalogowych producenta części / producenta pojazdu metra w którym część została zamontowana. Użycie numerów katalogowych producenta jest uzasadnione specyfiką Przedmiotu Zamówienia. Biorąc powyższe okoliczności pod uwagę, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na produkty równoważne do tych wskazanych przez Zamawiającego. W przypadku oferowania części równoważnych: 1) muszą one charakteryzować się takimi samymi parametrami co części oryginalne, spełniając jednocześnie wymagania funkcjonalne części oryginalnych oraz być kompatybilne z pozostałymi elementami pojazdu, 2) zastosowanie części równoważnych nie może skutkować powstaniem wysokiego ryzyka zmiany co oznacza, że zmiany w wyniku zastosowania części równoważnych muszą być odwracalne i w razie awarii generować niskie skutki awarii, 3) Zamawiający wymaga aby producent części równoważnych posiadał w swoim przedsiębiorstwie wdrożony System Zarządzania Jakością, 4) Wykonawca odpowiada za ryzyko ich wprowadzenia do eksploatacji i za wady oferowanych części równoważnych. Wykonawca, który oferuje dostawę części równoważnych: - oświadczy w formularzu oferty, że oferuje i dostarczy części równoważne, - wskaże w formularzu oferty pozycje z Załącznika nr 1 do ST, dla których oferuje części równoważne, - zawrze w formularzu oferty dane oferowanych części równoważnych, tj. nazwy części równoważnych, producentów części równoważnych, nr katalogowe/oznaczenia części równoważnych, przy czym obowiązkiem Wykonawcy jest opisanie oferowanych części równoważnych w ofercie w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczne określenie jakie części równoważne Wykonawca oferuje w danej pozycji formularza oferty, - wraz z ofertą przedstawi przedmiotowe środki dowodowe, tj.: a) kopię certyfikatu wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, wystawionego przez jednostkę akredytującą, dla producenta oferowanych części równoważnych – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. b) ST; b) kopię oceny znaczenia zmiany (wykonaną we własnym zakresie i na własny koszt), dotyczącą oferowanych części równoważnych. Wynikiem takiej oceny musi być zakwalifikowanie jej jako zmiany nieistotnej, nie związanej z bezpieczeństwem. Wykonawca na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia zmiany przedłoży oświadczenie (zgodnie z załącznikiem nr 4 do ST) potwierdzające następujące kryteria równoważności: odwracalność zmiany i skutki awarii są niskie – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. a) oraz c) ST; c) kopię oświadczenia wydanego przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ,,Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” nr T/2001/0137 przez Głównego Inspektora Kolejnictwa na podstawie Ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi o tych samych parametrach i wymaganiach – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. d) ST; d) kopię pełnej dokumentacji techniczno – ruchowej, eksploatacyjnej, wraz z WTWiO. W trakcie zawarcia umowy Zamawiający nabędzie prawo na wykorzystanie w/w dokumentacji. Dokumentacja powinna zawierać: numery producenta, ich parametry, zasady recyklingu – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. e) ST; e) Wykonawca wprowadzający zmianę jest zobowiązany ją przeanalizować i zaszeregować w jedną z sześciu kategorii zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 oraz jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowość stosowania procesu zarządzania ryzykiem i sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do ww. Rozporządzenia 402/2013r. - zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. f) ST; f) pełną dokumentację (kopię) potwierdzającą przeprowadzenie procesu oceny znaczenia zmiany, w celu wykazania że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. g) ST. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przez niego przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne Zamawiający, działając w myśl art. 107 ust.2 ustawy Pzp, wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: WP.25.00125.2026.S.P.MAKR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34631000 Teile für Lokomotiven oder rollendes Material
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych elementów sprężystych zawieszenia do wagonów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 (zwanych dalej również „częściami”). 2. Zakres Przedmiotu Zamówienia obejmuje dostawę części w podziale na 3 zadania. Nazwy i ilości części dla poszczególnych zadań zostały wskazane w „Wykazie części zamawianych” stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (dalej: „ST”), stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ i będącej jej integralną częścią. 3. Zamawiający wymaga realizacji Przedmiotu Zamówienia w partiach, wg harmonogramu dostaw oraz w ilościach wskazanych w załączniku nr 1 do ST. W ramach jednej partii dopuszczalne są maksymalnie dwie dostawy częściowe. 4. Dostarczony Przedmiot Zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieużywany (przez fabrycznie nowy, nieużywany rozumie się części zamienne oryginalnie zapakowane, nieposiadające śladów użycia). 