588308-2026 - Ergebnis
Polen – Fahrzeugabschleppdienste – Usuwanie i przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg miasta Poznania na mocy art. 130 a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsuwanie i przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg miasta Poznania na mocy art. 130 a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na usuwaniu i przechowywaniu pojazdów usuniętych z dróg miasta Poznania na mocy art. 130 a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Realizacja usług usuwania i przechowywania pojazdów obejmuje: 1) usuwanie pojazdów: dojazd na miejsce zdarzenia w określonym w SWZ czasie, załadunek, przewóz pojazdu na wyznaczone przez Zamawiającego miejsce i rozładunek pojazdu na wyznaczonym przez Zamawiającego miejscu; 2) przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg: przyjęcie pojazdu na parking, parkowanie oraz wydanie pojazdu z parkingu osobie uprawnionej.
Vorherige Bekanntmachung468772-2026
Interne KennungDZ.DU.341.67.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Szczegółowe regulacje dotyczące korespondencji elektronicznej zostały zawarte w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8, 9 i 10 Ustawy, art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą, tj. z interaktywnym „Formularzem ofertowym”, dokumenty podpisane zgodnie z wymogami pkt 11.B SWZ: a) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym Formularz cenowy – wzór: Załącznik nr 3 do SWZ. Ceny jednostkowe i wartość należy podawać w zaokrągleniu do pełnych groszy, czyli do dwóch miejsc po przecinku, przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. Zamawiający wymaga podania cen jednostkowych jako wartości dodatnich i informuje, że w przypadku braku wyceny danej pozycji lub podania wartości 0 zł, oferta podlegała będzie odrzuceniu, z zastrzeżeniem postanowień art. 223 ust. 2 Ustawy, b) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz JEDZ - wzór: Załącznik nr 4a do SWZ, c) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: Załącznik nr 4b do SWZ), d) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie dot. podziału prac realizowanych przez podmioty występujące wspólnie – wzór: Załącznik nr 5 do SWZ (jeżeli dotyczy), e) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym zobowiązanie do udostępnienia zasobów (wzór: Załącznik nr 6 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów je udostępniających (jeżeli dotyczy), f) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: Załącznik nr 4c do SWZ) – jeżeli dotyczy. Termin związania ofertą do dnia 4 listopada 2026 r.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50118110 Fahrzeugabschleppdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50118110 Fahrzeugabschleppdienste
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi polegającej na usuwaniu i przechowywaniu pojazdów usuniętych z dróg miasta Poznania na mocy art. 130 a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Realizacja usług usuwania i przechowywania pojazdów obejmuje: 1) usuwanie pojazdów: dojazd na miejsce zdarzenia w określonym w SWZ czasie, załadunek, przewóz pojazdu na wyznaczone przez Zamawiającego miejsce i rozładunek pojazdu na wyznaczonym przez Zamawiającego miejscu; 2) przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg: przyjęcie pojazdu na parking, parkowanie oraz wydanie pojazdu z parkingu osobie uprawnionej.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98351100 Dienstleistungen von Parkplätzen/-häusern