See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Analys om nordisk dekarbonisering genom elektrifiering
Beschreibung: Denna upphandling omfattar konsulttjänster för framtagande av en analys av hur de nordiska länderna har dekarboniserat sina länder/samhällen genom elektrifiering, både historiskt och i ett framåtblickande perspektiv, samt hur dessa erfarenheter potentiellt kan inspirera andra länder.
Vorherige Bekanntmachung: 256945-2023
Interne Kennung: NV-26-047971
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: DIS
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79900000 Veschiedene Dienstleistungen für Unternehmen und andere Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000