2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP.281.38.2026 – Dzierżawa systemu próżniowo ciśnieniowego dla Instytutu "CZMP"
Beschreibung: Dzierżawa systemu próżniowo ciśnieniowego dla Instytutu "CZMP"
Interne Kennung: SZP.281.38.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Podstawa prawna: art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach – jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie faktyczne: Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia z uwagi na konieczność zapewnienia ciągłości pracy Zakładu Patomorfologii Klinicznej poprzez dzierżawę procesora tkankowego próżniowo- ciśnieniowego. Obecnie użytkowane urządzenie jest wyeksploatowane, ma ponad 10 lat i z uwagi na brak dostępności części zamiennych jego dalsza eksploatacja jest znacznie utrudniona oraz obarczona wysokim ryzykiem awarii. Awaria urządzenia mogłaby spowodować istotne zakłócenia w realizacji badań histopatologicznych oraz ograniczenie możliwości terminowego wykonania diagnostyki dla pacjentów. Zachowanie ciągłości pracy pracowni ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia prawidłowego procesu diagnostycznego i terapeutycznego. Zachowanie podstawowego terminu składania ofert mogłoby uniemożliwić terminową realizację zamówienia oraz niezwłoczne przywrócenie pełnej działalności pracowni. Skrócenie terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp jest zatem uzasadnione pilną potrzebą sprawnego przeprowadzenia postępowania i zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1: Dzierżawa systemu próżniowo ciśnieniowego
Beschreibung: Dzierżawa systemu próżniowo ciśnieniowego
Interne Kennung: Pakiet nr 1