See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kirkkonummen kunnan kuntakehityksen suunnittelutehtäviä koskeva puitejärjestely
Beschreibung: Hankinta koskee Kirkkonummen kunnan kuntakehityksen toimialan käyttöön hankittavia suunnittelupalveluita tarjouspyynnössä ja sen liitteillä esitetyin vaatimuksin ja eritelmin. Täsmällisemmin sopimuksen kohteena olevaan puitejärjestelyyn kuuluva palvelu on kuvattu tarjouspyynnön liitteellä 2 Hankittavan palvelun kuvaus.
Interne Kennung: 588866/583/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Puitejärjestelyssä noudatetaan etusijajärjestystä. Tarkempi kuvaus löytyy liitteestä 2, hankittavan palvelun kuvaus. Kaikissa suunnitteluhankkeissa: Tilaaja voi myös hylätä kaikki edellä esitetyt tarjoukset. Tilaaja pidättää itsellään oikeuden kilpailuttaa hankkeet myös julkisesti tai toimia kunnan oman hankintaohjeen mukaisesti, sitoutumatta puitejärjestelyyn kaikissa hankinnoissa.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000