588095-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – EU-udbud 2026: Levering af vaske- og lejeordning på arbejdsbeklædning til plejen, træning. køkken og kantine samt tandlægerne
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud 2026: Levering af vaske- og lejeordning på arbejdsbeklædning til plejen, træning. køkken og kantine samt tandlægerne
BeschreibungUdbuddet vedrører levering af vaske- og lejeordning af beklædning til medarbejderne indenfor områderne pleje, træning, køkken og kantine samt tandplejen til følgende ordregivende kommuner:- Faaborg-Midtfyn kommune- Langeland kommune- Nordfyns kommune- Nyborg kommune
Interne Kennung286384238
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. Lov nr. 1564 af 15/12/2015 (Udbudsloven), hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene og som opfylder eventuelle betingelser, kan afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18110000 Berufskleidung, 98311000 Abholdienst für Wäsche, 98312000 Textilreinigung
5. Los
LosLOT-0000