See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitia de echipamente medicale
Beschreibung: Achizitia de echipamente medicale LOT 1-5 Lot 1 Aparate de fizioterapie Lot 2 Dispozitive pentru blocul operator Lot 3 Surse de alimentare electrica continua Lot 4 Echipamente medicale Lot 5 Echipament de oxigenare CONFORM SPECIFICATIILOR DIN CAIETUL DE SARCINI Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor cf OUG 107/2017 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Interne Kennung: 4394927/2026/12
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Aparate de fizioterapie
Beschreibung: CP MOTION – TERAPIE DE MISCARE PASIVA CONTINUA - 1 BUC ARTROMOT K1- 1 BUC SHOCKWAVE - 1 BUC MAGNETODIAFLUX - 1 BUC APARAT SIS - 1 BUC APARAT DEEP OSCILATION - 1 BUC BOBO PRO - 1 BUC CUSCA ROCHER TIP SPALIER- 1 BUC BICICLETA MOTOMED - 1 BUC APARAT 4 CANALE - 1 BUC
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33155000 Ausrüstung für Physiotherapie
Los: LOT-0002
Titel: -Dispozitive pentru blocul operator
Beschreibung: MASA INTERVENTII CHIRURGICALE (REGLABILA ELECTRIC PE INALTIME) CU SUPORT PENTRU PICIOARE - 1 BUC LAMPA SCIALITICA 160000 LUX - 1 BUC MASA OPERATIE - 1 BUC MOTOR DRILL - 2 BUC PLATFORMA INTELIGENTA DE INSUFLARE SI EVACUARE FUM CHIRURGICAL INTRABDOMINAL PENTRU LAPAROSCOPIE -1 BUC ASPIRATOR CHIRURGICAL - 5 BUC CONFORM SPECIFICATIILOR DIN CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33162100 OP-Ausrüstung
Los: LOT-0003
Titel: - Surse de alimentare electrica continua
Beschreibung: UPS CT - CONFORM SPECIFICATIILOR DIN CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung
Los: LOT-0004
Titel: Echipamente medicale
Beschreibung: MASA GINECOLOGICA -1 BUC CARDIOTOCOGRAF -1 BUC DOPPLER VASCULAR PORTABIL - 1 BUC APARAT INCALZIT PACIENT - 1 BUC VIDEOLARINGOSCOP - 2 BUC APARAT PENTRU MONITORIZARE PACIENT2 BUC BRANCARD TARGA HIDRAULICA - 12 BUC MONITOR FUNCTII VITALE - 4 BUC APARAT PENTRU MONITORIZARE TRANSCUTANATA PCO2 -1 BUC DISPOZITIV PENTRU PROCEDURI CU ACCES RADIAL -1 BUC MASH GRAFT -1 BUC PAT CU SISTEM DE CANTARIRE-1 BUC TROLIU MEDICAL/CARUCIOR MEDICATIE - 3 BUC REFLECTOR (LAMPA DE EXAMINARE) -2 BUC CONFORM SPECIFICATIILOR DIN CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: - Echipament de oxigenare
Beschreibung: BLENDER AER OXIGEN SISTEM NEO-PUFF – (RESUSCITARE CU PIESA IN T) CONFORM SPECIFICATIILOR DIN CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 42996600 Ausrüstungen für Sauerstoffanreicherung