588043-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Entwicklung von Lizenzmanagementsoftware – Licențe (dezvoltare soft), instalare, configurare și punere în funcțiune, pregătirea personalului, inclusiv pentru securitate cibernetică pentru proiectul „Digitalizarea proceselor de asistență socială la nivelul Județului Dolj”, cod SMIS: 327613,
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Licențe (dezvoltare soft), instalare, configurare și punere în funcțiune, pregătirea personalului, inclusiv pentru securitate cibernetică pentru proiectul „Digitalizarea proceselor de asistență socială la nivelul Județului Dolj”, cod SMIS: 327613,
Beschreibung: Obiectul achizitiei este ,, Implementarea unei soluții informatice tip ERDP (Electronic Registered Delivery Platform) ce cuprinde: (1) componentă software: licențiere acces la soluție cloud SAAS pentru digitalizarea proceselor și a relației cu terții, produs de tip comercial găzduire cloud, disponibil prestatorului la momentul depunerii ofertei (2) componentă de servicii: instalarea, configurarea/parametrizarea soluției SAAS la nevoile Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Dolj și subordonatelor raportat la procesele administrative și serviciile electronice specifice, inclusiv punerea în funcțiune, precum și (3) pregătirea personalului, inclusiv pentru securitate cibernetică.uritate cibernetică,,. Proiectant general aplicatie Aplix Technologies în faza de Proiect Tehnic Număr zile până la care se pot solicita clarificări/se raspunde înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este : I)Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. 1. cu 24 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. 2.cu 16 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. II)Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire 1. in a 19 zi inainte de termenul limită de depunere a ofertelor. 2. in a 11 zi inainte de termenul limită de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 4417150.2025.3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72212218 Entwicklung von Lizenzmanagementsoftware
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul achiziției : Se solicită implementarea unei soluții informatice tip ERDP (Electronic Registered Delivery Platform) ce cuprinde: (1) componentă software: licențiere acces la soluție cloud SAAS pentru digitalizarea proceselor și a relației cu terții, produs de tip comercial disponibil prestatorului la momentul depunerii ofertei și servicii conexe (găzduire cloud, administrare, mentenanță și suport tehnic) (2) componentă de servicii: instalarea, configurarea/parametrizarea soluției SAAS la nevoile Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Dolj și subordonatelor raportat la procesele administrative și serviciile electronice specifice, inclusiv punerea în funcțiune, precum și (3) pregătirea personalului, inclusiv pentru securitate cibernetică 1.Etapa 1 Licență de utilizare perpetuă asupra soluției SaaS pentru digitalizarea proceselor și a relației cu tertii Livrabil/ rezultat asteptat : Licența de utilizare perpetuă asupra soluției configurate este acordată pentru instituție și subordonate, fără a limita numărul funcționarilor ori numărul de cetățeni / reprezentanți persoane juridice: — structura, rolurile, registrele și grupele de documente sunt parametrizate și active operațional; — funcționalitățile front-office și back-office sunt realizate și disponibile; — interconectarea inter-instituțională este funcțională. Termen: 13 luni de la semnarea contractului 2. Etapa 2 . Servicii de implementare (instalare, configurare, parametrizare) a soluției SaaS la nevoile DGASPC Dolj și subordonatelor. Livrabil/ rezultat asteptat Funcționalitățile specifice proceselor administrative și serviciilor electronice ale DGASPC Dolj și subordonatelor (front-office și back-office) sunt parametrizate la nivelul structurilor și disponibile cetățenilor și firmelor. Termen: 13 luni de la semnarea contractului 3. Etapa 3. Servicii de pregătire a personalului, inclusiv pentru securitate cibernetică Livrabil/ rezultat asteptat : Serviciile de pregătire a personalului, inclusiv pentru securitate cibernetică, pentru 200 utilizatori-funcționari sunt prestate. Termen: 13 luni de la semnarea contractului. a)In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este : - etapa 1 : cu 24 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. - etapa 2 : cu 16 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. b)In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste doua termene limita in care va raspunde la toate solicitarile de clarificare/ informatiile suplimentare astfel : -etapa 1 : a 19 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. -etapa 2 : a 11 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul a ) etapa 2, va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul b) etapa 2 si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72212900 Diverse Software-Entwicklungen und Computersysteme, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 80530000 Berufsausbildung