5. Na dostarczone części Wykonawca udzieli 36-miesięcznej gwarancji na warunkach wskazanych we wzorze umowy. W okresie równym okresowi udzielonej przez Wykonawcę gwarancji, przedmiot zamówienia objęty będzie rękojmią za wady. 6. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: niniejszą SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz wzorem umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Zamawiający nie ma możliwości opisania Przedmiotu Zamówienia w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 4 ustawy Pzp, tj. bez wskazania znaków towarowych, w związku z czym elementy sprężyste zawieszenia wyszczególnione w zał. nr 1 do ST zostały opisane z użyciem numerów katalogowych producenta części / producenta pojazdu metra w którym część została zamontowana. Użycie numerów katalogowych producenta jest uzasadnione specyfiką Przedmiotu Zamówienia. Biorąc powyższe okoliczności pod uwagę, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na produkty równoważne do tych wskazanych przez Zamawiającego. W przypadku oferowania części równoważnych: 1) muszą one charakteryzować się takimi samymi parametrami co części oryginalne, spełniając jednocześnie wymagania funkcjonalne części oryginalnych oraz być kompatybilne z pozostałymi elementami pojazdu, 2) zastosowanie części równoważnych nie może skutkować powstaniem wysokiego ryzyka zmiany co oznacza, że zmiany w wyniku zastosowania części równoważnych muszą być odwracalne i w razie awarii generować niskie skutki awarii, 3) Zamawiający wymaga aby producent części równoważnych posiadał w swoim przedsiębiorstwie wdrożony System Zarządzania Jakością, 4) Wykonawca odpowiada za ryzyko ich wprowadzenia do eksploatacji i za wady oferowanych części równoważnych. Wykonawca, który oferuje dostawę części równoważnych: - oświadczy w formularzu oferty, że oferuje i dostarczy części równoważne, - wskaże w formularzu oferty pozycje z Załącznika nr 1 do ST, dla których oferuje części równoważne, - zawrze w formularzu oferty dane oferowanych części równoważnych, tj. nazwy części równoważnych, producentów części równoważnych, nr katalogowe/oznaczenia części równoważnych, przy czym obowiązkiem Wykonawcy jest opisanie oferowanych części równoważnych w ofercie w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczne określenie jakie części równoważne Wykonawca oferuje w danej pozycji formularza oferty, - wraz z ofertą przedstawi przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 12 SWZ, tj: a) kopię certyfikatu wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, wystawionego przez jednostkę akredytującą, dla producenta oferowanych części równoważnych – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. b) ST; b) kopię oceny znaczenia zmiany (wykonaną we własnym zakresie i na własny koszt), dotyczącą oferowanych części równoważnych. Wynikiem takiej oceny musi być zakwalifikowanie jej jako zmiany nieistotnej, nie związanej z bezpieczeństwem. Wykonawca na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia zmiany przedłoży oświadczenie (zgodnie z załącznikiem nr 4 do ST) potwierdzające następujące kryteria równoważności: odwracalność zmiany i skutki awarii są niskie – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. a) oraz c) ST; c) kopię oświadczenia wydanego przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ,,Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” nr T/2001/0137 przez Głównego Inspektora Kolejnictwa na podstawie Ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi o tych samych parametrach i wymaganiach – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. d) ST; d) kopię pełnej dokumentacji techniczno – ruchowej, eksploatacyjnej, wraz z WTWiO. W trakcie zawarcia umowy Zamawiający nabędzie prawo na wykorzystanie w/w dokumentacji. Dokumentacja powinna zawierać: numery producenta, ich parametry, zasady recyklingu – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. e) ST; e) Wykonawca wprowadzający zmianę jest zobowiązany ją przeanalizować i zaszeregować w jedną z sześciu kategorii zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 oraz jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowość stosowania procesu zarządzania ryzykiem i sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do ww. Rozporządzenia 402/2013r. - zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. f) ST; f) pełną dokumentację (kopię) potwierdzającą przeprowadzenie procesu oceny znaczenia zmiany, w celu wykazania że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego – zgodnie z pkt 2 ppkt 2.3 lit. g) ST. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 12.1 ppkt 1) – 6) lub złożone przez niego przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne Zamawiający, działając w myśl art. 107 ust.2 ustawy Pzp, wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: WP.25.00125.2026.S.P.MAKR - cześć 1
Los: LOT-0002
Interne Kennung: WP.25.00125.2026.S.P.MAKR - część 2
Los: LOT-0003
Interne Kennung: WP.25.00125.2026.S.P.MAKR - część 3