588034-2026 - Wettbewerb
Polen – Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten – Budowa lewego wału rzeki Biała w km rzeki 6+600-8+345 os. Koszyce, m. Tarnów – etap III roboty budowlane
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa lewego wału rzeki Biała w km rzeki 6+600-8+345 os. Koszyce, m. Tarnów – etap III roboty budowlane
BeschreibungZamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na budowie obwałowania lewostronnego rzeki Białej w rejonie osiedla Koszyce w formie wału ziemnego oraz bulwaru/muru żelbetowego wraz z budową obiektów funkcjonalnie związanych z budowlą przeciwpowodziową jak: przepusty wałowe, drogi technologiczne z placami, przejazdy wałowe oraz przebudowy kolizji. Obwałowanie składać się będzie z zasadniczych odcinków: • od km 0+000 do km 0+910 – wał ziemny • od km 0+910 do km 1+256 – mur żelbetowy • od km 1+256 do km 1+703 – wał ziemny Łączna długość obwałowania wyniesie 1,703 km
Interne KennungK.ROZ.270.2.82.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungA. Opis prac budowlanych: 1. Budowa obwałowania lewostronnego rzeki Białej w rejonie osiedla Koszyce w formie wału ziemnego oraz bulwaru/muru żelbetowego wraz z budową obiektów funkcjonalnie związanych z budowlą przeciwpowodziową jak: przepusty wałowe, schody skarpowe oraz drenaż przy stopie skarpy odpowietrznej a) Budowa WAŁU ZIEMNEGO polegać będzie na: - wykonaniu wału przeciwpowodziowego wysokości do 5,5 m, łącznej długości 1357 m, szerokości korony 4,0 m - wykonaniu półki na skarpie na odcinku w km 1+270 – 1+690 - wykonanie umocnienia skarpy odwodnej biowłókniną układana na warstwie ziemi urodzajnej gr. 15 cm z przykryciem humusem gr. 5 cm - wykonanie umocnienia skarpy odwodnej w postaci materacy siatkowo – kamiennych gr. 30 cm na geowłókninie - wykonanie umocnienia skarpy odpowietrznej poprzez humusowanie i obsiew mieszanka traw - wykonanie umocnienia skarpy odpowietrznej w postaci materacy siatkowo – kamiennych gr. 30 cm na geowłókninie - wykonaniu uszczelnienia korpusu wału za pomocą geomembrany ułożonej od strony skarpy odwodnej wału + uszczelnienie podłoża za pomocą przesłony cementowo-bentonitowej w technologii CDMM na gł. 4,5 m (za wyjątkiem odcinków gdzie przebiegają sieci uzbrojenia terenu oraz przepusty wałowe i suche gdzie doszczelnienie podłoża wykonane będzie za pomocą metody jet-grouting - ułożenie siatki zabezpieczającej wał przed możliwością rozkopywania przez zwierzęta. Siatka wykonana zostanie na skarpie odwodnej z drutu stalowego ocynkowanego o średnicy min. 2,5 mm i wymiarach oczek 5x5 cm z przymocowaniem szpilkami stalowymi o dł. min. 30 cm. b) Budowa bulwaru/muru polegać będzie na wykonaniu konstrukcji żelbetowo monolitycznej z dylatacjami zabezpieczonej okładziną kamienną na łącznej długości 346 m. c) Wykonanie obiektów funkcjonalnie związanych z budową wału: - Przepusty suche – 3 szt.- wykonane z rurociągów o średnicy 600 mm. Wlot i wylot zabezpieczony dokami żelbetowymi prefabrykowanymi. Przed wlotem i za wylotem zaprojektowano umocnienie terenu za pomocą narzutu kamiennego gr. 20 cm. Na doku wlotowym zamontowana będzie krata rzadka. Na doku wylotowym zamontowana będzie klapa zwrotna. - Przebudowa rowu drogowego poprzez budowę przepustu wraz z umocnieniami – 1 szt. - Fragmentaryczna likwidacją koryta rowu i wykonanie nowego odcinka rowu wraz z budową przepustu wałowego – 1 szt. - Przejazdy wałowe – 3 szt. - konstrukcja przejazdów wałowych: płyty drogowe pełne o szerokości 3,0 m + pobocze 2x0,5 m, za wyjątkiem przejazdu w km 1+695 gdzie zaprojektowano nawierzchnię z betonu asfaltowego. - Place manewrowe – 6 szt. - Na końcach dróg oraz miejscach newralgicznych należy wykonać place manewrowe umożliwiające bezpieczną eksploatację wału zarówno w trakcie warunków normalnych oraz w trakcie warunków powodziowych. - Drogi technologiczne o łącznej długości 1275 m - Konstrukcja drogi: nawierzchnia żwirowa gr. 3 cm na podbudowie z geokraty gr. 15 cm wypełnionej żwirem na geowłókninie i podłożu zagęszczonym. Szerokość jezdni 3,0 m. Konstrukcja nawierzchni ułożona zostanie pomiędzy obrzeżami betonowymi. - Schody skarpowe – w 8 lokalizacjach - Schody z elementów prefabrykowanych dostosowane do nachylenia skarpy wału. + likwidacja schodów (w dwóch lokalizacjach) - Odwodnienie liniowe przy skarpie odpowietrznej wzdłuż wału i bulwaru w postaci korytek betonowych i drenażu kamiennego wraz z wylotami z odwodnienia 2. Umocnienie skarpy rzeki Białej na odcinku początkowym wału w rejonie mostu na ulicy Krakowskiej oraz umocnienia skarpy nasypu na długości bulwaru Umocnienie należy wykonać na dwóch odcinkach: - odcinek 1 – umocnienie opaska brzegowa w postaci narzutu kamiennego ciężkiego gr. 80-100 cm na wyściółce faszynowej gr. 30 cm wraz z zabezpieczeniem stopy skarpy za pomocą palisady z kołków drewnianych o średnicy 15 cm i długości 200 cm przy moście na ulicy Krakowskiej, umocnienie na całej skarpie, wysokość umocnień 2-3 m - odcinek 2 - umocnienie skarpy nasypu wzdłuż bulwaru żelbetowego za pomocą materacy siatkowo-kamiennych gr. 30 cm na geowłókninie wraz ze stabilizacją za pomocą kołków drewnianych o średnicy 10 cm i długości 100 cm, umocnienie na całej skarpie, wysokość umocnienia: 4-7 m 3. Fragmentaryczna likwidacja koryta rowu i wykonanie nowego odcinka rowu wraz z budową przepustu wałowego – 1 szt. w km 0+568 (km rzeki 7+187) - fragmentaryczna likwidacja odcinka rowu, wykonanie nowego odcinka rowu wraz z przepustem wałowym i wykonaniem umocnień skarp i dna rowu. Przepust wykonany z rurociągu o średnicy 800 mm. Wlot i wylot zabezpieczony dokami żelbetowymi prefabrykowanymi. Przed wlotem i za wylotem należy wykonać umocnienie skarp i dna za pomocą narzutu kamiennego gr. 30 cm na geowłókninie. Umocnienia zakończone palisadą z kołków drewnianych. Na doku wlotowym zamontowana będzie krata rzadka. Na doku wylotowym zamontować należy klapę zwrotną. 4. Przebudowa rowu drogowego w km 1+697 wału poprzez budowę przepustu nr 4. - należy wykonać przepust na istniejącym rowie drogowym. Przepust wykonany z rurociągu o średnicy 600 mm. Wlot i wylot umocniony brukiem kamiennym. Na wylocie zamontować należy klapę zwrotną kołnierzową nakładaną na rurociąg. B. Nadzór przyrodniczy Obowiązki Nadzoru przyrodniczego: - wykonanie wszystkich czynności przewidzianych dla pełnienia nadzoru przyrodniczego sumiennie i fachowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ustawą a dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, wydanymi decyzjami/uzgodnieniami z zakresu ochrony przyrody, wytycznymi Zamawiającego. - przeprowadzenie monitoringu przed wejściem wykonawcy na teren budowy w tym pod kątem obecności chronionych gatunków roślin i zwierząt, ich siedlisk, miejsc rozmnażania albo czasowego przebywania zarówno w strefie korytowej jak i strefie zalewowej rzeki; (...) Pełen opis przedmiotu zamówienia zawarto w dokumentach zamówienia.