See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på Donorsæd
Beschreibung: Donorsæd omfatter sædstrå beregnet til anvendelse ved fertilitetsbehandling. Produkterne anvendes i forbindelse med assisteret reproduktion og leveres i standardiserede strå med fastlagt kvalitet og motilitet i overensstemmelse med gældende lovgivning og kvalitetskrav.
Interne Kennung: U537-26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Køb af Donorsæd til Region Nordjylland. Der forventes at indgå aftale med én leverandør for hele kontrakten. Tildelingskriteriet er "laveste pris"
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 1 340 Stück